> Co robimy > Nieodpłatna pomoc prawna > Nasze punkty pomocy > Powiat Brzeski (Województwo Małopolskie) 2022

Powiat Brzeski (Województwo Małopolskie) 2022

brzeski młp

Szukasz pomocy lub wsparcia prawnego w trudnej sprawie? Nie stać się na skorzystanie z usług kancelarii prawnej i nie masz się do kogo zwrócić o pomoc? Zapraszamy do korzystania z punktów nieodpłatnej pomocy prawnej i poradnictwa obywatelskiego na terenie Powiatu Brzeskiego. Znajdziesz tam profesjonalną i darmową pomoc radców prawnych, adwokatów, mediatorów oraz osób zajmujących się poradnictwem obywatelskim. Pomoc świadczona jest na podstawie ustawy z dnia 5 sierpnia 2015 roku o nieodpłatnej pomocy prawnej, nieodpłatnym poradnictwie obywatelskim oraz edukacji prawnej.

Gdzie uzyskasz pomoc?

Komu i w jakim zakresie przysługuje pomoc?

Rejestracja na porady

Aby skorzystać z darmowej pomocy należy się wcześniej zarejestrować. Możesz to zrobić telefonicznie w starostwie powiatowym lub urzędzie miasta (dotyczy dużych miast, na prawach powiatu). W przypadku większości powiatów jest też możliwa całodobowa rejestracja elektroniczna przez stronę: np.ms.gov.pl.

Uwaga! W czasie epidemii samorząd lokalny może podjąć decyzję o udzielaniu świadczeń zdalnie.

Zapisy na porady

Starostwo Powiatowe w Brzesku

tel. 14 300 02 78
poniedziałek - piątek: 7.30 - 15.30

Infolinia poradnicza

Tu uzyskasz: informację o systemie, warunkach korzystania i zakresie świadczeń dot. nieodpłatnej pomocy prawnej, poradnictwa obywatelskiego i mediacji, a także informację o sposobie rejestracji na wizytę w najbliższej lokalizacji.

Stowarzyszenie Sursum Corda

tel. 18 44 11 994
poniedziałek - piątek: 8.00 - 16.00

Najczęściej zadawane pytania

Jak i gdzie możesz skorzystać z bezpłatnej pomocy w trudnej sprawie? Poznaj najczęściej zadawane pytania i odpowiedzi na nie. W ten sposób dowiesz się więcej na temat nieodpłatnej pomocy prawnej i poradnictwa obywatelskiego, które od 2016 roku są świadczone na terenie całej Polski.

Edukacja prawna - artykuły tematyczne

Zaśmiecanie lasu – konsekwencje prawne

LAS zaprasza nas – jego gości do odpoczynku, spacerów, wycieczek rowerowych, podziwiania jego piękna i wytchnienia od codzienności.
A co my jego Goście możemy zrobić dla niego? Przede wszystkim nie możemy go zaśmiecać.

Zobacz więcej  

Hipoteka – w jakich przypadkach nie jest możliwa?

Hipoteka jest to ograniczone prawo rzeczowe na nieruchomości oraz na wybranych prawach, służące zabezpieczeniu wierzytelności wynikającej z oznaczonego stosunku prawnego, na mocy którego wierzyciel może dochodzić zaspokojenia z nieruchomości, z pierwszeństwem przed wierzycielami osobistymi każdoczesnego właściciela nieruchomości.

Zobacz więcej  

Umowa ustna w polskim prawie

Słowo „umowa” większości z nas kojarzy się z dokumentem, który należy podpisać. Jednak, choć większość z nas nie zdaje sobie z tego sprawy, najczęściej zawieramy umowy w formie ustnej.

Zobacz więcej  

Jak sprawdzić organizatora kolonii przed zapisaniem dziecka na wyjazd?

Przed wysłaniem dziecka na kolonie, czy obóz warto upewnić się, że organizator jest wiarygodny, a wybrana forma wypoczynku jest bezpieczna dla dziecka i odbywa się zgodnie z obowiązującymi przepisami pod nadzorem kuratora oświaty oraz że podane w ofercie informacje są prawdziwe.

Zobacz więcej  

Kiedy deweloper odpowiada za wady budynku

W aktualnym stanie prawnym, odpowiedzialność dewelopera za wady budynku została uregulowana w przepisach ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny. Dowiedz się więcej!

Zobacz więcej  

Kim są osoby ze szczególnymi potrzebami?

W dniu 19 lipca 2019 r. do polskiego porządku prawnego weszła nowa, przełomowa ustawa o zapewnianiu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami. Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej.

Zobacz więcej  

Edukacyjny kalendarz na rok 2022

E-biuletyny

Wideoporadniki tematyczne

#E-Urząd

E-Urząd to możliwość załatwiania spraw urzędowych przez Internet. Ponieważ coraz więcej osób decyduje się na taką formę kontaktu ze swoim urzędem, w poradniku prawnym wyjaśniamy w jaki sposób i jakie sprawy możemy załatwiać bez wychodzenia z domu. Więcej na ten temat dowiemy się z rozmowy z radcą prawnym Agnieszką Modrzejewską-Potaczek.

#OdpowiedzialnośćKarnaNieletnich

Prawo dotyczy każdego z nas i reguluje niemal każdą dziedzinę naszego życia. Dotyczy to również osób nieletnich! Dlatego w wideoporadniku prawnym skupimy się tym razem na czynach zabronionych i odpowiedzialności za nie wśród osób nieletnich. Szczegóły prawne przedstawi adwokat Filip Tohl.

#PrawaIObowiązkiWłaścicieliZwierząt

Nie zawsze o nich wiemy, a kiedy już wiemy, to nie zawsze o nich pamiętamy. Mowa o prawach i obowiązkach właścicieli zwierząt. To temat, który poruszamy w rozmowie z radcą prawnym Joanną Jańczy. Zapraszamy do oglądania wideo poradnika prawnego.

Wzory dokumentów prawnych

Tutaj znajdziesz projekty 20 formularzy oraz wzorów pism do pobrania, przydatnych w pracy i w życiu codziennym, np. umowa kupna sprzedaży samochodu, formularz reklamacji, czynny żal, odstąpienie od umowy, wypowiedzenie stosunku pracy itd. Zapraszamy do nieodpłatnego pobierania.

Zawiadomienie o popełnieniu czynu zabronionego (DOCX)

Pobierz

Pełnomocnictwo ogólne (DOCX)

Pobierz

Reklamacja (DOCX)

Pobierz

Wypowiedzenie umowy o pracę (DOCX)

Pobierz

Testament (z instrukcją wypełniania) (DOCX)

Pobierz

Umowa darowizny (DOCX)

Pobierz

Umowa kupna-sprzedaży samochodu (DOCX)

Pobierz

Umowa najmu lokalu mieszkalnego (DOCX)

Pobierz

Umowa o dzieło (DOCX)

Pobierz

Umowa o pracę (DOCX)

Pobierz

Umowa o roboty budowlane (DOCX)

Pobierz

Umowa pożyczki (DOCX)

Pobierz

Umowa przedwstępna sprzedaży nieruchomości (DOCX)

Pobierz

Umowa sprzedaży (DOCX)

Pobierz

Umowa użyczenia lokalu (DOCX)

Pobierz

Umowa zlecenia (DOCX)

Pobierz

Wezwanie do zapłaty (DOCX)

Pobierz

Wniosek o urlop ojcowski (DOCX)

Pobierz

Wniosek o ustanowienie pełnomocnika z urzędu (DOCX)

Pobierz

Umowa użyczenia (DOCX)

Pobierz
BRZESKI_stopka do maila

Powiat Brzeski (Województwo Małopolskie): archiwum

Nasi partnerzy

Podoba Ci się to, co robimy?

Wspieraj Stowarzyszenie SURSUM CORDA przez wpłaty online. Dzięki Tobie możemy czynić dobro każdego dnia! 

×
Skip to content