> O nas

O stowarzyszeniu

Od 2000 roku przekazujemy dobro innym na wszelkie sposoby i zamieniamy je w konkretną pomoc. To wtedy połączyliśmy siły, pomysły i energię osób, które kilka lat wcześniej tworzyły grupę wsparcia dla Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Mszanie Dolnej. Taka jest historia powstania Stowarzyszenia Sursum Corda, którego zespół w znacznej części skupiony był wokół ówczesnego duszpasterstwa młodzieżowego przy Parafii Kolejowej w Nowym Sączu.

Od samego początku działamy non profit (nie działamy dla zysku) i trzymamy się z daleka od polityki. Nasza wielka siła to wolontariusze i pasja pomagania. Każdego dnia zajmujemy się szeroko rozumianą pomocą społeczną, profilaktyką i edukacją na rzecz osób chorych i niepełnosprawnych. Niesiemy pomoc każdemu, kto znajdzie się w sytuacji, która bez wsparcia życzliwych i dobrych ludzi jest beznadziejna, wspieramy też opuszczających zakłady karne.

Nasz zespół

20200630_sursum_corda_20_lat

My, czyli Stowarzyszenie Sursum Corda tworzymy bardzo zgrany, energiczny, kreatywny i profesjonalny zespół. Stawiamy na kompetencje, wiedzę i wysokie kwalifikacje, dlatego o pomaganiu innym wiemy naprawdę wszystko. Pracujemy razem i wspólnie osiągamy ambitne cele, dzięki czemu dobro krąży wokół nas.

Zarząd

Marcin-Kaluzny

Marcin Kałużny

Prezes Zarządu

Każdego dnia dba o to, aby dobroczynna maszyna Stowarzyszenia Sursum Corda nie zwalniała ani na moment. Prywatnie wielki pasjonat rowerowych wycieczek tu i tam.

halina-rams

Halina Rams

Wiceprezes Zarządu

Z zasady ma niewiele czasu dla siebie, za to nigdy nie szczędzi czasu dla innych. Z dużym zaangażowaniem zarządza swoim wolontariackim wojskiem w ramach Szkolnych Klubów Wolontariatu.

rczerwinska_021

Renata Czerwińska

Członek Zarządu

Szefowa od projektów i osoba do zadań specjalnych, która nie zna słowa 'niemożliwe'. Wszędzie jej pełno, dzięki czemu Stowarzyszenie Sursum Corda cały czas utrzymuje właściwy kierunek pomagania. 

Pracownicy

kleszko_02

Katarzyna Leszko

projekty, grafika komputerowa

akrolewska_05

Anna Królewska-Skoczeń

projekty, nieodpłatna pomoc prawna, pomoc postpenitencjarna

agadek_01

Anna Gądek

projekty, nieodpłatna pomoc prawna, animacje dla dzieci

skowalczyk_02

Sabina Kowalczyk

projekty, nieodpłatna pomoc prawna, finanse, program "Na ratunek"

jjelinska-poreba_01

Jadwiga Jelińska-Poręba

projekty, nieodpłatna pomoc prawna

dpasiut_05

Dawid Pasiut

Wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego, świąteczne kartki dobroczynne

sabina_pawlowska_02

Sabina Pawłowska

projekty, nieodpłatna pomoc prawna

jbodziony_01

Joanna Bodziony

projekty, niedodpłatna pomoc prawna

kwitowski_01

Krzysztof Witowski

komunikacja społeczna, promocja

Sprawozdania

Czyniąc dobro pamiętamy o tym, aby wszystko co robimy było jasne i przejrzyste. Dlatego zawsze  udostępniamy wszystkie najważniejsze sprawozdania Stowarzyszenia Sursum Corda. Dzięki temu każdy i w dowolnym momencie może sprawdzić naszą wiarygodność.

Wszystkie sprawozdania publikujemy również na stronie sprawozdawczości dla organizacji pożytku publicznego sprawozdaniaopp.mpips.gov.pl. W wyszukiwarce należy wpisać nasz nr KRS 00000 20382.

Za rok 2018

Sprawozdanie biegłego rewidenta (PDF)

Pobierz

Informacje ogólne (PDF)

Pobierz

Bilans (PDF)

Pobierz

Informacje uzupełniające do bilansu (PDF)

Pobierz

Rachunek wyników (PDF)

Pobierz

Sprawozdanie merytoryczne (PDF)

Pobierz

Nagrody

Nagrody i wyróżnienia to dobro, które wraca do nas w postaci wdzięczności i podziękowań za działalność dobroczynną,
którą prowadzimy od blisko dwudziestu lat.

Wspierają nas

Jest wiele firm i instytucji, które wspierają inicjatywy Stowarzyszenia Sursum Corda i w ten sposób dzielą się dobrem z innymi.
Dziękujemy za Wasze otwarte serca!

Możesz wspierać dobre rzeczy

Wesprzyj projekty Stowarzyszenia SURSUM CORDA przez wpłaty online. Każda przekazana w ten sposób złotówka to wiele szans dla naszych podopiecznych.

×