> Co robimy > Wypoczynek na Plus
kolonie_dziewczynka
wypoczynek

Od początku istnienia, czyli od 2000 roku organizujemy letni i zimowy wypoczynek dla dzieci, połączony z ciekawym programem rekreacyjnym, turystycznym oraz wychowawczym. Dotychczas wypoczywało z nami ponad 7,5 tys. dzieci i zawsze były to niezapomniane chwile.

Zapraszamy do udziału w legendarnych koloniach i półkoloniach Sursum Corda!

Komunikat organizatora

Szanowni Rodzice i Dzieci !

Pozytywne wspomnienia z wakacji to podstawa. Dlatego zawsze na pierwszym miejscu stawiamy dobrą zabawę i bezpieczeństwo.

Ten rok jest wyjątkowy. Po długim zastanowieniu, konsultacjach z lekarzami i innymi specjalistami uznaliśmy, że - wbrew pozorom i rynkowym tendencjom - nie ma okolicznościktóre umożliwiałyby odpowiedzialną organizację wypoczynku dla dzieci i młodzieży w sposób radosny, swobodny i bezpieczny. Zwłaszcza przy wyjazdach zagranicznych. 

Niestabilna sytuacja epidemiczna, powszechnie obserwowane postawy nieprzestrzegania zasad bezpieczeństwa przez innych, konieczność przerwania wypoczynku w każdym momencie i widmo wakacyjnej kwarantanny dla uczestników i Waszych Rodzin, to ryzyka, których wszystkim chcemy oszczędzić.

Zachęcamy do zapoznania się z wymogami sanitarnymi oraz wytycznymi związanymi z wakacyjnym wypoczynkiem dzieci i młodzieży. Wtedy będzie łatwiej zrozumieć naszą decyzję. Chcąc je wszystkie wypełnić w zasadzie musielibyśmy całkowicie pozbawić dzieci naturalnej radości i spontaniczności, zakazać kontaktu poza swoją grupą wychowawczą i zrezygnować z wielu oczywistych atrakcji wakacyjnych, choćby takich jak wycieczki do miejsc publicznych, spotkania z instruktorami, wspólna zabawa i aktywność.

 

Obowiązujące wszystkich organizatorów tegoroczne wymogi sanitarne w zakresie wypoczynku dzieci, dodatkowo przepisy dot. szkół, z których korzystamy przy półkoloniach, obowiązek używania przez uczestników środków ochrony osobistej (m.in. zakrywanie nosa i ust) oraz permanentna dezynfekcja w zasadzie wszystkiego - dodatkowo drastycznie podnoszą koszty.

Trudno pogodzić obszerną listę rygorów z oczekiwaną przez dzieci wakacyjną frajdą.

Aspekt ekonomiczny i straty finansowe, jakie ponosimy (stałe koszty zarejestrowanego organizatora turystyki, problemy z odzyskaniem zaliczek od naszych  umów z hotelami itp.) nie są dla nas ważniejsze niż zdrowy rozsądek i bezpieczeństwo dzieci.

Dlatego z bólem serca podjęliśmy trudną decyzję o rezygnacji we wakacje 2020 z wszystkich form wypoczynku - zarówno kolonii, jak i półkolonii.

Życzymy Wam dużo dobrych myśli, zdrowia i uśmiechu, zachęcając do wspólnego, radosnego i rodzinnego spędzenia wakacji.

Ściskamy Was wirtualnie i pozdrawiamy, tęskniąc za słonecznymi wakacjami w Waszym towarzystwie.

Wytyczne MEN, GiS i MZ dot. wypoczynku dzieci i młodzieży w 2020 r. Pobierz

Wypoczynek na plus z Sursum Corda

0

lat doświadczenia w organizacji wypoczynku dla dzieci

0

uczestników na naszych koloniach i półkoloniach

0

różne formy wypoczynku
letem i zimą

Zobacz więcej

Razem przeżyjemy prawdziwą przygodę!

W zakątku świata, w którym żyjesz może być piękniej i lepiej, jeśli tylko dasz się zaprosić do przygody! Ta przygoda ma na imię WOLONTARIAT!

Opinie

Aktualności

Letni wypoczynek. Komunikat organizatora!

Szanowni Rodzice i Dzieci ! Pozytywne wspomnienia z wakacji to podstawa. Dlatego zawsze na pierwszym miejscu stawiamy dobrą zabawę i bezpieczeństwo. Ten…

Zobacz więcej  

Niezapomniana przygoda! Ferie 2020 z Sursum Corda 1

Niezapomniana przygoda! Ferie 2020 z Sursum Corda

Czas przygotować się do kolejnej zimowej przygody ze Stowarzyszeniem Sursum Corda! Zapraszamy dzieci w wieku 6-11 lat do udziału w zimowej…

Zobacz więcej  

Kolorowy początek wakacji z atrakcjami od Sursum Corda 2

Kolorowy początek wakacji z atrakcjami od Sursum Corda

Moc atrakcji, w tym konkursy i niespodzianki, dmuchany skakaniec i wielka zjeżdżalnia dla dzieci, a także gry plenerowe, malowanie twarzy…

Zobacz więcej  

Rozpoczynamy "Bezpieczne wakacje". Do zobaczenia na sądeckim Rynku 1

Rozpoczynamy “Bezpieczne wakacje”. Do zobaczenia na sądeckim Rynku

Świętujcie razem z nami rozpoczęcie wakacji! W najbliższą niedzielę 23 czerwca na sądeckim Rynku odbędzie się Festyn Rodzinny inaugurujący akcję…

Zobacz więcej  

Koordynator

halina-rams

Halina Rams

Koordynator ds. wypoczynku

tel. 18 44 11 994 (pon. - pt. 8.00-16.00)
kom. 501 316 271

kolonie@sc.org.pl

Bądź na bieżąco

Chcesz być na bieżąco, zapisz się do naszego Newslettera. To naprawdę proste.

Możesz wspierać dobre rzeczy

Wesprzyj projekty Stowarzyszenia SURSUM CORDA przez wpłaty online. Każda przekazana w ten sposób złotówka to wiele szans dla naszych podopiecznych.

×