> Pakiet edukacyjny dla uczniów szkół podstawowych (klasy VI – VIII)

Pakiet edukacyjny dla uczniów szkół podstawowych (klasy VI - VIII)

EDUKACJA PRAWNA

PAKIET

Oddajemy w Państwa ręce PAKIET EDUKACYJNY "MŁODZIEŻ A PRAWO" zawierający kompendium wiedzy na temat odpowiedzialności prawnej nieletnich za popełnienie czynów zabronionych oraz praw i obowiązków wynikających z ograniczonej zdolności do czynności prawnych. Pakiet zawiera: wideolekcję oraz konspekt zajęć dla nauczyciela, e-informator dla rodziców (do wysyłki za pomocą dziennika elektronicznego) i 2 e-plansze dot. dostępności do systemu NPP i NPO (z możliwością wydruku).

Materiały do pobrania

Konspekt zajęć
dla nauczyciela, pedagoga, psychologa

Komunikat do e-dziennika
z e-informatorem prawnym
dla rodziców

2 e-plansze dot.
dostępności do systemu
NPP i NPO

Wideolekcja "Młodzież, a prawo"

#MlodziezAPrawo

Zapraszamy do obejrzenia wideolekcji dla uczniów szkół podstawowych (klasy VI - VIII), poruszającej temat odpowiedzialności prawnej nieletnich w świetle obowiązujących przepisów prawa. Wideolekcja powstała w ramach prowadzonej przez Stowarzyszenie Sursum Corda edukacji prawnej.

Aktualności

Kiedy można strzelać fajerwerkami i petardami?

Kiedy można strzelać fajerwerkami i petardami?

Żadna z ustaw lub innych aktów prawa powszechnie obowiązującego na terenie całego kraju nie wprowadza generalnego zakazu korzystania z fajerwerków i petard.

Zobacz więcej  

Reklamacja i zakupy na odległość

Już od dobrych dwóch miesięcy branża handlowa przeżywa bardzo intensywny okres przedświąteczny. Kupujemy prezenty dla bliskich, dekoracje świąteczne – zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i internetowych. Warto zatem znać swoje prawa i obowiązki, gdy w natłoku wysyłek trafi do nas uszkodzony produkt.

Zobacz więcej  

Czym jest pełnomocnictwo i jakie są jego rodzaje?

Czym jest pełnomocnictwo i jakie są jego rodzaje?

W codziennym życiu załatwiamy wiele spraw i dokonujemy wielu czynności. Zwykle działamy osobiście, chcąc wykazać się należytą starannością i wierząc, że osobiście najlepiej wszystkiego dopilnujemy. Nie zawsze jednakże możemy działać we własnej osobie, co wyraźnie pokazał nam ostatni stan epidemii. Z pomocą w takiej sytuacji przychodzi nam m.in. instytucja pełnomocnictwa.

Zobacz więcej  

Czynny żal - kto, kiedy i jak może go przygotowywać?

Czynny żal – kto, kiedy i jak może go przygotowywać?

Czynny żal to zawiadomienie złożone do właściwego organu o popełnieniu przestępstwa lub wykroczenia skarbowego. Uwalnia od kary za naruszenie przepisów prawa podatkowego, jeżeli spełnia wszystkie ustawowe przesłanki do jego zastosowania.

Zobacz więcej  

Prawo przejazdu, a prawo przechodu i przegonu

Prawo przejazdu, przechodu i przegonu to tzw. prawa służebne. Prawa i obowiązki wynikające ze służebności są uregulowane w księdze trzeciej kodeksu cywilnego.

Zobacz więcej  

Jak nie przyjąć spadku oraz zasiłek pogrzebowy

Śmierć bliskiej osoby jest dla każdego trudnym momentem w życiu. Jednak warto znać podstawowe pojęcia związane zarówno z możliwością pozyskania zasiłku pogrzebowego, jak i możliwością odrzucenia spadku w sytuacji gdy często nie mieliśmy świadomości, że takim spadkiem mogą być również długi osoby zmarłej.

Zobacz więcej  

Więcej informacji o systemie nieodpłatnej pomocy

Materiał objęty licencją do wykorzystania przez uprawnione do tego instytucje.

Podoba Ci się to, co robimy?

Wspieraj Stowarzyszenie SURSUM CORDA przez wpłaty online. Dzięki Tobie możemy czynić dobro każdego dnia! 

Niepoprawny numer telefonu
Wiadomość została wysłana na twój nr.
Dziękujemy za pomoc.
×
Skip to content