Na RatunekWolontariatWypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjegoFESTYN RODZINNY - oferta animacyjna dla dzieciŚlub z sercem
KRS 0000020382


Nasz profil na Naszej Klasie


Pomóż - wpłaty online:
Płatności.pl
newsletter


Kryszta-y Soli Otrzymaliśmy Nagrodę Kryształy Soli - dla najlepszej organizacji pozarządowej w Woje- wództwie Małopolskim, w kategorii polityka społeczna
Ziarnko Gorczycy ZIARNKO GORCZYCY za wyzwalanie dobra w ludziach, za profesjona- lizm i uczciwość, usta- nawianie wysokich standardów w pracy org. pozarządowych
Amicus HominumAMICUS HOMINUM dla Małgosi Wróbel za projekt „Chata”


Strona zgodna ze standardem XHTML 1.0 Transitional

 
Aktualności
  zobacz 10 starszych newsów >>

21.01.20201% podatku dla Stowarzyszenia Sursum Corda

Wypełnij PIT przez internet i przekaż 1% podatku


20.01.2020Zostań SUPERBOHATEREM i przekaż 1% podatku

To już ten czas, kiedy Twoja decyzja, Twój gest i PRZEKAZANIE 1% PODATKU może uratować czyjeś życie lub pomóc w codziennej walce o sprawność naszych podopiecznych. Zobacz film i podejmij decyzję. Takich dzieci jak Konradek i Piotruś mamy pod opieką ponad setkę. Pomożesz?

 


10.01.2020PRACA: Koordynator projektów dot. nieodpłatnej pomocy prawnej, poradnictwa obywatelskiego i mediacji


Stowarzyszenie SURSUM CORDA (łac. „w górę serca”) to przede wszystkim ludzie. 
Jesteśmy dużą, aktywną organizacją pozarządową z obszaru polityki społecznej, działającą od 2000r. Są dla nas ważne: mądre pomaganie, drugi człowiek, rozwiązania systemowe oraz nowe technologie wspierające efektywność.

 

Stanowisko:

KOORDYNATOR projektów dot. nieodpłatnej pomocy prawnej, poradnictwa obywatelskiego i mediacji

 

Miejsce pracy: Nowy Sącz

 

Do naszego zespołu poszukujemy 2 osób do koordynacji projektów dot. nieodpłatnej pomocy prawnej, poradnictwa obywatelskiego i mediacji.

 

Do Twoich zadań będzie należało:

 • Nadzorowanie poprawności realizacji powierzonych nam zadań publicznych, w oparciu o zawarte umowy, harmonogramy, kosztorysy i obowiązujące przepisy, m.in. z zakresu ustawy o nieodpłatnej pomocy prawnej, nieodpłatnym poradnictwie obywatelskim oraz edukacji prawnej, a także ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie
 • Sporządzanie raportów i zestawień okresowych, opracowywanie sprawozdań wg obowiązujących wzorów
 • Kontakt z samorządami lokalnymi i specjalistami udzielającymi świadczeń w terenie
 • Analiza, weryfikacja i sporządzanie dokumentów związanych z koordynowanymi projektami
 • Po kilku miesiącach – wsparcie udziału w otwartych konkursach ofert (opracowywanie projektów wg wytycznych konkursowych i standardów stowarzyszenia)

 

Aplikuj jeśli:

 • masz wykształcenie wyższe
 • posiadasz zdolności analityczne (łączenie informacji z różnych obszarów w formatach liczbowym i treściowym)
 • swobodnie, poprawnie i logicznie redagujesz pisma i informacje
 • lubisz budować pozytywne relacje
 • komunikatywność i wysoka kultura osobista to dla Ciebie oczywistość
 • dbasz o ciągłość procesów, w poczuciu odpowiedzialności za nie
 • patrzysz na wykonywaną pracę szeroko, z różnych perspektyw, nie przywiązujesz się do raz wypracowanych rozwiązań, a dążysz do optymalizacji i ciągłego usprawniania
 • biegle obsługujesz komputer (w tym excel, word, korespondencję mailową)
 • posiadasz doświadczenie w zakresie pracy metodą projektu (mile widziane)
 • umiesz radzić sobie z wykonywaniem zadań pod presją czasu

 

Oferujemy Tobie

 • możliwość rozwoju poprzez realizację ciekawych projektów społecznych
 • przyjazne środowisko pracy
 • stabilne zatrudnienie (umowa o pracę) w elastycznej strukturze
 • dynamiczną pracę pełną niecodziennych wyzwań
 • samodzielność w planowaniu i realizacji zadań oraz wsparcie zespołu w rozwiązywaniu trudności
 • niezbędny sprzęt służbowy
 • biuro w centrum Nowego Sącza
 • swobodny dress code
 • świadczenia dodatkowe

 

Aplikuj za pomocą poniższego przycisku, wypełnij formularz i daj nam się poznać!

WYPEŁNIJ FORMULARZ

 


30.12.2019Niezapomniana przygoda! Ferie 2020 z Sursum Corda


Czas przygotować się do kolejnej zimowej przygody (2020) ze Stowarzyszeniem Sursum Corda. Zapraszamy dzieci w wieku 6-11 lat do udziału w zimowej półkolonii. Tradycyjnie, na wszystkich uczestników czekają liczne atrakcje i niespodzianki.

Wśród najciekawszych punktów programu m.in. wycieczka do Kopalin soli w Bochni, kulig w zaprzęgach konnych w Regietowie, wyjścia na lodowisko, seanse w kinie, a także zajęcia, sportowe i plastyczne.

Zimowa półkolonia będzie realizowana w dwóch szkołach podstawowych na terenie Nowego Sącza:
•    Szkoła Podstawowa nr 7 | ul. Grota-Roweckiego 15
•    Szkoła Podstawowa nr 18 | ul. Broniewskiego 5

Kiedy?

I tydzień ferii – 27-31 stycznia 2020
II tydzień ferii – 03-07 lutego 2020

Zajęcia odbywają się od poniedziałku do piątku w godzinach 7:00-17:00. W ramach zimowej półkolonii wyżywienie – drugie śniadanie oraz dwudaniowy obiad.

 

>> Kliknij i poznaj szczegółowy program zimowej półkolonii

>> Zarezerwuj miejsce 


23.12.2019Pięknych ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA


22.12.2019"Wolontariat ma sens" - to był udany projekt!

 

To były bardzo owocne cztery miesiące! Dotarliśmy do końca realizowanego przez Stowarzyszenie Sursum Corda projektu "Wolontariat ma sens". 

W ramach naszych działań zostało przedszkolnych 28 nauczycieli, przyszłych opiekunów SKW, 5 Szkolnych Kubów Wolontariatu realizowało swoje inicjatywy, w tym brało udział w organizacji uroczystych obchodów Światowego Dnia Wolontariatu, w których wzięły udział 162 osoby. Wolontariusze wymieniali też swoje spostrzeżenia podczas spotkania filmowo-dyskusyjnego w Kinie Sokół.

Przeprowadzonych zostało 20 kampanii ulicznych, z których przekaz trafił do ponad 2500 osób z terenu Małopolski! Dziękujemy. 

"Projekt realizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego".

 

 


05.12.2019Światowy Dzień Wolontariatu START


Od pamiątkowego zdjęcia przed Kinem „Sokół” w Nowym Sączu rozpoczęły się dzisiaj obchody Światowego Dnia Wolontariatu, w których wzięli udział członkowie Szkolnych Klubów Wolontariatu Stowarzyszenia Sursum Corda.  

 

Ponad 150 wolontariuszy spotkało się dzisiaj aby wspólnie spędzić ten dzień i razem promować ideę wolontariatu. W ramach projektu „Wolontariat ma sens” w Kinie „Sokół” odbyło się najpierw spotkanie filmowo-dyskusyjne, które rozpoczęło obchody. Następnie wolontariusze wyszli na ulice miasta i rozpoczęli kampanię „Działam, bo lubię”, podczas której rozmawiali z Sądeczanami, przypominali o szczególnej roli społecznej tej formy aktywności, a jednocześnie zachęcali do udziału we wszelkich formach działalności wolontariackiej. Młodzież wychodząc na ulice rozdawała też kalendarze na 2020 rok, słodkie upominki, a także balony. 

 

Podobne spotkania odbyły się w wielu miejscach na terenie Małopolski, wszędzie tam, gdzie działają Szkolne Kluby Wolontariatu Stowarzyszenia Sursum Corda.

 

- To dla nas wielkie święto, czas kiedy możemy być dumni z tego, że jesteśmy wolontariuszami i poświęcamy swój czas na rzecz innych. To także bardzo dobry moment, aby pokazywać innym, że jesteśmy, działamy, pomagamy i zachęcać wszystkich do angażowania się we wszelkie działania i inicjatywy, które łączy wolontariat - podkreślała Halina Rams, wiceprezes Stowarzyszenia Sursum Corda i koordynator Szkolnych Klubów Wolontariatu.

 

Warto wiedzieć, że Stowarzyszenie Sursum Corda już od niemal 20 lat rozwija w swojej działalności ideę wolontariatu. Prowadzi w regionie 41 Szkolnych Klubów Wolontariatu, w których zrzesza aż 1800 młodych osób, poświęcających swój czas dla dobra innych. Współpracują ze 137 instytucjami i zrealizowali 357 różnych akcji. 

 

Projekt realizowany przy wsparciu finansowych Województwa Małopolskiego. 

 25.11.2019Zamów Świąteczne Kartki Dobroczynne już dziś : ) - Boże Narodzenie 2019

Korzystając z naszych Świątecznych Kartek Dobroczynnych wyślesz w świat cząstkę dobra i optymizmu :)

Mamy dla Ciebie świąteczne kartki, których moc jest podwójna. Za pierwszym razem ta moc ujawni się tuż przed Świętami, gdy adresat wyjmie kopertę ze skrzynki pocztowej i otwierając ją uśmiechnie się na myśl o Tobie lub Twojej Firmie czy Instytucji.
 
Za drugim razem dobra moc zadziała, gdy dochód ze sprzedaży zainwestujemy w pomoc ludziom, którzy bardzo jej potrzebują - chorym i niepełnosprawnym z prowadzonego przez nasze stowarzyszenie programu "Na Ratunek".
 
 

24.11.20195 grudnia obchodzimy Światowy Dzień Wolontariatu!

 


Zbliża się Światowy Dzień Wolontariatu. Już 5 grudnia razem ze Szkolnymi Klubami Wolontariatu Stowarzyszenia Sursum Corda będziemy razem świętować i promować iddę wolontariatu wśród Sądeczan. Wszystko w ramach projektu WOLONTARIAT MA SENS, który jest realizowany przy wsparciu finansowym WOJEWÓDZTWA MAŁOPOLSKIEGO. 

To właśnie 5 grudnia o godz. 10:30 wolontariusze spotkają się przed Kinem Sokół, aby uapmiętnić ten dzień wspólną fotografią, a potem wezmą udział w spotkaniu filmowo-dyskusyjnym. Jeszcze przed godziną 13:00 członkowie Szkolnych Klubów Wolontariatu rozpoczną kampanię uliczną "Działam, bo lubię", podczas której będą promować wśród Sądeczan piękną ideę wolontariatu. 

 


15.11.2019KONFERENCJA KRYNICA: Reintegracja społeczna wobec ograniczeń penitencjarnych oraz środowiskowych


Stowarzyszenie Sursum Corda i Okręgowy Inspektorat Służby Więziennej w Krakowie zapraszają do udziału w 5. konferencji poświęconej readaptacji społecznej, pomocy postpenitencjarnej i resocjalizacji pn. „REINTEGRACJA SPOŁECZNA WOBEC OGRANICZEŃ PENITENCJARNYCH I ŚRODOWISKOWYCH”.


REJESTRACJA:
konferencjakrynica.pl

W dniach 11-13 grudnia 2019 r. ponownie spotykamy się w Krynicy w Hotelu Pegaz ****, aby przez 3 dni dyskutować o problemach osób znajdujących się na „życiowym zakręcie”. Wzorem lat ubiegłych, nasze spotkanie podzielone będzie na panele:

 • naukowo-prawny,
 • poświęcony działaniom praktycznym,
 • oraz panele specjalistyczne.

Jeden z paneli zostanie poświęcony zagadnieniom dotyczącym reintegracji osób uzależnionych. Nie zabraknie również tematów z obszaru pracy socjalnej, a także gości z zagranicy, którzy podzielą się swoimi doświadczeniami na ten temat.

WIĘCEJ INFORMACJI jest dostępnych na stronie Konferencji: konferencjakrynica.pl

REJESTRACJA: konferencjakrynica.pl


 


  zobacz 10 starszych newsów >>

Uruchomiliśmy kanał Sursum Corda na Youtube! Teraz możesz nas również oglądać i posłuchać. Zobacz więcej >>

przewiń w lewo
O Stowarzyszeniu Sursum CordaWolontariat w Stowarzyszeniu Sursum CordaUwolnić DobroWolontariusze Stowarzyszenie Sursum Corda o swojej pracyJeszcze możesz siebie daćGala 10-lecia Stowarzyszenia Sursum CordaMiędzynarodowy Dzień MediacjiBłędne wyobrażenia o wolontariacie
przewiń w prawo

|   Wizyty: teraz 2 , dzisiaj 19 , miesiąc 6490 , rok 87818  |   Ostatnia aktualizacja: 12-02-2020   |   Zgłoś błąd na stronie: mail   |