Na RatunekWolontariatWypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjegoFESTYN RODZINNY - oferta animacyjna dla dzieciŚlub z sercem
KRS 0000020382


Nasz profil na Naszej Klasie


Pomóż - wpłaty online:
Płatności.pl
newsletter


Kryszta-y Soli Otrzymaliśmy Nagrodę Kryształy Soli - dla najlepszej organizacji pozarządowej w Woje- wództwie Małopolskim, w kategorii polityka społeczna
Ziarnko Gorczycy ZIARNKO GORCZYCY za wyzwalanie dobra w ludziach, za profesjona- lizm i uczciwość, usta- nawianie wysokich standardów w pracy org. pozarządowych
Amicus HominumAMICUS HOMINUM dla Małgosi Wróbel za projekt „Chata”


Strona zgodna ze standardem XHTML 1.0 Transitional

 
Aktualności
  zobacz 10 starszych newsów >>

06.12.2016Zostań DYPLOMOWANYM Mikołajem!!!
 

06.12.2016Świąteczne Kartki Dobroczynne i sianko - Boże Narodzenie 2016

Otwierasz najpierw skrzynkę pocztową, później kopertę, a serce otwiera się samo. Mimo mrozu robi się ciepło. Nawet gdy gdzieś w duszy czają się małe i większe smutki, robi się radośniej... Tak właśnie działa świąteczna kartka od kogoś bliskiego. Pamiętasz to ciepło? Z przyjemnością ogłaszamy powrót do pięknego zwyczaju wysyłania tradycyjnych świątecznych kartek.

Przygotowaliśmy dla Firm, Instytucji i każdego z Was wyjątkową kolekcję kartek. Dzięki świątecznym życzeniom przesłanym za ich pośrednictwem ciepło w sercu pozostanie na dłużej. Czemu? Bo dochód z ich sprzedaży w całości zainwestujemy w niesienie pomocy chorym i niepełnosprawnym w programie „Na Ratunek”.

Tu zamówisz charytatywne kartki i sianko na Boże Narodzenie 2016 >>


05.12.20165 grudnia - Światowy Dzień Wolontariatu

Drodzy Wolontariusze!
W dniu Waszego święta ściskamy Was ciepło i dziękujemy za pracę, poświęcany czas oraz zaangażowanie w dobre sprawy ! Dziś widzimy się w MCK Sokół i świętujemy filmowo "7 minut po północy" Kto wie, ten przybędzie punktualnie ;)

W tym roku, w prowadzonym przez Stowarzyszenie Sursum Corda Sądeckim Centrum Wolontariatu i 21 Szkolnych Klubach Wolontariatu, jest Was ponad 700 osób, przepracowaliście blisko 31.000 godz. w 74 instytucjach. Jest moc !

PS. Właśnie urodziła się nowa Wolontariuszka - Hania ! Córa naszej wolontariuszki i koordynatorki projektów wolontarystycznych - Renaty oraz Darka - koordynatora Szkolnego Klubu Wolontariatu w Marcinkowicach. Całusy dla Was !!!


01.12.2016FILMOWNIA - spotkanie filmowo-dyskusyjne

 

 

 

W ramach Światowego Dnia Wolontariatu zapraszamy młodzież do 25 lat na spotkanie filmowo- dyskusyjne w Kinie MCK Sokół w Nowym Sączu :) Bezpłatne wejściówki do odbioru    w kasie Kina lub w biurze Stowarzyszenia Sursum Corda 


01.12.2016Bartuś czeka na operację - wypij sok z cytryny i wesprzyj akcję zbiórki :)

Bartuś Świderski ma 9 lat, początkiem przyszłym roku czeka go kolejna operacja serca. By do niej doszło potrzeba wielu ludzi o wielkich sercach, którzy pomogą zebrać w sumie ok. 97 tys. zł na jego leczenie (historia chłopca tutaj >>>)

Na Facebook'u trwa akcja "Podaruj uśmiech i zdrowie Bartusiowi"
Zachęcamy do wypicia jednej szklanki soku z cytryny, przelania 10 złotych na konto Bartusia oraz wyzwania dwóch kolejnych osób, które podejmą się tego zadania. Na wykonanie czynności macie 48 godzin. Wszystko to nagrajcie i opublikujcie na Waszym profilu na facebook'u oznaczając osoby, które nominujecie.
Jak wpłacać pieniążki na leczenie Bartusia:
Stowarzyszenie SURSUM CORDA
26 8805 0009 0018 7596 2000 0080
z dopiskiem/tytułem "Bartek Świderski"
Akcja trwa do 31 stycznia 2017 roku.

Zobacz, jak to robią inni - np. drużyna MKS Olipnia Beskid:
https://www.facebook.com/MKSOlimpiaBeskid/videos/1838138716444439/

 


30.11.2016portal wspierający pomoc postpenitencjarną CODALEJ.INFO

Odpaliliśmy największy w Polsce serwis internetowy wspierający pozytywny powrót na wolność skazanych www.codalej.info  Co ciekawe - bez żadnego wsparcia zewnętrznego i finansowego.​

Powstał z inicjatywy Stowarzyszenia Sursum Corda z Nowego Sącza i DSKS FRONTIS z Wrocławia, o czym poinformowali z satysfakcją "ojcowie" projektu: Krzysztof Jasiński i Grzegorz Miśta, podczas współorganizowanej przez nas ogólnopolskiej konferencji z zakresu pomocy postpenitencjarnej w Krynicy Zdroju.

Na początek serwis obejmuje bazę 400 podmiotów świadczących pomoc postpenitencjarną i będzie sukcesywnie rozwijany przy zaangażowaniu m.in. kuratorów sądowych.


09.11.2016Pędzą z Sursum Corda

Ha, tego jeszcze nie było! Dwóch sympatycznych Panów, pod wodzą Adama Jaskółki, postanowiło promować dobre rzeczy, jakie robimy w Sursum Corda z najwyższą prędkością. Jak postanowili, tak zrobili. I pędą teraz przez świat z Sursum Corda na masce i oznajmiając - warto pomagać. 

A oto najnowsza wiadomość od @projektrejli

Muszę się pochwalić 😊Po niezbyt udanym starcie w czwartej rundzie SJS MaxiOes, wygrywamy swoją klasę i zdobywamy drugie miejsce w generalce w zawodach na Torze Podolany ...oczywiście dumnie prezentując sc.org.pl 😉

Dziękujemy i trzymamy kciuki za dobrą drużynę !


08.11.2016Obóz szkoleniowo-wypoczynkowy w Piwnicznej-Zdroju 4-6 listopada

 

 

I już po obozie szkoleniowo-wypoczynkowym w Piwnicznej-Zdroju. 45 wolontariuszy przez 3 dni miało okazję do lepszego poznania siebie oraz do nawiązania nowych znajomości. Uczestnicząc w zajęciach m.in. z zakresu: komunikacji, animacji zabawą, asertywności, rozwijali wiedzę i kompetencje ważne w pracy zespołowej. Nie zabrakło również zajęć integracyjnych, muzycznych oraz wspólnego ogniska.
Wszystkim wolontariuszom pięknie dziękujemy za udział i dobrą zabawę :-)


31.10.2016Serduszko Bartusia potrzebuje kolejnej operacji

Bartek ma 9 lat. Tyle samo lat trwa zmartwienie jego mamy, która codziennie walczy o życie synka. Jest to życie delikatne jak bańka mydlana. Bartuś urodził się z bardzo skomplikowaną wadą serduszka, zwaną zespołem Falloota. 

​Gdy Bartek miał 1,5 roku  przeszedł pierwszą operację. Chirurdzy musieli "załatać" dziurę w serduszku, z którą przyszedł na świat. Dziś ma 9 lat i czeka na jeszcze jedną operację, która powinna zakończyć czas niepokoju o jego bezpieczeństwo.

Dzięki Zespołowi Profesora Malca i Pani Docent Januszewskiej, który dwukrotnie ​operował serduszko Bartka oraz dzięki pomocy drużyny wspaniałych ludzi, którzy od ośmiu lat wspierają Bartka, chłopiec spełnia marzenia, choć kiedyś wydawały się one nieosiągalne: jeździ na rowerze, tańczy, gra w piłkę. Pozostało do spełnienia marzenie najważniejsze: dokończyć proces chirurgicznej naprawy serca.

Ostatnia z operacji ma polegać na otwarciu mostka, podłączeniu krążenia pozaustrojowego, otworzeniu wypływu z prawej komory i wszyciu zastawki biologicznej.

Szpital w niemieckim Munster jest gotów przyjąć małego pacjenta już w lutym. Koszt operacji to 22,5 tys euro (ok. 98 tys. zł). Potrzebujemy jeszcze 58 tysięcy zł.

O tym, jak pomóc, dowiecie się tutaj >>>


13.10.2016XIV Charytatywny Bieg Bejorów

W imieniu UKS Ryter zapraszamy na BIEG BEJORÓW!

Mega sympatyczna, zwariowana, charytatywna - krótko mówiąc - najlepsza na świecie impreza sportowa, gdzie wygrywa każdy uczestnik.

Wystarczy wyjść, wydrapać się, wybiec lub wyjechać na Kramarkę. Musisz tam być. Do zobaczenia w Rytrze!


Zapisy i co znaczy BEJOR na www.biegbejorow.pl


  zobacz 10 starszych newsów >>

Uruchomiliśmy kanał Sursum Corda na Youtube! Teraz możesz nas również oglądać i posłuchać. Zobacz więcej >>

przewiń w lewo
O Stowarzyszeniu Sursum CordaWolontariat w Stowarzyszeniu Sursum CordaUwolnić DobroWolontariusze Stowarzyszenie Sursum Corda o swojej pracyJeszcze możesz siebie daćGala 10-lecia Stowarzyszenia Sursum CordaMiędzynarodowy Dzień MediacjiBłędne wyobrażenia o wolontariacie
przewiń w prawo

|   Wizyty: teraz 9 , dzisiaj 167 , miesiąc 9724 , rok 146089  |   Ostatnia aktualizacja: 06-12-2016   |   Zgłoś błąd na stronie: mail   |