Na RatunekWolontariatWypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjegoFESTYN RODZINNY - oferta animacyjna dla dzieciŚlub z sercem
KRS 0000020382


Nasz profil na Naszej Klasie


Pomóż - wpłaty online:
Płatności.pl
newsletter


Kryszta-y Soli Otrzymaliśmy Nagrodę Kryształy Soli - dla najlepszej organizacji pozarządowej w Woje- wództwie Małopolskim, w kategorii polityka społeczna
Ziarnko Gorczycy ZIARNKO GORCZYCY za wyzwalanie dobra w ludziach, za profesjona- lizm i uczciwość, usta- nawianie wysokich standardów w pracy org. pozarządowych
Amicus HominumAMICUS HOMINUM dla Małgosi Wróbel za projekt „Chata”


Strona zgodna ze standardem XHTML 1.0 Transitional

 
Aktualności
  zobacz 10 starszych newsów >>

26.09.2016Dorotka pilnie potrzebuje nierefundowanego leku !

PILNA AKCJA! 2-letnia Dorotka do wszystkich się uśmiecha :) i dzielnie znosi trudy leczenia. Jej wola i radość życia są niezwykłe.

Jest szansa poprawić skuteczność terapii ultra rzadkiej choroby nowotworowej dziewczynki. Lekarze specjaliści zalecili zastosowanie niedostępnego w Polsce leku onkologicznego Dacogen. Koszt pierwszej serii to ok. 40.000 zł.

Liczy się każda godzina. Jest już wydana w trybie pilnym zgoda Min. Zdrowia na import docelowy leku dla Dorotki.

Ze strony Stowarzyszenia Sursum Corda do każdej wpłaconej przez Ciebie złotówki dołożymy drugą.

Do dzieła !

Tu znajdziesz nr konta i informacje o Dorotce >>


19.09.2016Wolontariat Nowy Sącz - akcja rekrutacja

Do aktywnych świat należy!

Chętnych z Nowego Sącza i okolic zapraszamy do Sądeckiego Centrum Wolontariatu przy Stowarzyszeniu Sursum Corda, a osoby spoza - do naszej sieci Szkolnych Klubów Wolontariatu.

Do dzieła!

Umów się na spotkanie rekrutacyjne: 18 540 40 40.! 

Plan działań na nowy rok szkony już gotowy!


16.09.2016ZBIERAMY NAKRĘTKI !

Rozpoczynamy ZBIÓRKĘ NAKRĘTEK! Nowy Sącz i okolice - zapraszamy szkoły, przedszkola i instytucje! Wystarczy zadzwonić 18 540 40 40 i zgłosić chęć.

Już zbierasz nakrętki? Świetnie, dołącz do nas, zgłoś swojego podopiecznego i przekonaj się, że wspólne pomaganie ma większą moc!

Przywieziemy specjalny kosz i plakaty.

Dla szkół i przedszkoli, które zbiorą do grudnia najwięcej nakrętek w przeliczeniu na 1 os. - lody dla wszystkich dzieci od Firmy Koral!

Zbierasz, pomagasz, wygrywasz! Razem możemy spełniać marzenia chorych dzieci !


14.09.2016Pociąg do kultury

Darmowa wizyta w Muzeum Archeologicznym, lekcje muzealne oraz spektakl teatralny w Krakowie.

Zapraszamy wolontariuszy w wieku 14-19 lat, zamieszkałych na terenach wiejskich i z miast do 30 tys. mieszkańców do udziału w projekcie !

Projekt "Pociąg do kultury" realizowany dzięki wsparciu Fundacji PZU.

więcej >>


29.08.2016OKULARY DLA SENIORÓW

- Wady wzroku są powszechnym problemem, zwłaszcza u osób starszych, a nie każdego stać na zakup koniecznych okularów. Jesteśmy świadomi istniejącego problemu, dlatego dzięki współpracy z krakowską Fundacją Szkla.com, wyposażymy w darmowe okulary 50 starszych osób w trudnej sytuacji życiowej - mówi Marcin Kałużny, prezes Stowarzyszenia Sursum Corda.

Do skorzystania zapraszamy osoby powyżej 60 roku życia z Nowego Sącza, powiatu nowosądeckiego, limanowskiego oraz gorlickiego. Akcja skierowana jest do seniorów, których dochód nie przekracza 1500 zł miesięcznie na osobę w rodzinie (należy to udokumentować przedstawiając zaświadczenie o dochodach, np. PIT roczny lub odcinek emerytury).

Aby zgłosić się do programu należy:

  • przyjść do Wypożyczalni Sprzętu Rehabilitacyjnego przy Stowarzyszeniu Sursum Corda (ul. Zakościelna 3 w Nowym Sączu, w godz. 8.00-15.00)
  • wybrać oprawki (spośród dostępnych 12 wzorów)
  • wypełnić prosty formularz zgłoszeniowy i przedstawić zaświadczenia o dochodach
  • dostarczyć wyniki badania okulistycznego zawierające siłę szkieł korekcyjnych i rozstaw źrenic. Zamówione okulary ze szkłami wykona w ciągu 2-3 tygodni Fundacja Szkla.com.

Dodatkowe informacje udzielane są pod numerem tel. 18 540 40 40.

Akcja zakończona!


08.07.2016KULTURALNY SENIOR

Zapraszamy osoby w wieku 60+ z powiatów: nowosądeckiego, limanowskiego, brzeskiego, bocheńskiego oraz Miasta Nowego Sącza do udziału w projekcie KULTURALNY SENIOR.

Zakwalifikowani uczestnicy mogą skorzystać z następujących, dofinansowanych wydarzeń kulturalnych:

3 dowolne seanse w kinie

- wybrany wyjazd do Krakowa (filharmonia, opera lub teatr)

 

Lista chętnych na wyjazdy do Krakowa już zamknięta!

 

Więcej informacji >>


24.06.2016Koszulka reprezentacji Polski na Euro 2016 może być Twoja

Licytuj koszulkę reprezentacji Polski na Euro 2016! Zobacz jak zachęca do tego nasza drużyna :)

Licytuj dodając post lub na www.facebook.com/events/792700017533851lub licytacja@sc.org.pl - do godz. 23:59 dnia, w którym nasza reprzentacja zakończy udział w Euro 2016.

Polska gola!


Dziękujemy za Wasz udział w licytacji. Informujemy, że Mistrzami licytacji została firma NEWAG, która zaproponowała kwotę 15 tys. złotych. 

 


24.06.2016Zaczynamy wakacje !

Zapraszamy na wielką, rodzinną fiestę na rozpoczęcie wakacji - niedziela, 26 czerwca, od godz. 15.00 na nowosądeckim Rynku.

Przygotowaliśmy dla Was mnóstwo atrakcji: dmuchane zjeżdżalnie, malowanie twarzy, gry, zabawy, konkursy, mini-szczudła, balonowe zoo, pokazy baniek-gigantów i watę cukrową.

Czeka na Was 1.000 losów w loterii fantowej, która pomoże wysłać dzieci na wakacje oraz wesprze działania wolontariuszy oraz rozdamy tyle samo opasek odblaskowych i balonów.

A o 18.00 na scenie koncert Mateusza Ziółko.

Przybywajcie!


10.06.2016MŁODZIEŻOWY BUDŻET OBYWATESLKI JUŻ RUSZYŁ

8 młodzieżowych drużyn, 8 pomysłów.

TY zdecyduj kto dostanie najwyższe finansowanie na realizację społecznej inicjatywy.

Kliknij „WEZMĘ UDZIAŁ” przy wybranej inicjatywie. Twój udział w wydarzeniu to 1 głos dla młodych, którzy chcą zmieniać świat na lepsze. Zaangażuj się – ZAGŁOSUJ. Niech Twoi znajomi też mają wpływ na to, co się dobrego zadzieje wokół.

Prezentacje projektów i głosowanie na: www.facebook.com/Stowarzyszenie.sursum.corda/events


10.06.2016

Uuuuuwaga! Petarda! Na pewno chcesz, abyśmy mieli na mistrzostwach BARDZO DOBRĄ reprezentację. Mamy na to sposób ;).

Biało – czerwoni już zrobili coś, co może przekuć się w prawdziwe dobro, trzeba im tylko odrobinę pomóc: otóż dostaliśmy od trenera Nawałki w upominku koszulkę z autografami całej drużyny. Jest na niej m.in. podpis „Lewego” i Artura Boruca i Kuby Błaszczykowskiego!

Koszulka ma do spełnienia ważną misję: zdobyć jak najwięcej funduszy dla podopiecznych programu Sursum Corda „na ratunek”. Zgodnie z wolą darczyńców wystawiamy ją na licytację, a dochód przeznaczony będzie na leczenie i rehabilitację chorych i niepełnosprawnych beneficjentów naszego programu. Dobre? I to jak!

Zanim 12 czerwca nasi zmierzą się na boisku z Irlandią Północną, dobro, któremu dali początek już ma szansę się mnożyć… Oczywiście pod warunkiem, że pomożecie. Informację o „koszulkowej” misji trzeba posłać jak najdalej w świat z zaproszeniem do licytacji. Wierzymy, że efekt tej aukcji może dodać naszym piłkarzom skrzydeł nie tylko w meczu z Irlandią, ale i w następnych.  b Cena wywoławcza 1.000 zł.

Licytacja na naszym Facebooku oraz na licytacja@sc.org.pl trwa do godz. 23:59 dnia, w którym nasza reprzentacja zakończy udział w Euro 2016. Polska gola!

Regulamin licytacji (PDF) >>


  zobacz 10 starszych newsów >>

Uruchomiliśmy kanał Sursum Corda na Youtube! Teraz możesz nas również oglądać i posłuchać. Zobacz więcej >>

przewiń w lewo
O Stowarzyszeniu Sursum CordaWolontariat w Stowarzyszeniu Sursum CordaUwolnić DobroWolontariusze Stowarzyszenie Sursum Corda o swojej pracyJeszcze możesz siebie daćGala 10-lecia Stowarzyszenia Sursum CordaMiędzynarodowy Dzień MediacjiBłędne wyobrażenia o wolontariacie
przewiń w prawo

|   Wizyty: teraz 1 , dzisiaj 64 , miesiąc 5512 , rok 158190  |   Ostatnia aktualizacja: 01-10-2016   |   Zgłoś błąd na stronie: mail   |