Na RatunekWolontariatWypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjegoFESTYN RODZINNY - oferta animacyjna dla dzieciŚlub z sercem
KRS 0000020382


Nasz profil na Naszej Klasie


Pomóż - wpłaty online:
Płatności.pl
newsletter


Kryszta-y Soli Otrzymaliśmy Nagrodę Kryształy Soli - dla najlepszej organizacji pozarządowej w Woje- wództwie Małopolskim, w kategorii polityka społeczna
Ziarnko Gorczycy ZIARNKO GORCZYCY za wyzwalanie dobra w ludziach, za profesjona- lizm i uczciwość, usta- nawianie wysokich standardów w pracy org. pozarządowych
Amicus HominumAMICUS HOMINUM dla Małgosi Wróbel za projekt „Chata”


Strona zgodna ze standardem XHTML 1.0 Transitional

 
Aktualności
  zobacz 10 starszych newsów >>

11.01.20201% podatku dla Stowarzyszenia Sursum Corda

Wypełnij PIT przez internet i przekaż 1% podatku


10.01.2020PRACA: Koordynator projektów dot. nieodpłatnej pomocy prawnej, poradnictwa obywatelskiego i mediacji


Stowarzyszenie SURSUM CORDA (łac. „w górę serca”) to przede wszystkim ludzie. 
Jesteśmy dużą, aktywną organizacją pozarządową z obszaru polityki społecznej, działającą od 2000r. Są dla nas ważne: mądre pomaganie, drugi człowiek, rozwiązania systemowe oraz nowe technologie wspierające efektywność.

 

Stanowisko:

KOORDYNATOR projektów dot. nieodpłatnej pomocy prawnej, poradnictwa obywatelskiego i mediacji

 

Miejsce pracy: Nowy Sącz

 

Do naszego zespołu poszukujemy 2 osób do koordynacji projektów dot. nieodpłatnej pomocy prawnej, poradnictwa obywatelskiego i mediacji.

 

Do Twoich zadań będzie należało:

 • Nadzorowanie poprawności realizacji powierzonych nam zadań publicznych, w oparciu o zawarte umowy, harmonogramy, kosztorysy i obowiązujące przepisy, m.in. z zakresu ustawy o nieodpłatnej pomocy prawnej, nieodpłatnym poradnictwie obywatelskim oraz edukacji prawnej, a także ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie
 • Sporządzanie raportów i zestawień okresowych, opracowywanie sprawozdań wg obowiązujących wzorów
 • Kontakt z samorządami lokalnymi i specjalistami udzielającymi świadczeń w terenie
 • Analiza, weryfikacja i sporządzanie dokumentów związanych z koordynowanymi projektami
 • Po kilku miesiącach – wsparcie udziału w otwartych konkursach ofert (opracowywanie projektów wg wytycznych konkursowych i standardów stowarzyszenia)

 

Aplikuj jeśli:

 • masz wykształcenie wyższe
 • posiadasz zdolności analityczne (łączenie informacji z różnych obszarów w formatach liczbowym i treściowym)
 • swobodnie, poprawnie i logicznie redagujesz pisma i informacje
 • lubisz budować pozytywne relacje
 • komunikatywność i wysoka kultura osobista to dla Ciebie oczywistość
 • dbasz o ciągłość procesów, w poczuciu odpowiedzialności za nie
 • patrzysz na wykonywaną pracę szeroko, z różnych perspektyw, nie przywiązujesz się do raz wypracowanych rozwiązań, a dążysz do optymalizacji i ciągłego usprawniania
 • biegle obsługujesz komputer (w tym excel, word, korespondencję mailową)
 • posiadasz doświadczenie w zakresie pracy metodą projektu (mile widziane)
 • umiesz radzić sobie z wykonywaniem zadań pod presją czasu

 

Oferujemy Tobie

 • możliwość rozwoju poprzez realizację ciekawych projektów społecznych
 • przyjazne środowisko pracy
 • stabilne zatrudnienie (umowa o pracę) w elastycznej strukturze
 • dynamiczną pracę pełną niecodziennych wyzwań
 • samodzielność w planowaniu i realizacji zadań oraz wsparcie zespołu w rozwiązywaniu trudności
 • niezbędny sprzęt służbowy
 • biuro w centrum Nowego Sącza
 • swobodny dress code
 • świadczenia dodatkowe

 

Aplikuj za pomocą poniższego przycisku, wypełnij formularz i daj nam się poznać!

WYPEŁNIJ FORMULARZ

 


30.12.2019Niezapomniana przygoda! Ferie 2020 z Sursum Corda


Czas przygotować się do kolejnej zimowej przygody (2020) ze Stowarzyszeniem Sursum Corda. Zapraszamy dzieci w wieku 6-11 lat do udziału w zimowej półkolonii. Tradycyjnie, na wszystkich uczestników czekają liczne atrakcje i niespodzianki.

Wśród najciekawszych punktów programu m.in. wycieczka do Kopalin soli w Bochni, kulig w zaprzęgach konnych w Regietowie, wyjścia na lodowisko, seanse w kinie, a także zajęcia, sportowe i plastyczne.

Zimowa półkolonia będzie realizowana w dwóch szkołach podstawowych na terenie Nowego Sącza:
•    Szkoła Podstawowa nr 7 | ul. Grota-Roweckiego 15
•    Szkoła Podstawowa nr 18 | ul. Broniewskiego 5

Kiedy?

I tydzień ferii – 27-31 stycznia 2020
II tydzień ferii – 03-07 lutego 2020

Zajęcia odbywają się od poniedziałku do piątku w godzinach 7:00-17:00. W ramach zimowej półkolonii wyżywienie – drugie śniadanie oraz dwudaniowy obiad.

 

>> Kliknij i poznaj szczegółowy program zimowej półkolonii

>> Zarezerwuj miejsce 


23.12.2019Pięknych ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA


05.12.2019Światowy Dzień Wolontariatu START


Od pamiątkowego zdjęcia przed Kinem „Sokół” w Nowym Sączu rozpoczęły się dzisiaj obchody Światowego Dnia Wolontariatu, w których wzięli udział członkowie Szkolnych Klubów Wolontariatu Stowarzyszenia Sursum Corda.  

 

Ponad 150 wolontariuszy spotkało się dzisiaj aby wspólnie spędzić ten dzień i razem promować ideę wolontariatu. W ramach projektu „Wolontariat ma sens” w Kinie „Sokół” odbyło się najpierw spotkanie filmowo-dyskusyjne, które rozpoczęło obchody. Następnie wolontariusze wyszli na ulice miasta i rozpoczęli kampanię „Działam, bo lubię”, podczas której rozmawiali z Sądeczanami, przypominali o szczególnej roli społecznej tej formy aktywności, a jednocześnie zachęcali do udziału we wszelkich formach działalności wolontariackiej. Młodzież wychodząc na ulice rozdawała też kalendarze na 2020 rok, słodkie upominki, a także balony. 

 

Podobne spotkania odbyły się w wielu miejscach na terenie Małopolski, wszędzie tam, gdzie działają Szkolne Kluby Wolontariatu Stowarzyszenia Sursum Corda.

 

- To dla nas wielkie święto, czas kiedy możemy być dumni z tego, że jesteśmy wolontariuszami i poświęcamy swój czas na rzecz innych. To także bardzo dobry moment, aby pokazywać innym, że jesteśmy, działamy, pomagamy i zachęcać wszystkich do angażowania się we wszelkie działania i inicjatywy, które łączy wolontariat - podkreślała Halina Rams, wiceprezes Stowarzyszenia Sursum Corda i koordynator Szkolnych Klubów Wolontariatu.

 

Warto wiedzieć, że Stowarzyszenie Sursum Corda już od niemal 20 lat rozwija w swojej działalności ideę wolontariatu. Prowadzi w regionie 41 Szkolnych Klubów Wolontariatu, w których zrzesza aż 1800 młodych osób, poświęcających swój czas dla dobra innych. Współpracują ze 137 instytucjami i zrealizowali 357 różnych akcji. 

 

Projekt realizowany przy wsparciu finansowych Województwa Małopolskiego. 

 25.11.2019Zamów Świąteczne Kartki Dobroczynne już dziś : ) - Boże Narodzenie 2019

Korzystając z naszych Świątecznych Kartek Dobroczynnych wyślesz w świat cząstkę dobra i optymizmu :)

Mamy dla Ciebie świąteczne kartki, których moc jest podwójna. Za pierwszym razem ta moc ujawni się tuż przed Świętami, gdy adresat wyjmie kopertę ze skrzynki pocztowej i otwierając ją uśmiechnie się na myśl o Tobie lub Twojej Firmie czy Instytucji.
 
Za drugim razem dobra moc zadziała, gdy dochód ze sprzedaży zainwestujemy w pomoc ludziom, którzy bardzo jej potrzebują - chorym i niepełnosprawnym z prowadzonego przez nasze stowarzyszenie programu "Na Ratunek".
 
 

24.11.20195 grudnia obchodzimy Światowy Dzień Wolontariatu!

 


Zbliża się Światowy Dzień Wolontariatu. Już 5 grudnia razem ze Szkolnymi Klubami Wolontariatu Stowarzyszenia Sursum Corda będziemy razem świętować i promować iddę wolontariatu wśród Sądeczan. Wszystko w ramach projektu WOLONTARIAT MA SENS, który jest realizowany przy wsparciu finansowym WOJEWÓDZTWA MAŁOPOLSKIEGO. 

To właśnie 5 grudnia o godz. 10:30 wolontariusze spotkają się przed Kinem Sokół, aby uapmiętnić ten dzień wspólną fotografią, a potem wezmą udział w spotkaniu filmowo-dyskusyjnym. Jeszcze przed godziną 13:00 członkowie Szkolnych Klubów Wolontariatu rozpoczną kampanię uliczną "Działam, bo lubię", podczas której będą promować wśród Sądeczan piękną ideę wolontariatu. 

 


15.11.2019KONFERENCJA KRYNICA: Reintegracja społeczna wobec ograniczeń penitencjarnych oraz środowiskowych


Stowarzyszenie Sursum Corda i Okręgowy Inspektorat Służby Więziennej w Krakowie zapraszają do udziału w 5. konferencji poświęconej readaptacji społecznej, pomocy postpenitencjarnej i resocjalizacji pn. „REINTEGRACJA SPOŁECZNA WOBEC OGRANICZEŃ PENITENCJARNYCH I ŚRODOWISKOWYCH”.


REJESTRACJA:
konferencjakrynica.pl

W dniach 11-13 grudnia 2019 r. ponownie spotykamy się w Krynicy w Hotelu Pegaz ****, aby przez 3 dni dyskutować o problemach osób znajdujących się na „życiowym zakręcie”. Wzorem lat ubiegłych, nasze spotkanie podzielone będzie na panele:

 • naukowo-prawny,
 • poświęcony działaniom praktycznym,
 • oraz panele specjalistyczne.

Jeden z paneli zostanie poświęcony zagadnieniom dotyczącym reintegracji osób uzależnionych. Nie zabraknie również tematów z obszaru pracy socjalnej, a także gości z zagranicy, którzy podzielą się swoimi doświadczeniami na ten temat.

WIĘCEJ INFORMACJI jest dostępnych na stronie Konferencji: konferencjakrynica.pl

REJESTRACJA: konferencjakrynica.pl


 


14.11.2019Zostań DYPLOMOWANYM MIKOŁAJEM z Sursum Corda!


Już po raz siódmy rusza akcja Stowarzyszenia Sursum Corda pn. „Zostań Dyplomowanym Mikołajem”, dzięki której możemy spełniać marzenia nie tylko małych, chorych podopiecznych Programu "Na Ratunek", ale również ich rodzeństw oraz dzieci osób, nad którymi sprawujemy opiekę.  
 

Jak podkreśla prezes Stowarzyszenia Sursum Corda Marcin Kałużny, często są to rodziny stające przed dylematem: kupić leki, zapłacić za rehabilitację czy spełnić marzenie ukochanego dziecka?


– Poprzez kolejną edycję akcji chcemy rozwiązywać takie dylematy i powodować radość w sercach dzieci i wszystkich naszych podopiecznych. Zwłaszcza Ci najmłodsi potrzebują spełnionych marzeń i wiary w św. Mikołaja – podkreśla Marcin Kałużny.


Zasada udziału w akcji jest bardzo prosta. Wystarczy odwiedzić stronę: www.sc.org.pl/mikolaj (lub kliknąć na plakat), przeczytać listy do św. Mikołaja i wybrać ten, który chcielibyśmy zrealizować. Nie musimy się martwić jeśli nie możemy spełnić wszystkich marzeń konkretnego dziecka. Wybieramy tę prośbę do Mikołaja, którą będziemy w stanie wykonać lub możemy zaprosić do wspólnego spełnienia wszystkich marzeń znajomych, przyjaciół czy rodzinę.


Pamiętajmy, że szczegółowa INSTRUKCJA OBSŁUGI akcji Zostań DYPLOMOWANYM MIKOŁAJEM znajduje się tutaj: www.sc.org.pl/mikolaj

(lub kliknij na plakat) To co szczególnie piękne i sympatyczne – dla każdego Mikołaja Stowarzyszenie Sursum Corda przygotuje dyplom potwierdzający nieziemskie kwalifikacje w czynieniu DOBRA! Zatem… Do dzieła MIKOŁAJE!

 


05.11.2019Szkolenie w Krakowie! ?Podstawy samoobrony dla pracowników służb społecznych?


Stowarzyszenie SURSUM CORDA zaprasza do udziału w szkoleniu pn. „PODSTAWY SAMOOBRONY DLA PRACOWNIKÓW SŁUŻB SPOŁECZNYCH”, które odbędzie się 26 listopada 2019 r. w godz. 10:00-14:00 w Centrum Kultury Podgórza – Ośrodek Ruczaj w Krakowie przy ul. Rostworowskiego 13. To propozycja dla pracowników służb społecznych, którzy chcą zadbać o swoje bezpieczeństwo podczas niełatwej codziennej pracy. 

FORMULARZ REJESTRACYJNY >>

Co prawda jako funkcjonariusze publiczni podlegamy prawnej ochronie, jednak życie i nasze doświadczenie wskazuje, że niemal każdego dnia w swojej pracy – zwłaszcza pełniąc obowiązki w terenie czy w środowisku podopiecznych lub na terenie placówek – spotykamy się w bardzo różnymi zachowaniami, a niejednokrotnie także z bezpośrednią agresją fizyczną. 

Jako organizacja pozarządowa z 20-letnim doświadczeniem i silnie rozwiniętym korpusem wolontariuszy, a także mająca wieloletnie doświadczenia w pracy z osobami zdemoralizowanymi doskonale wiemy, że w rzeczywistości pracodawcy bardzo rzadko zapewniają nam środki ochrony osobistej. Mamy również świadomość, że ilość ataków na przedstawicieli różnych instytucji społecznych z roku na rok wzrasta. 

Dlatego zapraszamy do udziału w profesjonalnym szkoleniu pn. „PODSTAWY SAMOOBRONY PRACOWNIKÓW SŁUŻB SPOŁECZNYCH”. 

Miejsce i czas:
Centrum Kultury Podgórza – Ośrodek Ruczaj, ul. Rostworowskiego 13, Kraków
26 listopada, 10:00-14:00 

Koszt udziału:
130 zł brutto / osoba

Forma szkolenia:
4 godziny dydaktyczne po 45 minut, w tym 15 minut przerwy pomiędzy treningami oraz lekki poczęstunek.  

W programie:
Moduły szkoleniowe obejmujące m.in. umiejętności unikania ataków, reakcji odruchowych, ciosów, sposobów bezpiecznego padania, czy wreszcie stosowania podstawowych chwytów czy uderzeń. 

Prowadzący:
Najwyższej klasy specjalista
Sensei Witold Zurzycki – 2 DAN Karate Kyokushinkai, 2 kyu judo. 43 lata doświadczenia instruktorskiego, ponad 50 lat treningów, instruktor I klasy ze specjalizacją karate kyokushinkai, instruktor rekreacji, ukończone szkolenie dla służb mundurowych w Szczytnie oraz 7 kursów instruktorskich.

Korzyści:
Ukończenie szkolenia wiąże się z otrzymaniem zaświadczenia, ale co najważniejsze z nabyciem praktycznych umiejętności pozwalających w sposób bezpieczny uniknąć zagrożenia fizycznego. 

Ważne informacje:
W trakcie szkolenia, aktywny udział w ćwiczeniach jest obligatoryjny a ubiorem wymaganym jest dowolny, niekrępujący ruchów, wygodny strój. Zajęcia odbywają się bez obuwia. 

Rekrutacja:
Do 18 listopada do godz. 15:00.

Masz pytania? Skontaktuj się z nami! 
Stowarzyszenie SURSUM CORDA | tel. 18 44 11 994 lub e-mail: szkolenia@sc.org.pl

>> FORMULARZ REJESTRACYJNY >>
 


  zobacz 10 starszych newsów >>

Uruchomiliśmy kanał Sursum Corda na Youtube! Teraz możesz nas również oglądać i posłuchać. Zobacz więcej >>

przewiń w lewo
O Stowarzyszeniu Sursum CordaWolontariat w Stowarzyszeniu Sursum CordaUwolnić DobroWolontariusze Stowarzyszenie Sursum Corda o swojej pracyJeszcze możesz siebie daćGala 10-lecia Stowarzyszenia Sursum CordaMiędzynarodowy Dzień MediacjiBłędne wyobrażenia o wolontariacie
przewiń w prawo

|   Wizyty: teraz 1 , dzisiaj 55 , miesiąc 6535 , rok 89408  |   Ostatnia aktualizacja: 17-01-2020   |   Zgłoś błąd na stronie: mail   |