> Aktualności > FOTORELACJA! Świąteczna radość podczas Śniadania Wielkanocnego dla seniorów

Aktualności

a

05 kwietnia 2024

FOTORELACJA! Świąteczna radość podczas Śniadania Wielkanocnego dla seniorów

4 kwietnia br. odbyło się niecodzienne, jakże piękne wielkanocne spotkanie dla seniorów. Zaproszeni seniorzy, wolontariusze oraz wyjątkowi goście delektowali się wyśmienitymi smakołykami podczas Śniadania Wielkanocnego w Hotelu Ibis Styles w Nowym Sączu. Na stołach królowały świąteczne specjały: jajka, wędliny, sałatki. Oczywiście nie mogło zabraknąć tradycyjnego żurku!

Niech ta radosna chwila, jaką mieliśmy przyjemność przeżyć razem, będzie dla seniorów źródłem inspiracji i wspomnień na długie lata - mówi Marcin Kałużny, prezes Stowarzyszenia Sursum Corda.

Spotkanie urozmaiciły występy artystyczne uczniów Zespołu Szkół nr 3 im. Bolesława Barbackiego, a także góralskiego zespołu CIUPAZECKA. Ich muzyka i śpiew wprowadziły nas wszystkich w niepowtarzalny nastrój.

To wydarzenie było możliwe dzięki wsparciu Fundacji Biedronki. Dzięki dotacji z programu "Akcja Jajeczko" Stowarzyszenie Sursum Corda zorganizowała spotkanie, które na długo pozostanie w naszej i mamy nadzieję, że również w pamięci naszych gości.

Zaproszeni goście brali udział w bezpłatnej loterii fantowej, której organizacja nie byłaby możliwa bez wsparcia naszych darczyńców. Szczególne podziękowanie kierujemy do firm: FAKRO, Audiofon, IBIS Styles, Kwiaciarnia "Dmuchawce, latawce", Studio Urody, kawiarnia SofiLen, kino Helios, Esthetic Skin - kosmetologia estetyczna, Lody Argasińscy, Reni Art - Pracownia Reklamy, Kino SOKÓŁ w Nowym Sączu oraz Zakład fryzjerski „Kasia” prowadzony przez Katarzynę Jasińską-Dadał.

Dzięki hojności firm przygotowaliśmy niespodzianki dla seniorów: paczki zawierające takie przedmioty jak: książki, vouchery, koce, parasole, torby termiczne, siatki na zakupy, a także kubki i pojemniki termiczne. Po zakończeniu spotkania, goście opuścili nasze wydarzenie w doskonałych nastrojach, podobnie jak my!

Już nie możemy się doczekać kolejnego spotkania organizowanego dla naszych wspaniałych seniorów.

 

----------------------------------------------------------------------------------------

Fundacja Biedronki została powołana w kwietniu 2020 roku. Fundacja podejmuje inicjatywy na rzecz przeciwdziałania ubóstwu, niedożywieniu, samotności i wykluczeniu społecznemu osób starszych. Rozwija w partnerstwie z innymi organizacjami pomocowymi programy takie jak „Na codzienne zakupy” czy „Karta Dobra”. W ich ramach, potrzebujące osoby starsze otrzymują przedpłaconą kartę na zakupy do sklepów Biedronka. Fundacja współpracuje również z Kołami Gospodyń Wiejskich i razem z nimi prowadzi program „Danie Wspólnych Chwil”, w którym samotni seniorzy z terenów wiejskich zapraszani są na posiłki przy wspólnym stole. Fundacja reaguje również na sytuacje kryzysowe – prowadziła m.in. projekt pomocy w czasie pandemii i na rzecz uchodźców z Ukrainy. Fundacja przeznaczyła na programy społeczne ponad 160 mln złotych (status na grudzień 2023).

Podoba Ci się to, co robimy?

Wspieraj Stowarzyszenie SURSUM CORDA przez wpłaty online. Dzięki Tobie możemy czynić dobro każdego dnia! 

Niepoprawny numer telefonu
Wiadomość została wysłana na twój nr.
Dziękujemy za pomoc.
×
Skip to content