> Podopieczni > Przemysław Nowak
przemek_nowak_portret

Przemysław Nowak

Witaj! Mam na imię Przemek. Od 2008 r. robię wszystko, aby wstać z wózka inwalidzkiego. Robię wszystko – to znaczy nie tylko marzę o osiągnięciu celu, ale ciężko pracuję, aby ten cel osiągnąć. Jestem niepełnosprawny w wyniku wypadku. Podczas jazdy na rowerze potrącił mnie samochód. Rokowania lekarzy były fatalne. Żyję wbrew tym rokowaniom. Mam coraz mocniejsze mięśnie rąk i samodzielnie siedzę, choć uprzedzano, że mogę nigdy nie opuścić łóżka. Dzięki poświęceniu rodziców i pomocy życzliwych ludzi leczę się i rehabilituję. To moja jedyna szansa.

 

Przemysław Nowak - 1985
Stan po urazie czaszkowo-mózgowym
Bogucice,
woj.
KRS 00000 20 382
Cel szczegółowy:
5138 Przemysław Nowak

Więcej o mnie

Od 2008 r. Przemek walczy, aby wstać z wózka inwalidzkiego. Został potrącony przez samochód podczas jazdy na rowerze. Diagnoza brzmiała: złamanie kręgosłupa z paraliżem rąk i nóg.

Przeżył wbrew rokowaniom lekarzy. Jak mówi – przede wszystkim dzięki rodzicom, którzy poświęcili się bez reszty opiece nad nim.
– Szpital opuściłem po sześciu miesiącach. To nie był jednak koniec leczenia, ale dopiero początek. Dzięki rehabilitacji nastąpił ogromny postęp. Ćwiczenia wzmocniły mięśnie, potrafię już sam usiąść. Teraz walczę z niedowładem rąk i porażeniem nóg. A poza tym jestem tym samym, pełnym wewnętrznej siły chłopakiem – mówi Przemek.

Rodzice postarali się aby mógł wrócić do swojej pasji sprzed wypadku. Sam zaprojektował przydomowy ogród i opiekował się nim. – Udało się zainstalować platformę z windą, dzięki której Przemek może znów być w swoim ogrodzie – mówi tato młodego człowieka.

Marzeniem całej rodziny jest terapia z użyciem komórek macierzystych. Przemka zakwalifikowano do leczenia metodą nad którą pracują wrocławscy neurolodzy. Czeka na wyznaczenie terminu zabiegu codziennie ćwicząc, aby utrzymać formę. Rehabilitacja wiąże się jednak z ogromnymi wydatkami.

Przekaż 1%

1proc_white

W deklaracji PIT wpisz nasz nr KRS 00000 20382
W polu "Cel szczegółowy" dopisz "5138 Przemysław Nowak"

Darowizna dla podopiecznego

skarbonka

Wpłać darowiznę: Stowarzyszenie Sursum Corda
26 8805 0009 0018 7596 2000 0080
Tytuł płatności: "5138 Przemysław Nowak"


Dla wpłacających z zagranicy: Stowarzyszenie Sursum Corda
Kod SWIFT/BIC: POLU PLPR
PL26 8805 0009 0018 7596 2000 0080
Tytuł płatności: "5138 Przemysław Nowak"

Podoba Ci się to, co robimy?

Wspieraj Stowarzyszenie SURSUM CORDA przez wpłaty online. Dzięki Tobie możemy czynić dobro każdego dnia! 

×
Skip to content