> Podopieczni > Magdalena Pawłowska
pawłowska1

Magdalena Pawłowska

Cześć! Jestem Magdalenka. Urodziłam się trochę za wcześnie, dlatego musiałam kilka miesięcy przebywać w specjalnym inkubatorze. Mama mówi, że choruję na porażenie mózgowe i ciężką padaczkę. Jeszcze nie umiem chodzić, ale nie poddaje się. Codziennie ćwiczę z rehabilantami, którzy robią co w ich mocy, abym mogła być samodzielna. Mam wspaniałych rodziców, którzy o mnie bardzo dbają. Pomożesz mi w mojej walce o lepsze jutro?

 

Magdalena Pawłowska - ur. 2018 r.
Zespół Westa
Biczyce Górne,
woj. małopolskie
KRS 00000 20 382
Cel szczegółowy:
5949 Magdalena Pawłowska

Więcej o mnie

Magdalenka urodziła się w 30 tygodniu ciąży z ciężkim niedotlenieniem, z zaburzeniami oddychania i posocznicą. Pierwsze dwa miesiące życia spędziła w szpitalu. Gdy miała zaledwie 6 miesięcy, zdiagnozowano u niej padaczkę lekooporną – Zespół Westa.

Madzia dzielnie walczy z porażeniem mózgowym oraz padaczką, jednak leczenie jest niezwykle ciężkie. Obecnie Madzia nie chodzi, nie raczkuje, nie mówi. Pocieszające jest to, że poznaje swoich bliskich.

Madzia jest pogodnym i radosnym dzieckiem. Dużo się uśmiecha i próbuje gaworzyć, nawet wymawia  słowo MAMA. Magdalenka dzielnie walczy o każdą najmniejszą sprawność fizyczną a my razem z Nią. Niestety wymaga stałej opieki i rehabilitacji – mówi mama dziewczynki.

Rehabilitacja jest najlepszym lekarstwem. Rodzice starają się ćwiczyć z córką jak najczęściej, nawet kilka razy dziennie. Madzia jest też pod stałą opieką  rehabilitantów oraz specjalistów z Instytutu Matki i Dziecka w Warszawie. Jednak nawet lekarze nie są w stanie powiedzieć jak będzie wyglądała przyszłość dziewczynki.

Rehabilitacja, codzienne wyjazdy, wizyty u specjalistów w Warszawie są bardzo czasochłonne ale przede wszystkim kosztowne. Każda pomoc się liczy. Wierzymy, że nasza córeczka będzie kiedyś samodzielna – mówi mama Magdaleny.

Każdy z nas może pomóc. Pomożesz?

Przekaż 1%

1proc_white

W deklaracji PIT wpisz nasz nr KRS 00000 20382
W polu "Cel szczegółowy" dopisz "5949 Magdalena Pawłowska"

Darowizna dla podopiecznego

skarbonka

Wpłać darowiznę: Stowarzyszenie Sursum Corda
26 8805 0009 0018 7596 2000 0080
Tytuł płatności: "5949 Magdalena Pawłowska"


Dla wpłacających z zagranicy: Stowarzyszenie Sursum Corda
Kod SWIFT/BIC: POLU PLPR
PL26 8805 0009 0018 7596 2000 0080
Tytuł płatności: "5949 Magdalena Pawłowska"

Podoba Ci się to, co robimy?

Wspieraj Stowarzyszenie SURSUM CORDA przez wpłaty online. Dzięki Tobie możemy czynić dobro każdego dnia! 

×
Skip to content