> Co robimy > Wolontariat > Korpus Solidarności

Wolontariat - Korpus Solidarności - Małopolska

Przedstawiamy ofertę programu wsparcia i rozwoju wolontariatu długoterminowego w Polsce. Korpus Solidarności to przede wszystkim ludzie, którzy go tworzą - środowisko wolontariuszy, koordynatorów wolontariatu, otoczenie wolontariatu.

Program jest propozycją dla osób i organizacji, które zamierzają pomagać i pracować z wolontariuszami nie tylko „od święta„ ale w dłuższej perspektywie czasu.

Dla kogo jest Korpus Solidarności?

Korpus  jest miejscem dla wszystkich zaangażowanych w ideę wolontariatu długoterminowego - osób w różnym wieku, z różnych środowisk, dla tych którzy podzielają podobne wartości, takie jak solidarność, szacunek, dobro wspólne, uczciwość i kierują się umacnianiem solidarności międzyludzkiej.

Program Korpus Solidarności koncentruje się na czterech grupach odbiorców i dla każdej z tych grup przewidziane są różne działania.

Dołącz do nas!

Co robimy 3

Kto realizuje Korpus Solidarności?

Program swoim zasięgiem obejmuje cały kraj, instytucją zarządzającą jest Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego, którego celem jest wsparcie rozwoju społeczeństwa obywatelskiego.

W województwie małopolskim realizatorami zadania „Regionalne Partnerstwo dla Wolontariatu - edycja 2021-2023” jest nasze Stowarzyszenie Sursum Corda z Nowego Sącza. Program realizowany będzie do końca 2023 r.

Korpus Solidarności - Małopolska 2021 r.

0

zaangażowanych i przeszkolonych wolontariuszy

0

zaangażowanych i przeszkolonych koordynatorów oraz organizatorów wolontariatu

0

zrealizowanych szkoleń / spotkań / akcji

Nasze filmy

Korpus Solidarności

W codziennym życiu warto pamiętać o innych. Możemy pomagać ludziom wokół w osiąganiu tego, co niemożliwe. Wiek nie ma żadnego znaczenia, a najważniejsze, że mamy pomysł i chęci, aby przekazywać dobro drugiemu Człowiekowi. Możesz dołączyć do Korpusu Solidarności i działać w wolontariacie długoterminowym. My już działamy!

Aktualności

Bezpłatne staże dla Koordynatorów Wolontariatu – Edycja 2022

Jesteś częścią organizacji/instytucji, która działa na terenie Małopolski? Chciałbyś zajmować się wolontariuszami w swojej organizacji i zostać koordynatorem wolontariatu, ale brakuje Ci praktyki?

Zobacz więcej  

Kraków! Spotkania eksperckie dla organizatorów wolontariatu

Zapraszamy Organizatorów wolontariatu do konsultacji/spotkań indywidualnych lub grupowych z wybranymi ekspertami, adekwatnie do zgłaszanego zapotrzebowania merytorycznego przez uczestników

Zobacz więcej  

Wyniki konkursu MINI GRANTY 2022

W drodze konkursu wyłoniliśmy 8 najlepszych wolontariackich inicjatyw! Sprawdźcie, czy to właśnie Wasz pomysł znalazł się w gronie zwycięzców!

Zobacz więcej  

Potrzebujesz wolontariuszy do współpracy? Zgłoś nam swoje zapotrzebowanie

Działasz w organizacji pozarządowej lub instytucji publiczne? Angażujesz się w projekty społeczne, ale potrzebujesz wsparcia i szukasz wolontariuszy? Zgłoś się do Sądeckiego Centrum Wolontariatu przy Stowarzyszeniu Sursum Corda.

Zobacz więcej  

Ruszył program Straszy Brat Starsza Siostra

Chcesz pomóc w adaptacji i integracji do nowej rzeczywistości dzieciom Uchodźców z Ukrainy? Weź udział w programie Starszy Brat Starsza Siostra Stowarzyszenia Sursum Corda.

Zobacz więcej  

Szkolenie ABC Wolontariusza

Czujesz potrzebę pomocy drugiej osobie? Chcesz poświęcić swój czas i przekazać dobro? Zastanawiasz się, jaką formę wolontariatu podjąć? Szkolenie „ACB Wolontariusza” jest właśnie dla Ciebie.

Zobacz więcej  

stopka-korpus-solidarnosci-1500-365

Skontaktuj się z nami

Co robimy 2 1

Halina Rams

Koordynator ds. wolontariatu

tel. 18 44 11 994
kom. 501 316 271

wolontariat@sc.org.pl

agnieszka-kaluzny-01

Agnieszka Kałużny

Koordynator projektu

tel. 18 44 11 994
kom. 694 590 905

akaluzny@sc.org.pl

Podoba Ci się to, co robimy?

Wspieraj Stowarzyszenie SURSUM CORDA przez wpłaty online. Dzięki Tobie możemy czynić dobro każdego dnia! 

×
Skip to content