> Aktualności > Wspomnienia z niezwykłego spotkania wigilijnego

Aktualności

Akcja Kolacja 2023 - zapowiedź, finansowanie-1200x800

30 stycznia 2024

Wspomnienia z niezwykłego spotkania wigilijnego

Wracamy pamięcią do wyjątkowego, świątecznego spotkania - Wigilii dla seniorów z Miasta i Gminy Stary Sącz, która odbyła się 15 grudnia 2023 r. Podczas tej magicznej kolacji, 93 osoby cieszyły się niezapomnianą atmosferą, dzieląc radość i śpiewając piękne kolędy.

Spotkanie zostało zorganizowane dzięki wsparciu Fundacji Biedronki, w ramach programu „Akcja kolacja”. Stowarzyszenie Sursum Corda pozyskało grant w wysokości 10 000 zł na organizację tego pięknego spotkania.

W całej Polsce odbyło się aż 100 wydarzeń w ramach programu „Akcja lolacja”, dzięki czemu samotne osoby starsze mogły poczuć ciepło i piękno świąt. Wielkie brawa dla Fundacji Biedronki za inicjatywę i konkretną pomoc!

 

 

----------------------------------------------------------------------------------------      Fundacja Biedronki została powołana w kwietniu 2020 roku. Fundacja podejmuje inicjatywy na rzecz przeciwdziałania ubóstwu, niedożywieniu, samotności i wykluczeniu społecznemu osób starszych. Rozwija w partnerstwie z innymi organizacjami pomocowymi programy takie jak „Na codzienne zakupy” czy „Karta Dobra”. W ich ramach, potrzebujące osoby starsze otrzymują przedpłaconą kartę na zakupy do sklepów Biedronka. Fundacja współpracuje również z Kołami Gospodyń Wiejskich i razem z nimi prowadzi program „Danie Wspólnych Chwil”, w którym samotni seniorzy z terenów wiejskich zapraszani są na posiłki przy wspólnym stole. Fundacja reaguje również na sytuacje kryzysowe – prowadziła m.in. projekt pomocy w czasie pandemii i na rzecz uchodźców z Ukrainy. Fundacja przeznaczyła na programy społeczne ponad 160 mln złotych (status na grudzień 2023).

Podoba Ci się to, co robimy?

Wspieraj Stowarzyszenie SURSUM CORDA przez wpłaty online. Dzięki Tobie możemy czynić dobro każdego dnia! 

Niepoprawny numer telefonu
Wiadomość została wysłana na twój nr.
Dziękujemy za pomoc.
×
Skip to content