> Aktualności > Stowarzyszenie Sursum Corda rozdysponowało 1180 kart zakupowych oraz 299 e-kodów dla Uchodźców

Aktualności

ukraina_11

19 lipca 2022

Stowarzyszenie Sursum Corda rozdysponowało 1180 kart zakupowych oraz 299 e-kodów dla Uchodźców

Samotne matki, osoby niepełnosprawne oraz seniorzy, którzy przybyli do Polski po 24 lutego 2022 roku z terenów objętych działaniami wojennymi – to właśnie tym osobom znajdującym się w najtrudniejszej sytuacji życiowej Stowarzyszenie Sursum Corda udzieliło wsparcia, przekazując karty i e-kody z przeznaczeniem na zakup żywności oraz artykułów pierwszej pomocy.

 - Tę pomoc przekazaliśmy osobom, które musiały opuścić nagle swój dom, zostawiając cały swój dorobek życia. Niejednokrotnie nie miały możliwości zabrania ubrań, czy też podstawowych rzeczy. Uciekając przed wojną, wyruszyli w nieznane - mówi Marcin Kałużny, prezes Stowarzyszenia Sursum Corda.

 

- Z wielką pomocą przyszła Fundacja Biedronki, która przekazała łącznie ponad 12 milionów złotych na program „Witamy i pomagamy – zakupy”. Jako Stowarzyszenie Sursum Corda rozdystrybuowaliśmy karty zakupowe i e-kody o wartości ponad miliona, a dokładnie 1 076 950 złotych – dodaje Marcin Kałużny, zaznaczając, że jest to szczególna pomoc dla Uchodźców z Ukrainy.

Stowarzyszenie nadal realizuje program wsparcia uchodźców wojennych w ciężkiej sytuacji, przebywających lub przyjeżdżających do Małopolski, polegający na finansowaniu noclegów interwencyjnych w hotelach i pensjonatach. (www.ukraina.sc.org.pl)

Stowarzyszenie Sursum Corda jest jedynym partnerem programu „Witamy i pomagamy – zakupy”, który dystrybuował Karty i e-Kody wśród Uchodźców w Małopolsce. Fundacja Biedronki w ramach programu „Witamy i Pomagamy – zakupy” przekazała do dyspozycji Stowarzyszenia Sursum Corda 1180 kart i 299 e-kodów o łącznej wartości 1 076 950 złotych. W ramach programu „Witamy i pomagamy – zakupy” Fundacja Biedronki rozdysponowała ogółem ponad 10 000 kart na zakupy dla Uchodźców i 35 000 e-kodów, a wartość programu to ponad 12 mln zł.

Podoba Ci się to, co robimy?

Wspieraj Stowarzyszenie SURSUM CORDA przez wpłaty online. Dzięki Tobie możemy czynić dobro każdego dnia! 

×
Skip to content