> Aktualności > Reintegracja osób zwalnianych z zakładów karnych tematem szkolenia w Krynicy-Zdroju

Aktualności

20200925_relacja_szkolenie_z_readaptacji_spolecznej_main

28 września 2020

Reintegracja osób zwalnianych z zakładów karnych tematem szkolenia w Krynicy-Zdroju

Ponad trzydziestu uczestników, w tym kuratorów sądowych, wychowawców z zakładów karnych oraz przedstawicieli organizacji pozarządowych w dniach 23-24 września wzięło udział w bezpłatnym szkoleniu pn. „Penitencjarne i psychospołeczne determinanty reintegracji osób zwalnianych z zakładów karnych”. Podczas spotkania w Krynicy-Zdroju odbyło się jedenaście wykładów tematycznych, połączonych z dyskusją na temat najważniejszych problemów z obszaru readaptacji społecznej. 

- Cieszymy się, że pomimo obecnej sytuacji epidemicznej udało nam się zorganizować w sposób całkowicie bezpieczny szkolenie z readaptacji społecznej. Tym bardziej, że w tym roku zrezygnowaliśmy z organizacji dużej, corocznej konferencji z tego samego obszaru tematycznego – mówi główny organizator i prezes Stowarzyszenia Sursum Corda Marcin Kałużny.

Wykłady dla uczestników szkolenia poprowadzili: dr Katarzyna M. Stanek, wykładowca Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie oraz dr Mariusz Snopek, wykładowca Uniwersytetu Opolskiego i specjalista Okręgowego Inspektoratu Służby Więziennej w Opolu. 

- Readaptacja społeczna to szczególna tematyka, która wymaga ustawicznego doskonalenia kompetencji zawodowych. Poprzez organizowane od wielu lat szkolenia i konferencje jako Stowarzyszenie staramy się, aby osoby zajmujące się reintegracją byłych więźniów mogły wykorzystać bogate doświadczenie naszych prelegentów i wykładowców – dodaje Marcin Kałużny.

W ramach szkolenia odbył się także wykład pn. „Dialog motywujący jako metoda kształtowania i wzmacniania zmian w życiu osoby skazanej”. Wykład poprowadziła dr Katarzyna M. Stanek z Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie.

Pierwotnie wykład miał mieć charakter otwarty, jednak ze względu na reżim sanitarny i obecną sytuację epidemiologiczną (brak możliwości wpuszczenia na salę wykładową dodatkowych uczestników) organizatorzy zdecydowali o udostępnieniu wykładu on-line. 

fs_ms_finansowanie_04

Podoba Ci się to, co robimy?

Wspieraj Stowarzyszenie SURSUM CORDA przez wpłaty online. Dzięki Tobie możemy czynić dobro każdego dnia! 

×
Skip to content