> Aktualności > Pomóż w starcie – przekaż wsparcie

Aktualności

Post na FB

25 lutego 2022

Pomóż w starcie – przekaż wsparcie

Stowarzyszenie SURSUM CORDA rusza z akcją "Pomóż w starcie - przekaż wsparcie”, której celem jest pomoc obywatelom Ukrainy, uciekającym przed konfliktem zbrojnym do Polski. Będą to bony zakupowe dla uchodźców – by mogli zaopatrzyć się w to, co im będzie najbardziej potrzebne. Ta forma rozwiązuje problem przekazywania gotówki lub przelewów. Zależy nam na pomocy skutecznej i efektywnej.

Na start akcji Stowarzyszenie Sursum Corda przeznacza 10.000 złotych z 1% podatku, na zakup bonów dla naszych wschodnich sąsiadów, którzy lada moment będą szukać schronienia w regionie. Pieniądze zamienimy na bony do sklepów spożywczych, chemicznych, odzieżowych, aptek, na bieżąco będziemy reagować na inne potrzeby.

Każdy może się włączyć w akcję „Pomóż w starcie - przekaż wsparcie”.

Bony zakupowe można przekazywać:
- przesyłając na adres: Stowarzyszenie SURSUM CORDA, ul. Lwowska 11, 33-300 Nowy Sącz lub do paczkomatu InPost: NSA03N, Lwowska 80, 33-300 Nowy Sącz (dodatkowe dane do etykiety adresowej: tel. 508 772 398, ukraina@sc.org.pl),
- przynosić do biura stowarzyszenia od poniedziałku do piątku, w godz. 8.00-16.00, inne godziny - po uzgodnieniu pod nr tel. 508 772 398,
- bony elektroniczne można przesyłać na adres: ukraina@sc.org.pl.

Uruchomiliśmy specjalną zbiórkę pieniędzy na zakup bonów:
- wpłat online dokonywać można za pośrednictwem strony www.chcepomagac.org/zbiorki/ukraina lub przelewem na konto: Stowarzyszenie Sursum Corda 11 8805 0009 0018 7596 2017 0003, z dopiskiem UKRAINA.

Działa też infolinia Sursum Corda, gdzie każdy możne składać inne deklaracje wsparcia i pomocy lub uzyskać dodatkowe informacje o akcji - tel. 508 772 398, mail: ukraina@sc.org.pl. Chcemy łączyć oferujących pomoc i potrzebujących, dzielić się informacją i wiedzą.

Ewentualne dalsze formy wsparcia oraz pomocy będą ogłaszane i organizowane adekwatnie do sytuacji. Zdajemy sobie sprawę, że skala potrzeb będzie ogromna i będzie się zmieniać. Wierzymy, że wspólnie z Wami uda się pomóc!

Wszystkim Ukraińcom przekazujemy: Myślimy o Was, martwimy się o Was i jesteśmy z Wami. Zrobimy co w naszej mocy, żebyście otrzymali konieczną pomoc, a ci którzy przyjadą, dobrze poczuli się w Polsce.

Podoba Ci się to, co robimy?

Wspieraj Stowarzyszenie SURSUM CORDA przez wpłaty online. Dzięki Tobie możemy czynić dobro każdego dnia! 

Niepoprawny numer telefonu
Wiadomość została wysłana na twój nr.
Dziękujemy za pomoc.
×
Skip to content