> Aktualności > Pomoc postpenitencjarna tematem spotkania w Lublinie

Aktualności

20220628-spotkanie-postpenit-lublin-02

28 czerwca 2022

Pomoc postpenitencjarna tematem spotkania w Lublinie

W Okręgowym Inspektoracie Służby Więziennej w Lublinie odbyło się spotkanie poświęcone dalszej współpracy w ramach programu „Praca dla więźniów”, a także działań, które mogą wspólnie podjąć służby wraz z organizacjami pozarządowymi. W spotkaniu wziął udział wiceminister sprawiedliwości Marcin Romanowski wraz z kierownictwem Służby Więziennej i dyrektorami zakładów karnych na Lubelszczyźnie. Nowosądeckie Stowarzyszenie Sursum Corda reprezentował prezes Marcin Kałużny.

- To było niezwykle ważne i konstruktywne spotkanie, które pozwoliło również przekazać uwagi i spostrzeżenia ze strony organizacji pozarządowych – mówi Marcin Kałużny, prezes Stowarzyszenia Sursum Corda. - Od wielu lat prowadzimy Centrum Pomocy Postpenitencjarnej i dokładamy wszelkich starań, aby świadczone wsparcie i pomoc były na jak najwyższym poziomie. Jednocześnie bardzo cenimy sobie inicjatywy, które pozwalają na tak efektywną wymianę doświadczeń, jak to było właśnie podczas ostatniego spotkania w Lublinie – dodaje Marcin Kałużny.

Wśród poruszanych tematów były między innymi dalsze działania w ramach programu „Praca dla więźniów”, ze szczególnym podkreśleniem readaptacji skazanych poprzez pracę z perspektywy organizacji pozarządowych oraz przedsiębiorców. Niezwykle istotna w dyskusji była także kwestia jak wzmocnić system przywracania byłych więźniów do społeczeństwa, a przez to także ograniczyć recydywę i kształtować dobre wzorce na przyszłość.

Podoba Ci się to, co robimy?

Wspieraj Stowarzyszenie SURSUM CORDA przez wpłaty online. Dzięki Tobie możemy czynić dobro każdego dnia! 

×
Skip to content