> Pomoc postpenitencjarna > Ośrodek Pomocy Postpenitencjarnej także w 2021

Pomoc postpenitencjarna

20210108-osrodek-pomocy-postpenitencjarnej-takze-w-2021-roku

08 stycznia 2021

Ośrodek Pomocy Postpenitencjarnej także w 2021

Przed nami kolejny rok działalności Ośrodka Pomocy Postpenitencjarnej, prowadzonego przez Stowarzyszenie Sursum Corda. Także w 2021 roku osoby opuszczające zakłady karne lub areszty śledcze będą mogły korzystać z różnych form wsparcia. 

Czym jest Ośrodek Pomocy Postpenitencjarnej?

To miejsce, gdzie z jednej strony pomoc mogą uzyskać osoby zwolnione, a z drugiej także bliscy osób osadzonych. Co istotne, wsparcie jest możliwe w okresie do 3 miesięcy od opuszczenia zakładu karnego lub aresztu śledczego. Natomiast w przypadku rodzin jest to możliwe w okresie do 3 miesięcy od daty osadzenia. W szczególnych przypadkach zarówno pomoc dla opuszczających zakład karny, jak i dla rodzin jest możliwa nawet do 6 miesięcy.  

Na jaką pomoc możemy liczyć 

Prowadzony przez Stowarzyszenie Sursum Corda ośrodek świadczy zarówno pomoc o charakterze materialnym, jak i specjalistycznym. To właśnie pełniący swoje dyżury specjaliści decydują o rodzaju i wysokości przyznanej pomocy. Podczas spotkań zapewnione jest również doradztwo skupiające się na istotnych działaniach jakie powinien podjąć były już osadzony tuż po zwolnieniu z zakładu karnego. Dodatkowo, w różnych jednostkach penitencjarnych na terenie Małopolski, prowadzone są spotkania dla osób, które odbywają karę pozbawienia wolności. 

Jak skorzystać z pomocy? 

Aby ubiegać się o pomoc należy wcześniej umówić się na wizytę. W tym celu zapraszamy do kontaktu pod numerem telefonu 18 44 11 994 (od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-16.00). Możliwy jest również kontakt mailowy pod adresem: centrumpomocy@sc.org.pl. 

Siedziba Ośrodka Pomocy Postpenitencjarnej: 

  • ul. św. Małgorzaty 3 (tuż przy placu Bazyliki św. Małgorzaty) w Nowym Sączu

Dyżury są pełnione we wtorki i piątki w godzinach 15.30-18.30.

Podoba Ci się to, co robimy?

Wspieraj Stowarzyszenie SURSUM CORDA przez wpłaty online. Dzięki Tobie możemy czynić dobro każdego dnia! 

×
Skip to content