> Aktualności > Międzynarodowy Dzień Wolontariusza – po Sądecku już 5 grudnia

Aktualności

MDW_www2022

25 listopada 2022

Międzynarodowy Dzień Wolontariusza – po Sądecku już 5 grudnia

Wielkimi krokami zbliża się Międzynarodowy Dzień Wolontariusza, przypadający jak co roku 5 grudnia! To szczególne święto Super Bohaterów, którzy każdego dnia przekazują hektolitry dobroci, kilogramy zaangażowania, wsparcie oraz nieziemskie moce!

Już dziś pragniemy uchylić rąbka tajemnicy i przedstawić program obchodów Międzynarodowego Dnia Wolontariusza - po Sądecku, organizowanego przez Stowarzyszenie Sursum Corda.

Tegoroczne świętowanie składać się będzie z dwóch części: Bohaterskiego Przemarszu Super Bohaterów  w Nowym Sączu oraz Gali Wolontariatu, która odbędzie się w Starym Sączu.

PROGRAM MIĘDZYNARODOWEGO DNIA WOLONTARIUSZA - PO SĄDECKU – 5 grudnia br. (poniedziałek)

godz.: 9.00  - rynek w Nowym Sączu - BOHATERSKI przemarsz ulicami miasta Nowego Sącza w barwnym korowodzie, promujący ideę WOLONTARIATU i zachęcający do wstąpienia w jego szeregi.

godz.: 10.45 – Centrum Kultury i Sztuki im. Ady Sari w Starym Sączu  - Gala Wolontariatu

  • wręczenie nagród „Wolontariusz Roku 2022” oraz „Koordynator Roku 2022”w małopolskim etapie Konkursu Korpusu Solidarności;
  • premiera filmiku dot. okolicznościowego muralu nt. wolontariatu "Dobro wraca";
  • debata wolontariacka pn. „Dobro wraca jak bumerang” udziałem zaproszonych gości.

Debata wolontariacka pn. "Dobro wraca jak bumerang" oraz małopolski finał Konkursu "Wolontariusz Roku 2022" i "Koordynator Roku 2022" sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków "Korpusu Solidarności - Programu Wspierania i Rozwoju Wolontariatu Długoterminowego na lata 2018-2030"

Do zobaczenia 5 grudnia!

 

Podoba Ci się to, co robimy?

Wspieraj Stowarzyszenie SURSUM CORDA przez wpłaty online. Dzięki Tobie możemy czynić dobro każdego dnia! 

×
Skip to content