> Co robimy > Wypoczynek na Plus > Kolonia nad morzem | CHŁAPOWO 2021 – archiwum

STRONA ARCHIWALNA

Kolonia nad morzem | CHŁAPOWO 2021

Termin: 24.07-04.08.2021

chlapowo-01
 • Kolonia: Piracka przygoda
 • Dla dzieci w wieku: 7- 14 lat
 • Miejsce: Chłapowo nad Bałtykiem
 • Termin: 24 lipca – 4 sierpnia 2021 r.
 • Pobyt: 12 dni, w tym 11 noclegów, 2 wycieczki autokarowe
 • Grupy: do 12 dzieci (reżim sanitarny) + wychowawca

Już wkrótce możecie poznać tajniki prawdziwego pirackiego życia! Z nami dowiecie się co to jest kodeks pirata i przejdziecie prawdziwy chrzest pirata morskiego. Opowiemy Wam o tajnikach życia pirackiego, poznacie wodne zabawy - a to tylko niektóre niespodzianki. Łapcie więc razem z nami wiatr w żagle i ruszajmy do pięknego Chłapowa !

Zakwaterowanie i wyżywienie

osrodek-zibi-chlapowo-01

Chłapowo to kameralna miejscowość nad Morzem Bałtyckim, panuje tu spokojna, niespieszna i leniwa atmosfera, idealna do wypoczynku i relaksu. Ośrodek Wczasowo-Kolonijny Zibi mieści się w malowniczym otoczeniu, blisko klifu. Do morza i plaży ok. 10 minut spacerem. Pokoje 3, 4, 5, 6-osobowe, z łazienkami. Dodatkowo: świetlica TV, boisko trawiaste, stanowisko na ognisko. Teren ogrodzony.

Wyżywienie: 3 posiłki dziennie + podwieczorek, suchy prowiant na wycieczki i drogę powrotną.

Program wypoczynku

Nieznane lądy, czyli 2 wycieczki wyjazdowe i nie tylko:

 • WŁADYSŁAWOWO – m.in. zwiedzanie, spacer po alei gwiazd, rejs statkiem po morzu zabawa w Lunaparku Słowińskim - parku rozrywki
 • Sławutno/ Reda - zwiedzanie Osady Średniowiecznej, zabawy w Parku Wodnym
wladyslawowo-01

Pirackie manewry

Oto nasze pirackie pomysły na spędzanie czasu na miejscu. Dużo aktywności, ciekawych atrakcji i niezapomnianych wrażeń. Będzie się działo!

wypoczynek-2021-01
 • Piraci w porcie - Chłapowo to idealne miejsce aby zobaczyć, jak faktycznie tętni życiem nadmorskie miasteczko! Czekają na Was spacery i wycieczki po okolicy
 • Pirackie turnieje, gry i zabawy – zabawy z wodą i piaskiem w rolach głównych: przeciąganie liny, rzeźba w piasku i wiele innych zabaw i konkurencji.
 • Relaks zmęczonego pirata – leżing, plażing, smażing... czyli kąpiele w morzu i plażowanie pod okiem ratownika.
 • Pasowanie na Pirata – niezapomniany chrzest Pirata, z nadaniem imienia i pamiątkowego dyplomu pirata
 • Pirackie show – konkurs talentów, podczas którego przekonamy się, która piratka śpiewa najładniej oraz czy piraci rzeczywiście potrafią opowiadać dowcipy
 • Manewry Pirackie – sport na wesoło, czyli śmieszne i nietypowe konkurencje sportowe
 • Wielka gra Piracka -  "Poszukiwacze Skarbów" - nasi Piraci - Wychowawcy i dzieci - będą szukać skarbu. Będą biegi na orientację, podchody, a wszystko po to, aby odnaleźć cenne znalezisko...
wypoczynek-2021-02
wypoczynek-2021-03
 • Olimpiada Pirata – fantastyczne zawody sportowe, gdzie współpraca i intuicja to podstawa. Nie zapomnimy o tradycyjnych zmaganiach „kadra kontra reszta piratów”
 • Piracka bitwa morska - po której nikt nie zostanie suchy - załogi poszczególnych grup będą miały za zadanie pokonać przeciwników w walce na granaty wodne
 • Szanty po Piracku - bo taniec i piosenka najlepiej odprężają pirata. Przy szantowych melodiach, życie kolonijne nabierze prawdziwego sensu i klimatu
 • Poranne manewry Pirackie – czyli zajęcia ruchowo-muzyczne na dobry początek dnia – na sali, boisku lub na plaży
 • Piracka Filmownia - czyli kino plenerowe
 • Pirackie Rzemiosło – prawdziwy morski styl! Dziewczęta – piratki zrobią prawdziwą biżuterię, która będzie lśnić w promieniach morskiego słońca! Chłopcy natomiast będą mogli popisać się fantastycznymi morskimi tatuażami! Takie gadżety to niesamowita atrakcja nadająca klimatu całej zabawie!
wypoczynek-2021-04
wypoczynek-2021-05
 • Piracki wieczór - czyli prawdziwy piracki los. Zabawy, podczas których poznamy, jak faktycznie wygląda życie na morzu. Dowiemy się co to jest węzeł bosmański oraz co faktycznie znajduje się na dnie morza. Przy tym pełna integracja! Zobaczymy kto pierwszy zapamięta wszystkie imiona...
 • Kodeks Pirata – bo na pełnym morzu trzeba znać zasady! Opowiemy, jak zachować bezpieczeństwo nad wodą oraz jak zostać prawdziwym piratem. Dlaczego wodni rozbójnicy nosili opaskę na oku? Dlaczego ich szabla jest zakrzywiona? Dziewczyna-pirat...czy to możliwe?
 • Pirackie opowieści – czytanie bajek na dobranoc, bo w każdym piracie drzemie dziecko... 😉 i wiele, wiele innych niezapomnianych przygód i niespodzianek
 • W niedziele Msza święta

Cena wypoczynku

1.950 zł / dziecko

Cena obejmuje: wszystkie w/w świadczenia, w tym transport na trasie Nowy Sącz – Chłapowo – Nowy Sącz, bilety wstępów, wyżywienie (3 posiłki dziennie + podwieczorek), suchy prowiant na wycieczki i drogę powrotną, ubezpieczenia, płyny dezynfekcyjne, do 12 osób w grupie.

Na zakończenie dla każdego dyplom ze zdjęciem oraz prezent niespodzianka.

Informacje dodatkowe

Transport - przejazd klimatyzowanym autokarem z Nowego Sącz do Chłapowa. Autokar z ważnymi badaniami technicznymi, dokumentami, przygotowany formalnie do transportu dzieci. Przed wyjazdem kontrola policji zamówiona przez organizatora.

Bagaż - na naszych Koloniach obowiązuje LIMIT BAGAŻOWY: 1 sztuka bagażu głównego max 20 kg + 1 sztuka bagażu podręcznego do autokaru (bardzo prosimy o rozważne pakowanie dzieci, co i jak spakować otrzymasz w mailu). Z praktyki wiemy, że użytkowane jest tak naprawdę ok. 10-15 kg, reszta wraca nietknięta. 😉

Kadra – wychowawcy i kierownik posiadający kwalifikacje i doświadczenie w prowadzeniu wypoczynku dzieci i młodzieży, współpracujący ze Stowarzyszeniem Sursum Corda. Kadra weryfikowana w stosownych rejestrach wg przepisów szczegółowych obowiązujących osoby mające kontakt z dziećmi.

W sytuacji choroby lub rezygnacji

Opieka medyczna – dostępna na miejscu w ramach NFZ, zapewniamy leki zapisane w wyniku powstałego w czasie wypoczynku zachorowania lub urazu (podawane po konsultacji i za zgodą rodziców). W przypadku stanu zdrowia dziecka wykluczającego transport z grupą w autokarze – odbiór dziecka z wypoczynku organizują i finansują rodzice.

Zachęcamy w dniu podpisania umowy do indywidualnego zakupu ubezpieczenia od rezygnacji lub przerwania wypoczynku, np. w sytuacji nagłego zachorowania (wiele towarzystw ubezpieczeniowych oferuje tego typu usługę, zwykle opłata wynosi 3-5% wartości imprezy turystycznej).

Tryb Covid-19 (może ulec zmianie)

Program, zakwaterowanie, transport oraz procedury postępowania będą dostosowane do aktualnych wytycznych wydanych przez GIS, MZ i MEN dla organizatorów wypoczynku dzieci i młodzieży.

Dziecko powinno być zaopatrzone przez rodziców w maseczki (kilka sztuk). Płyn i dozowniki do dezynfekcji zapewnia Organizator.

Rodzice zobowiązani są do podpisania dodatkowego regulaminu zawierającego zasady bezpieczeństwa uwzględniające stan zagrożenia epidemicznego.

Poszczególne punkty programu mogą zostać odwołane lub zamienione na inne w razie ewentualnego wprowadzenia dodatkowych obostrzeń związanych z epidemią lub stanem zagrożenia epidemicznego.

Bezpieczeństwo i wiarygodność

Ratownik wodny - do dyspozycji grupy na miejscu.

Ubezpieczenia: dzieci NNW (link do ogólnych warunków ubezp.) (do kwoty 10.000 zł), OC kadra,  OC Organizatora Turystyki - Signal Iduna, na kwotę 191.037,00 zł, opłacana składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

COVID-19 – przestrzegamy obowiązujące w czasie wypoczynku przepisy i ograniczenia dotyczące wypoczynku oraz grup.

Wypoczynek zgłaszamy do Kuratorium Oświaty do 21 dni przed rozpoczęciem.

Organizatorem wypoczynku jest H4People sp. z o.o. – wyodrębniony podmiot gospodarczy, którego wyłącznym właścicielem jest Stowarzyszenie Sursum Corda, wpisany do Rejestru Organizatorów Turystyki przez Marszałka Województwa Małopolskiego

Formularz zgłoszeniowy

Dla każdego dziecka należy wypełnić odrębny formularz. Ilość miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń. Po wypełnieniu formularza zgłoszeniowego otrzymasz mailem warunki udziału dziecka w kolonii. Koniecznie go przeczytaj!

UWAGA! W przypadku wyczerpania limitu miejsc, skorzystaj z FORMULARZA REZERWOWEGO.

Podoba Ci się to, co robimy?

Wspieraj Stowarzyszenie SURSUM CORDA przez wpłaty online. Dzięki Tobie możemy czynić dobro każdego dnia! 

Niepoprawny numer telefonu
Wiadomość została wysłana na twój nr.
Dziękujemy za pomoc.
×
Skip to content