> Aktualności > 5 grudnia. Światowy Dzień Wolontariatu!

Aktualności

Światowy dzień wolontariatu START! 19

04 grudnia 2020

5 grudnia. Światowy Dzień Wolontariatu!

Jak co roku 5 grudnia obchodzimy Światowy Dzień Wolontariatu. To czas kiedy wolontariusze Stowarzyszenia Sursum Corda spotykają się przed Małopolskim Centrum Kultury „Sokół”, aby najpierw zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie, a potem wyruszyć na ulice Nowego Sącza i promować ideę pracy na rzecz innych osób, często chorych i potrzebujących. W tym roku wolontariusze nie odpuszczają i również świętują, ale inaczej niż zwykle. 

- Kończący się rok jest dla nas wszystkich szczególnie trudny. Pandemia koronawirusa zmieniła nie tylko naszą lokalną rzeczywistość, ale wpłynęła również na bieg ogólnoświatowych wydarzeń. Dotyczy to także wolontariatu generalnie – mówi Halina Rams, wiceprezes Stowarzyszenia Sursum Corda i koordynator ds. wolontariatu. - Staramy się jednak dopasować do tego, co dzieje się wokół nas i cały czas pozostajemy w gotowości do pracy. Jednocześnie wykorzystujemy każdą chwilę do działań promujących szeroko pojętą ideę wolontariatu, w tym między innymi organizujemy szkolenia, spotkania i konsultacje online dla wolontariuszy, koordynatorów i twórców grup wolontariackich. Wiele działań realizujemy w ramach Korpusu Solidarności, który jest długofalową formą rozwoju wolontariatu dla osób właściwie w każdym wieku – dodaje Halina Rams.

Idąc za pomysłami i głosem wolontariuszy ze Szkolnych Klubów Wolontariatu, Stowarzyszenie Sursum Corda zaprosiło ich  do realizacji w przestrzeni mediów społecznościowych akcji hasztagowej pod hasłem: #EpidemiaDobra. 

- Choć nasze tradycyjne spotkanie w dniu 5 grudnia nie jest możliwe, to nie poddajemy się i zapraszamy do promowania wolontariatu w innej formie niż dotychczas. Zachęcamy wszystkich naszych wolontariuszy do promowania w wirtualnej przestrzeni hasztagu #EpidemiaDobra, która oznacza nasze zaangażowanie nawet wtedy, gdy jest to bardzo trudne, momentami wręcz niemożliwe. Chcemy aby inni wiedzieli, że jesteśmy blisko i robimy co tylko się da, aby ten trudny czas przeżyć tak aktywnie jak to możliwe – podkreśla Halina Rams, która w imieniu Stowarzyszenia Sursum Corda przekazuje również najlepsze życzenia dla wszystkich osób angażujących się w wolontariat:

- Życzymy wielu sukcesów w pracy wolontariackiej, dalszej otwartości na potrzeby drugiego Człowieka, a także poczucia szczęścia i pełnej satysfakcji z pełnionej przez Was społecznej roli. Niech praca w ramach wolontariatu będzie dla Was wszystkich oknem na świat i początkiem wielu wspaniałych inicjatyw i przedsięwzięć. Wierzymy, że nasze hasło „Dobro Wraca” Was dotyczy w sposób szczególny i mamy nadzieję, że za rok w dniu 5 grudnia znowu spotkamy się aby wspólnie świętować.

Podoba Ci się to, co robimy?

Wspieraj Stowarzyszenie SURSUM CORDA przez wpłaty online. Dzięki Tobie możemy czynić dobro każdego dnia! 

×
Skip to content