> Aktualności > Wszystko co dobre, warto kontynuować! Zapraszamy do Korpusu Solidarności

Aktualności

banner_ks_sc_02_www
stopka_ks

08 maja 2020

Wszystko co dobre, warto kontynuować! Zapraszamy do Korpusu Solidarności

Nie ma okoliczności, które mogłyby zatrzymać ważną i potrzebną społecznie inicjatywę. Praca wolontariusza ma ogromną wartość! Gdziekolwiek i kimkolwiek jesteś, cokolwiek robisz, jeśli tylko masz wolny czas i chęć, by podarować go innym – możesz zmieniać świat wokół siebie na lepszy! 

Swoją przygodę możesz rozpocząć już dzisiaj zgłaszając się do grona wolontariuszy Korpusu Solidarności, którego regionalnym koordynatorem jest Stowarzyszenie Sursum Corda z Nowego Sącza. Angażując się w pracę dla innych, wykorzystasz własne umiejętności i talenty, a także zdobędziesz cenne doświadczenia.

Zarejestruj się:
www.korpussolidarnosci.gov.pl

Rejestracja to pierwszy krok do członkostwa w Korpusie Solidarności. Co zyskujesz rejestrując się w Internetowym Systemie Obsługi Wolontariatu? Przede wszystkim otrzymujesz dostęp do ofert wolontariackich od organizacji z całej Polski, a dzięki przepracowanym godzinom możesz zdobyć Kartę Wolontariusza, a razem z nią wiele udogodnień.

Czym jest Korpus Solidarności?

To inicjatywa promująca długoterminowy rozwój wolontariatu i zachęcająca Polaków, w tym także lokalne społeczności, do regularnego angażowania się w ważne inicjatywy. Celem Korpusu solidarności jest m.in. podniesienie rangi działań wolontariackich i popularyzacja wolontariatu w perspektywie długoterminowej, wzbudzenie większego zainteresowania wolontariatem, a przez to budowanie silnych i stałych relacji z wolontariuszami.

Wsparcie na lata

Program wsparcia wolontariatu długoterminowego zaplanowany jest na okres 12 lat, ale już po pierwszych latach jego realizacji spodziewane są bardzo konkretne rezultaty w szeroko pojętym odbiorze społecznym. Chodzi między innymi o zmiany postrzegania wolontariatu w Polsce, który dotychczas często był traktowany jako trudny obowiązek dodatkowej pracy bez wynagrodzenia. To również zwiększenie popularności tej formy wspierania ważnych inicjatyw społecznych, tak aby Polacy częściej swój czas wolny od nauki czy pracy poświęcali na rzecz organizacji oraz instytucji pożytku publicznego.

Oddzielną kwestią pozostaje zachęcanie organizacji i placówek, które dotychczas nie prowadziły takiej formy działania, do podjęcia stałej i profesjonalnej współpracy z wolontariuszami. Jednym z celów jest również doprowadzenie do sytuacji, w której koordynatorzy wolontariatu staną się docenianą grupą pracowników, poszukiwaną przez pracodawców.

Podoba Ci się to, co robimy?

Wspieraj Stowarzyszenie SURSUM CORDA przez wpłaty online. Dzięki Tobie możemy czynić dobro każdego dnia! 

×
Skip to content