> Aktualności > Wsparcie wolontariuszy Korpusu Solidarności w czasie pandemii

Aktualności

20200512_pomocowa_infolinia_sc_strzelcy
20200512_pomocowa_infolinia_01
stopka_ks

12 maja 2020

Wsparcie wolontariuszy Korpusu Solidarności w czasie pandemii

W ramach akcji Korpusu Solidarności 10 wolontariuszy włączyło się w organizację POMOCowej INFOlinii Stowarzyszenia Sursum Corda, która w okresie pandemii COVID-19 służy osobom potrzebującym wsparcia i pomocy.

Głównym celem POMOCowej INFOlinii jest pierwsze wsparcie dla osób, które odczuwają niepokój i potrzebują po prostu porozmawiać, a także przekazywanie informacji dotyczących możliwości uzyskania pomocy w konkretnych sytuacjach. Sama działalność infolinii została rozszerzona dzięki współpracy podjętej ze Strzelcami z Jednostki Strzeleckiej 2006 Nowy Sącz, którzy realizują bezpośrednie wsparcie na rzecz osób starszych i niepełnosprawnych m.in. poprzez robienie zakupów czy załatwianie podstawowych spraw na poczcie.

Ze środków Korpusu Solidarności zostały zakupione środki ochrony osobistej, niezbędne do działalności pomocowej nowosądeckich Strzelców. Płyny do dezynfekcji, maseczki ochronne i jednorazowe rękawiczki zostały przekazane podczas spotkania wiceprezes Stowarzyszenia Sursum Corda Haliny Rams z komendantem Sławomirem Szczerkowskim.

- To bardzo dobra współpraca, która przynosi konkretne efekty. Starsze i potrzebujące osoby mogą liczyć na nasze wsparcie poprzez POMOCową INFOlinię, a dzięki ogromnemu zaangażowaniu nowosądeckich Strzelców mogą skorzystać z pomocy w zrobieniu tych codziennych zakupów – mówi Halina Rams.

Inicjatywa POMOCowej INFOlinii oraz bezpośredniego wsparcia dla osób potrzebujących, to bardzo dobry przykład na realizację idei Korpusu Solidarności, która zakłada angażowanie lokalnych organizacji i społeczności w ważne inicjatywy na rzecz innych. Współpraca Stowarzyszenia Sursum Corda i Jednostki Strzeleckiej 2006 Nowy Sącz to także przykład wykorzystania pozytywnego potencjału wolontariuszy, zwłaszcza w trudnej sytuacji pandemii koronawirusa.

 

Podoba Ci się to, co robimy?

Wspieraj Stowarzyszenie SURSUM CORDA przez wpłaty online. Dzięki Tobie możemy czynić dobro każdego dnia! 

×
Skip to content