> Aktualności > Wizyta studyjna przedstawicieli z wielkopolskiego sektora ekonomii społecznej

Aktualności

www_foto

14 września 2022

Wizyta studyjna przedstawicieli z wielkopolskiego sektora ekonomii społecznej

13 września br. grupa reprezentantów z podmiotów ekonomii społecznej działających na terenie województwa wielkopolskiego odwiedziła Stowarzyszenia Sursum Corda. W wizycie studyjnej w Nowym Sączu wzięli udział pracownicy m.in. Urzędu Miasta Poznań, Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Poznaniu oraz organizacji pozarządowych.

Podczas wizyty została przybliżona działalność Stowarzyszenia Sursum Corda. Na jaką pomoc mogą liczyć osoby opuszczające zakłady karne oraz ich rodziny? Komu przysługuje darmowa pomoc prawna oraz bezpłatne poradnictwo obywatelskie? Czym jest wolontariat? Jak organizować akcje charytatywne i pomocowe dla osób znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej? Na te i inne pytania zadawane podczas spotkania z gośćmi odpowiedzieli: Renata Czerwińska – członek zarządu Stowarzyszenia Sursum Corda oraz Krzysztof Jasiński – specjalista Ośrodka Pomocy Postpenitencjarnego.

Wizyta studyjna miała na celu przybliżenie inicjatyw i działań realizowanych z zakresu pomocy społecznej przez nowosądeckie Stowarzyszenie Sursum Corda. Była to również idealna okazja do wymiany doświadczeń i pomysłów. Spotkanie zostało zorganizowane z inicjatywy Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Poznaniu.

Podoba Ci się to, co robimy?

Wspieraj Stowarzyszenie SURSUM CORDA przez wpłaty online. Dzięki Tobie możemy czynić dobro każdego dnia! 

×
Skip to content