> Aktualności > W sobotę biegniemy dla Krzyśka i Darka. Biegnijcie z nami!

Aktualności

11 czerwca 2019

W sobotę biegniemy dla Krzyśka i Darka. Biegnijcie z nami!

To już w najbliższą sobotę! 15 czerwca na Stadionie KS Biegoniczanka rusza Bieg św. Wawrzyńca, w tym roku pod hasłem „Biegniemy dla Krzyśka i Darka”. Na liście startowej jest już ponad 400 zawodników, a będzie jeszcze więcej. Podczas spotkania z mediami w Centrum Informacji Turystycznej do udziału w biegu wszystkich Sądeczan zapraszali organizatorzy i partnerzy wydarzenia.

O szczegółach inicjatywy mówili Renata Gajdosz, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 14 i główny organizator wydarzenia, Marcin Kałużny, prezes Stowarzyszenia Sursum Corda, które jest partnerem biegu oraz radny miejski Jakub Prokopowicz. Gospodarzem spotkania był Tomasz Baliczek, dyrektor Wydziału Sportu i Turystyki Urzędu Miasta Nowego Sącza.

- To kolejna edycja biegu organizowanego przez Szkołę Podstawową nr 14 biegu, a impreza skierowana jest do mieszkańców Nowego Sącza i nie tylko. Dlatego serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych, tym bardziej, że w tym roku mamy dwie osoby, które czekają na naszą pomoc, to Krzysiek i Darek - mówiła dyrektor Renata Gajdosz, która podkreśliła również szczególną rolę sponsorów strategicznych. To dzięki nim kwota potrzebna na leczenie i rehabilitację Krzyśka i Darka rośnie znacznie szybciej. - Nasi sponsorzy, do których należą Terma Bania, firma Novitus oraz Newag, do każdego uczestnika dopłacają po 5 zł. To dla nas bardzo ważne, bo dzięki temu ta pomoc ma moc - dodaje z satysfakcją dyrektor Szkoły Podstawowej nr 14.

Prezes Stowarzyszenia Sursum Corda Marcin Kałużny podziękował organizatorom za zaproszenie do wspólnego działania na rzecz jak najlepszej organizacji Biegu św. Wawrzyńca, a także nieco szerzej przedstawił osoby, dla których biegniemy w tym roku. Wręczył również symboliczny pierwszy numer startowy dyrektor Renacie Gajdosz. 

- Bardzo się cieszę, że nasze stowarzyszenie jest partnerem biegu i nie mam wątpliwości, że będzie nie tylko aktywnie, ale co najważniejsze charytatywnie. Na ręce pani dyrektor przekazuje pierwszy numer startowy, jako liderowi i organizatorowi biegu - podkreślił Marcin Kałużny. - W tym roku zbiórka jest dedykowana Krzyśkowi i Darkowi. To osoby, które znalazły się w dwóch różnych sytuacjach życiowych. Darek to osoba, która od urodzenia boryka się z niepełnosprawnością i dziecięcym porażeniem mózgowym, natomiast Krzysztof uległ wypadkowi komunikacyjnemu, porusza się obecnie na wózku inwalidzkim, i walczy o swoją sprawność. Warto pamiętać, że wpisowe to 5 zł, a sponsorzy do każdego biegacza dokładają kolejne 15 zł, co daje w sumie 20 zł. To zapewnia kwadrans rehabilitacji ze specjalistą dla Krzyśka i Darka -podsumowuje Marcin Kałużny

Kończąc spotkanie, Tomasz Baliczek, dyrektor Wydziału Sportu i Turystyki podziękował za zaangażowanie w realizację tej charytatywnej inicjatywy. - To bieg, który łączy sądeczan i całe grupy społeczne. Cel jest bardzo szczytny, dlatego bardzo się cieszymy, że jako miasto możemy brać czynny udział w organizacji tego przedsięwzięcia. Do zobaczenia na Biegu św. Wawrzyńca - zakończył dyrektor.

Podoba Ci się to, co robimy?

Wspieraj Stowarzyszenie SURSUM CORDA przez wpłaty online. Dzięki Tobie możemy czynić dobro każdego dnia! 

×
Skip to content