> Aktualności > To jest ten dzień, kiedy chcemy powiedzieć DZIĘKUJEMY!

Aktualności

20211205-miedzynarodowy-dzien-wolontariusza-11

05 grudnia 2021

To jest ten dzień, kiedy chcemy powiedzieć DZIĘKUJEMY!

Właśnie wtedy, gdy jest naprawdę trudno, Oni są zawsze! Wtedy, gdy potrzebna jest pomoc, nigdy jej nie odmawiają. To właśnie dzisiaj - 5 grudnia - obchodzimy Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. Z tej okazji, przed południem z sądeckiego Rynku ruszyła akcja uliczna Szkolnych Klubów Wolontariatu i Stowarzyszenia Sursum Corda, promująca wolontariat. 

- Musimy o tym zawsze pamiętać, że wiele z tych dobrych rzeczy, które znamy z naszych lokalnych społeczności, dzieje się dzięki ogromnemu zaangażowaniu wolontariuszy - podkreśla Halina Rams, wiceprezes Stowarzyszenia Sursum Corda i koordynator wolontariatu. - Dzisiaj jest ten dzień, kiedy chcemy powiedzieć wszystkim wolontariuszom dziękujemy!  

5 grudnia, jak co roku, jest okazją, aby na ulicach centrum Nowego Sącza pojawili się wolontariusze Szkolnych Klubów Wolontariatu Stowarzyszenia Sursum Corda. Kilkudziesięciu wolontariuszy rozdawało mieszkańcom kalendarze i zachęcało do działaności wolontariackiej. 

Akcja uliczna była zwieńczeniem obchodów Międzynarodowego Dnia Wolontariusza. 3 grudnia z tej okazji w Starostwie Powiatowym w Nowym Sączu odbyło się Forum Organizacji Pozarządowych, podczas którego m.in. zostały przyznane tytułu „Wolontariusza Roku 2021” oraz „Koordynatora Roku 2021” w ramach małopolskiej edycji konkursu Korpusu Solidarności. 

W sobotę 4 grudnia prowadzone przez Stowarzyszenie Sursum Corda Sądeckie Centrum Wolontariatu zorganizowało Dzień otwarty w formule online. Kontaktując się  pod wskazanym numerem telefonu lub poprzez komunikator Facebook Messenger, można było uzyskać więcej informacji na temat wolontariatu, realizowanych inicjatyw, a także możliwości podjęcia działań wolontariackich. 

Wszystkie osoby zainteresowane działalnością w ramach wolontariatu Stowarzyszenia Sursum Corda zapraszamy do kontaktu: 

Podoba Ci się to, co robimy?

Wspieraj Stowarzyszenie SURSUM CORDA przez wpłaty online. Dzięki Tobie możemy czynić dobro każdego dnia! 

×
Skip to content