> Aktualności > Światowy dzień wolontariatu START!

Aktualności

Światowy dzień wolontariatu START! 21

05 grudnia 2019

Światowy dzień wolontariatu START!

Od pamiątkowego zdjęcia przed Kinem „Sokół” w Nowym Sączu rozpoczęły się dzisiaj obchody Światowego Dnia Wolontariatu, w których wzięli udział członkowie Szkolnych Klubów Wolontariatu Stowarzyszenia Sursum Corda.

Ponad 150 wolontariuszy spotkało się dzisiaj aby wspólnie spędzić ten dzień i razem promować ideę wolontariatu. W ramach projektu „Wolontariat ma sens” w Kinie „Sokół” odbyło się najpierw spotkanie filmowo-dyskusyjne, które rozpoczęło obchody. Następnie wolontariusze wyszli na ulice miasta i rozpoczęli kampanię „Działam, bo lubię”, podczas której rozmawiali z Sądeczanami, przypominali o szczególnej roli społecznej tej formy aktywności, a jednocześnie zachęcali do udziału we wszelkich formach działalności wolontariackiej. Młodzież wychodząc na ulice rozdawała też kalendarze na 2020 rok, słodkie upominki, a także balony.

Podobne spotkania odbyły się w wielu miejscach na terenie Małopolski, wszędzie tam, gdzie działają Szkolne Kluby Wolontariatu Stowarzyszenia Sursum Corda.

- To dla nas wielkie święto, czas kiedy możemy być dumni z tego, że jesteśmy wolontariuszami i poświęcamy swój czas na rzecz innych. To także bardzo dobry moment, aby pokazywać innym, że jesteśmy, działamy, pomagamy i zachęcać wszystkich do angażowania się we wszelkie działania i inicjatywy, które łączy wolontariat - podkreślała Halina Rams, wiceprezes Stowarzyszenia Sursum Corda i koordynator Szkolnych Klubów Wolontariatu.

Warto wiedzieć, że Stowarzyszenie Sursum Corda już od niemal 20 lat rozwija w swojej działalności ideę wolontariatu. Prowadzi w regionie 41 Szkolnych Klubów Wolontariatu, w których zrzesza aż 1800 młodych osób, poświęcających swój czas dla dobra innych. Współpracują ze 137 instytucjami i zrealizowali 357 różnych akcji.

Projekt realizowany przy wsparciu finansowych Województwa Małopolskiego.

Podoba Ci się to, co robimy?

Wspieraj Stowarzyszenie SURSUM CORDA przez wpłaty online. Dzięki Tobie możemy czynić dobro każdego dnia! 

×
Skip to content