> Aktualności > Światowy dzień wolontariatu START!

Aktualności

Światowy dzień wolontariatu START! 21

05 grudnia 2019

Światowy dzień wolontariatu START!

Od pamiątkowego zdjęcia przed Kinem „Sokół” w Nowym Sączu rozpoczęły się dzisiaj obchody Światowego Dnia Wolontariatu, w których wzięli udział członkowie Szkolnych Klubów Wolontariatu Stowarzyszenia Sursum Corda.

Ponad 150 wolontariuszy spotkało się dzisiaj aby wspólnie spędzić ten dzień i razem promować ideę wolontariatu. W ramach projektu „Wolontariat ma sens” w Kinie „Sokół” odbyło się najpierw spotkanie filmowo-dyskusyjne, które rozpoczęło obchody. Następnie wolontariusze wyszli na ulice miasta i rozpoczęli kampanię „Działam, bo lubię”, podczas której rozmawiali z Sądeczanami, przypominali o szczególnej roli społecznej tej formy aktywności, a jednocześnie zachęcali do udziału we wszelkich formach działalności wolontariackiej. Młodzież wychodząc na ulice rozdawała też kalendarze na 2020 rok, słodkie upominki, a także balony.

Podobne spotkania odbyły się w wielu miejscach na terenie Małopolski, wszędzie tam, gdzie działają Szkolne Kluby Wolontariatu Stowarzyszenia Sursum Corda.

- To dla nas wielkie święto, czas kiedy możemy być dumni z tego, że jesteśmy wolontariuszami i poświęcamy swój czas na rzecz innych. To także bardzo dobry moment, aby pokazywać innym, że jesteśmy, działamy, pomagamy i zachęcać wszystkich do angażowania się we wszelkie działania i inicjatywy, które łączy wolontariat - podkreślała Halina Rams, wiceprezes Stowarzyszenia Sursum Corda i koordynator Szkolnych Klubów Wolontariatu.

Warto wiedzieć, że Stowarzyszenie Sursum Corda już od niemal 20 lat rozwija w swojej działalności ideę wolontariatu. Prowadzi w regionie 41 Szkolnych Klubów Wolontariatu, w których zrzesza aż 1800 młodych osób, poświęcających swój czas dla dobra innych. Współpracują ze 137 instytucjami i zrealizowali 357 różnych akcji.

Projekt realizowany przy wsparciu finansowych Województwa Małopolskiego.

Podoba Ci się to, co robimy?

Wspieraj Stowarzyszenie SURSUM CORDA przez wpłaty online. Dzięki Tobie możemy czynić każdego dnia! 

×
Skip to content