> Aktualności > Sursum Corda i Strzelcy razem dla SENIORÓW!

Aktualności

20200512_pomocowa_infolinia_01

17 marca 2020

Sursum Corda i Strzelcy razem dla SENIORÓW!

Stowarzyszenie Sursum Corda i Jednostka Strzelecka 2006 Nowy Sącz podjęły współpracę w ramach pomocy dla SENIORÓW na terenie miasta Nowego Sącza w okresie zagrożenia epidemiologicznego koronawirusem. Stowarzyszenie od dzisiaj (17 marca) uruchomiło POMOCową INFOlinię (508 772 398), która ma być wsparciem dla osób starszych, a Strzelcy rozpoczynają bezpośrednie działania pomocowe w różnych częściach miasta. Jak to działa?

Dwutorowa pomoc

Rozpoczęta współpraca Stowarzyszenia Sursum Corda i Strzelców z Nowego Sącza to realna pomoc, realizowana dwutorowo:

  • POMOCowa INFOlinia - 508 772 398 - zespół Stowarzyszenia Sursum Corda
  • Pomoc bezpośrednia - Strzelcy z Jednostki 2006 Nowy Sącz[POBIERZ PLAKAT]

Zadaniem zespołu POMOCowej INFOlinii jest wsparcie dla osób, które odczuwają niepokój i potrzebują po prostu porozmawiać, a także przekazywanie informacji odnośnie możliwości uzyskania pomocy w konkretnych sytuacjach. Jednocześnie infolinia będzie przyjmować zgłoszenia dotyczące bezpośredniego wsparcia, realizowanego przez Strzelców, przede wszystkim na rzecz osób starszych, niepełnosprawnych, które w obecnej sytuacji mogą mieć problem choćby z ze zrobieniem zakupów. Dodatkowa komunikacja odbywa się także poprzez grupę na Facebooku: PomocMaMoc.

- Pozyskane poprzez POMOCową INFOlinię informacje będziemy od razu przekazywać do Jednostki Strzeleckiej 2006 Nowy Sącz, która poprzez działania pełnoletnich i umundurowanych Strzelców, będzie pomagać w konkretnych, kryzysowych sytuacjach - mówi Marcin Kałużny, prezes Stowarzyszenia Sursum Corda. - Bardzo dziękuję za podjętą współpracę Panu Komendantowi Sławomirowi Szczerkowskiemu, a także wszystkim Strzelcom. Dzięki temu, pomoc będzie kierowana we właściwe miejsca i realizowana przez zweryfikowane osoby z Jednostki Strzeleckiej 2006 Nowym Sącz  - dodaje.

Jak podkreśla komendant Sławomir Szczerkowski, czas zagrożenia epidemiologicznego koronawirusem, to moment kiedy musimy zadbać w sposób szczególny o nowosądeckich seniorów. - To oni w pierwszej kolejności potrzebują pomocy i naszego wsparcia, a przecież pełna poświęcenia praca na rzeczy innych to także część misji realizowanej na co dzień przez Związek Strzelecki „Strzelec” Organizację Społeczno-Wychowawczą - mówi Sławomir Szczerkowski. - Bardzo dobrym przykładem na łączenie sił w sytuacjach kryzysowych jest współpraca podjęta ze Stowarzyszeniem Sursum Corda. Jestem przekonany, że w ten sposób możemy zrobić dużo dla naszej lokalnej społeczności, służąc naszym doświadczeniem i zaangażowaniem - zaznacza komendant.

Wsparcie w kryzysowych sytuacjach!

Organizatorzy wspólnych działań pomocowych proszą, aby pamiętać, że zarówno POMOCowa INFOlinia, jak i bezpośrednie wsparcie realizowane przez Strzelców na terenie Nowego Sącza są skierowane do osób, które znajdują się w trudnej, kryzysowej sytuacji i nie mają wsparcia osób bliskich, ani żadnej innej pomocy.

- Zanim zadzwonimy na infolinię, spróbujmy poprosić o pomoc kogoś z najbliższej rodziny czy sąsiadów. Często okazuje się, że wokół siebie mamy osoby gotowe do działania, które bardzo chętnie udzielą nam wsparcia. Warto z tego skorzystać - mówi Marcin Kałużny i dodaje, że każda zgłoszona informacja będzie traktowana bardzo poważnie po to, aby nieść realne wsparcie i znaleźć w sytuacji kryzysowej odpowiednie rozwiązanie.

Komendant Sławomir Szczerkowski przypomina również w jaki sposób skorzystać z pomocy świadczonej wspólnie przez Jednostkę Strzelecką 2006 Nowy Sącz i Stowarzyszenie Sursum Corda.

- W sytuacji kryzysowej najpierw prosimy o kontakt z numerem infolinii 508 772 398. Jeśli potrzebna będzie konkretna pomoc, to taka informacja zostanie przekazana do naszej jednostki, a my zajmiemy się resztą. Nasi Strzelcy będą zawsze umundurowani i wyposażeni w identyfikatory z pieczątką Jednostki - pokreśla Sławomir Szczerkowski.

W sprawie wsparcia lub pomocy z jednostką strzelecką można się również skontaktować poprzez:

  • e-mail: kontakt@strzelecnowysacz.pl,
  • grupę na Facebooku: Strzelcy i przyjaciele seniorom.

Podoba Ci się to, co robimy?

Wspieraj Stowarzyszenie SURSUM CORDA przez wpłaty online. Dzięki Tobie możemy czynić dobro każdego dnia! 

×
Skip to content