> Aktualności > Stowarzyszenie Sursum Corda promuje nieodpłatną pomoc prawną

Aktualności

PiknikRodzinny_www

09 września 2022

Stowarzyszenie Sursum Corda promuje nieodpłatną pomoc prawną

W ostatnią niedzielę sierpnia, przedstawiciele Stowarzyszenia Sursum Corda wzięli udział w Pikniku Rodzinnym, który odbył się na terenie Centrum Aktywnego Wypoczynku w Świniarsku. Wydarzenie było zwieńczeniem przeprowadzonego wcześniej rajdu rowerowego, miłym akcentem na zakończenie wakacji, a także wspaniałą okazją do edukacji i integracji.

Podczas Pikniku zaprezentowały się firmy, Koła Gospodyń Wiejskich oraz organizacje działające na rzecz lokalnej społeczności. Oczywiście, nie mogło zabraknąć Stowarzyszania Sursum Corda, które promowało darmową pomoc prawną oraz poradnictwo obywatelskie, jak również działania podejmowanie w ramach wolontariatu. Piknik Rodzinny organizowany przez LDG Korona Sądecka obfitował również w wyjątkowe występy muzyczne, rozrywki sportowo-rekreacyjne oraz animacje i zabawy dla najmłodszych.

 - W bieżącym roku, nasza organizacja prowadzi 138 punktów nieodpłatnej pomocy prawnej oraz nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego w 13 województwach. Pomoc jest świadczona bezpłatnie, przez doświadczonych adwokatów, radców prawnych, doradców obywatelskich oraz mediatorów – mówi Marcin Kałużny, prezes Stowarzyszenia Sursum Corda. Na terenie każdego powiatu funkcjonują punkty NPP oraz NPO. Zachęcamy do korzystania z darmowego i profesjonalnego wsparcia. Przy zapisach nie obowiązuje rejonizacja – podsumowuje Marcin Kałużny.

Przypomnijmy. Darmowa pomoc prawna oraz bezpłatne poradnictwo obywatelskie są dostępne dla każdej osoby, po złożeniu oświadczenia, że nie jest w stanie ponieść kosztów odpłatnej pomocy prawnej, bez obowiązku dokumentowania dochodów, a w przypadku przedsiębiorcy złożenie oświadczenia, że nie zatrudniał w ciągu ostatnich 12 m-cy innych osób.

Dowiedz się, czym jest darmowa pomoc prawa.

×
Skip to content