> Aktualności > Stowarzyszenie Sursum Corda partnerem programu „Karta Dobra” Fundacji Biedronki

Aktualności

Karta dobra - button na www

20 października 2022

Stowarzyszenie Sursum Corda partnerem programu „Karta Dobra” Fundacji Biedronki

Stowarzyszenie Sursum Corda zostało jednym z 22 partnerów programu „Karta Dobra” Fundacji Biedronki. W ramach współpracy ubogie, samotne osoby starsze otrzymają przy zaangażowaniu wolontariuszy karty na zakupy do sieci sklepów Biedronka, które przez 10 miesięcy zasilane będą kwotą 170 złotych.  Dzięki takiej formie pomocy seniorzy mogą sami decydować na co wydadzą otrzymane środki.

- Celem programu „Karta Dobra” jest poprawa jakości życia osób, których sytuacja życiowa nie pozwala na zaspokajanie podstawowych potrzeb, uniemożliwia np. zakup wystarczającej ilości produktów spożywczych, przepisanych leków, okularów, czy też skorzystanie z rehabilitacji. Chcemy trafić do osób najbardziej potrzebujących oraz rozsądnie i adekwatnie do potrzeb rozdysponować powierzone środki, w czym będą naszą organizację wspierać wolontariusze i liderzy, których właśnie rekrutujemy i będziemy szkolić. Opracowaliśmy szczegółowe procedury i zasady realizacji tego nowego w naszym regionie programu pomocy seniorom i ruszamy z działaniami – mówi Marcin Kałużny, prezes Stowarzyszenia Sursum Corda.

- To już kolejne wspólne działanie Stowarzyszenia Sursum Corda z Fundacją Biedronki. Cieszymy się, że możemy być częścią tej pięknej i jakże potrzebnej inicjatywy. Jest to dla nas spore wyróżnienie, że właśnie Stowarzyszenie Sursum Corda rozdystrybuuje 383 karty, a tym samym przekazuje konkretną pomoc seniorom z terenu Miasta Nowego Sącza, powiatu nowosądeckiego, gorlickiego, limanowskiego, a w szczególnie uzasadnionych sytuacjach nowotarskiego i olkuskiego. Wartość pomocy, jaka trafi w formie kart zakupowych do seniorów za pośrednictwem naszej organizacji to 651.100 zł. Jeśli są zainteresowane osoby włączeniem się w formie wolontariatu w program "Karta dobra”, to serdecznie zapraszamy do naszego zespołu. Będzie okazja do zdobycia ciekawego doświadczenia, wspólnego dawania nadziei i budowani historii seniorów w trudnej sytuacji życiowej   – zaprasza Anna Gądek, koordynująca pracę wolontariuszy w programie.

Informacje oraz regulamin programu "Karta Dobra" - TUTAJ.

Podoba Ci się to, co robimy?

Wspieraj Stowarzyszenie SURSUM CORDA przez wpłaty online. Dzięki Tobie możemy czynić dobro każdego dnia! 

Niepoprawny numer telefonu
Wiadomość została wysłana na twój nr.
Dziękujemy za pomoc.
×
Skip to content