> Aktualności > Stowarzyszenie Sursum Corda nadal pomaga uchodźcom z Ukrainy

Aktualności

ukraina_11

10 listopada 2022

Stowarzyszenie Sursum Corda nadal pomaga uchodźcom z Ukrainy

189 seniorów, 64 osoby niepełnosprawne oraz 47 wielodzietnych rodzin z kartami zakupowymi do sieci sklepów Biedronka. Stowarzyszenie Sursum Corda po raz kolejny zaangażowało się w działania wspierające uchodźców wojennych przebywających na terenie Małopolski.

W ramach projektu „Witamy i pomagamy – zakupy 2” rozdysponowano 300 kart przedpłaconych, każda o wartości 900 złotych. Co istotne, działania prowadzone były wyłącznie przy współpracy z lokalnymi partnerami, tak aby pomoc faktycznie trafiła do osób znajdujących się w najtrudniejszej sytuacji.

- W przeciągu ostatniego miesiąca przekazaliśmy pomoc Uchodźcom o łącznej wartości 270 000 złotych, w ramach drugiej edycji programu „Witamy i pomagamy - zakupy”, finansowanego przez Fundację Biedronki.  Naszym głównym założeniem było dotarcie do osób chorych i niepełnosprawnych, seniorów oraz rodzin wielodzietnych. Byliśmy przekonani, że z pomocą instytucji, które na co dzień mają kontakt z Uchodźcami skutecznie dotrzemy właśnie do tych osób – mówi Marcin Kałużny, prezes Stowarzyszenia Sursum Corda.  Podczas tej edycji, ponad połowa kart została przekazana seniorom, którzy nie mogą liczyć na wsparcie rządowe, jak również z oczywistych względów nie mogą podjąć pracy zarobkowej. Karty zostały przyznane m.in. 87-letniej osobie, czy też 10-osobowej rodzinie – dodaje Marcin Kałużny.

 

Cieszymy się, że razem możemy mądrze i skutecznie pomagać. Karty zakupowe do sieci Biedronka zostały rozdysponowane przy współpracy z Ośrodkiem „Czerwona Kalina” z Nowego Sącza, Stowarzyszaniem Kierunek Przyszłość z Mszany Dolnej, Fundacją Braterstwo z Krynicy Zdroju oraz Polskim Związkiem Głuchych - Oddział Małopolski – podsumowuje Halina Rams, wiceprezes Stowarzyszenia Sursum Corda, dziękując za dotychczasową współpracę.

Od początku wybuchu konfliktu zbrojnego na Ukrainie, Stowarzyszenie Sursum Corda angażuje się w działania pomocowe skierowane do naszych wschodnich sąsiadów, m.in., poprzez organizację transportów humanitarnych, bezpłatne kursy języka polskiego, czy też program bezpłatnych i tymczasowych noclegów. W ramach pierwszej edycji programu „Witamy i pomagamy – zakupy” Stowarzyszenie Sursum Corda rozdysponowało 1180 kart oraz 299 e-kodów o łącznej wartości 1 076 950 złotych. Stowarzyszenie było odpowiedzialne również za transport 178 ton pakietów humanitarnych o wartości blisko 1,5 miliona złotych.  Tym samym wartość pomocy przekazanej obywatelom Ukrainy od początku wojny wynosi prawie 3 miliony złotych.

Więcej informacji o aktualnych formach pomocy na www.ukraina.sc.org.pl

Podoba Ci się to, co robimy?

Wspieraj Stowarzyszenie SURSUM CORDA przez wpłaty online. Dzięki Tobie możemy czynić dobro każdego dnia! 

×
Skip to content