> Aktualności > Stowarzyszenie Sursum Corda nadal pomaga uchodźcom z Ukrainy

Aktualności

ukraina_11

10 listopada 2022

Stowarzyszenie Sursum Corda nadal pomaga uchodźcom z Ukrainy

189 seniorów, 64 osoby niepełnosprawne oraz 47 wielodzietnych rodzin z kartami zakupowymi do sieci sklepów Biedronka. Stowarzyszenie Sursum Corda po raz kolejny zaangażowało się w działania wspierające uchodźców wojennych przebywających na terenie Małopolski.

W ramach projektu „Witamy i pomagamy – zakupy 2” rozdysponowano 300 kart przedpłaconych, każda o wartości 900 złotych. Co istotne, działania prowadzone były wyłącznie przy współpracy z lokalnymi partnerami, tak aby pomoc faktycznie trafiła do osób znajdujących się w najtrudniejszej sytuacji.

- W przeciągu ostatniego miesiąca przekazaliśmy pomoc Uchodźcom o łącznej wartości 270 000 złotych, w ramach drugiej edycji programu „Witamy i pomagamy - zakupy”, finansowanego przez Fundację Biedronki.  Naszym głównym założeniem było dotarcie do osób chorych i niepełnosprawnych, seniorów oraz rodzin wielodzietnych. Byliśmy przekonani, że z pomocą instytucji, które na co dzień mają kontakt z Uchodźcami skutecznie dotrzemy właśnie do tych osób – mówi Marcin Kałużny, prezes Stowarzyszenia Sursum Corda.  Podczas tej edycji, ponad połowa kart została przekazana seniorom, którzy nie mogą liczyć na wsparcie rządowe, jak również z oczywistych względów nie mogą podjąć pracy zarobkowej. Karty zostały przyznane m.in. 87-letniej osobie, czy też 10-osobowej rodzinie – dodaje Marcin Kałużny.

 

Cieszymy się, że razem możemy mądrze i skutecznie pomagać. Karty zakupowe do sieci Biedronka zostały rozdysponowane przy współpracy z Ośrodkiem „Czerwona Kalina” z Nowego Sącza, Stowarzyszaniem Kierunek Przyszłość z Mszany Dolnej, Fundacją Braterstwo z Krynicy Zdroju oraz Polskim Związkiem Głuchych - Oddział Małopolski – podsumowuje Halina Rams, wiceprezes Stowarzyszenia Sursum Corda, dziękując za dotychczasową współpracę.

Od początku wybuchu konfliktu zbrojnego na Ukrainie, Stowarzyszenie Sursum Corda angażuje się w działania pomocowe skierowane do naszych wschodnich sąsiadów, m.in., poprzez organizację transportów humanitarnych, bezpłatne kursy języka polskiego, czy też program bezpłatnych i tymczasowych noclegów. W ramach pierwszej edycji programu „Witamy i pomagamy – zakupy” Stowarzyszenie Sursum Corda rozdysponowało 1180 kart oraz 299 e-kodów o łącznej wartości 1 076 950 złotych. Stowarzyszenie było odpowiedzialne również za transport 178 ton pakietów humanitarnych o wartości blisko 1,5 miliona złotych.  Tym samym wartość pomocy przekazanej obywatelom Ukrainy od początku wojny wynosi prawie 3 miliony złotych.

Więcej informacji o aktualnych formach pomocy na www.ukraina.sc.org.pl

Podoba Ci się to, co robimy?

Wspieraj Stowarzyszenie SURSUM CORDA przez wpłaty online. Dzięki Tobie możemy czynić dobro każdego dnia! 

Niepoprawny numer telefonu
Wiadomość została wysłana na twój nr.
Dziękujemy za pomoc.
×
Skip to content