> Aktualności > Rzeźba na licytację dla Sursum Corda

Aktualności

Rzeźba na licytację dla Sursum Corda

08 czerwca 2019

Rzeźba na licytację dla Sursum Corda

To było niecodzienne wydarzenie z niezwykłymi artystami, którzy rzeźbili w drewnie piłami mechanicznymi. Mowa o Plenerze rzeźbiarskim pn. „Świat zwierząt”, który odbywał się na terenie Hacjendy Alpaka, a zakończył się pięknym gestem ze strony organizatorów – przekazaniem rzeźby orła na aukcję charytatywną Stowarzyszenia Sursum Corda. 

Rzeźbę na ręce Marcina Kałużnego, prezesa Stowarzyszenia Sursum Corda przekazali Jarosław Gargula z Hacjendy Alpaka oraz Mirosław Pulit z Centrum Zoologicznego Zoosfera. Tuż po weekendzie orzeł trafi na aukcję charytatywną Allegro.pl, z której dochód zostanie przekazany na program wsparcia chorych i niepełnosprawnych „Na ratunek”. 

- Bardzo dziękujemy organizatorom za otwarte serca i przekazanie jednej z rzeźb na cel charytatywny związany z działalnością Stowarzyszenia Sursum Corda. To pokazuje, że nie brakuje osób, które czują odpowiedzialność za społeczne inicjatywy, które służą osobom potrzebującym. Niebawem zapraszamy na aukcję charytatywną Allegro.pl, gdzie każdy będzie mógł wziąć udział w licytacji - mówi prezes Marcin Kałużny.

Warto podkreślić, że organizowany na terenie Hacjendy Alpaka plener miał również edukacyjny charakter, a organizatorzy zaprosili do udział w bezpłatnych warsztatach artystycznych, połączonych ze zwiedzaniem Mini Zoo, zorganizowane grupy szkolne i uczestników zajęć artystycznych, realizowanych w placówkach na terenie gminy Chełmiec oraz miasta Nowego Sącza, a także grupy seniorskie.

Podoba Ci się to, co robimy?

Wspieraj Stowarzyszenie SURSUM CORDA przez wpłaty online. Dzięki Tobie możemy czynić dobro każdego dnia! 

×
Skip to content