> Aktualności > Ruszyły dostawy darmowych, ciepłych posiłków do seniorów z Nowego Sącza

Aktualności

Poczta obiadowa

29 maja 2023

Ruszyły dostawy darmowych, ciepłych posiłków do seniorów z Nowego Sącza

Stowarzyszenie Sursum Corda zostało partnerem pilotażowej edycji programu Fundacji Biedronki „Poczta Obiadowa”.

Dzięki tej inicjatywie, od dzisiaj (29 maja) do drzwi seniorów z Nowego Sącza co tydzień dostarczane będą posiłki na dwa dni. Projekt ma na celu wsparcie żywieniowe potrzebujących osób starszych, które mają problem z samodzielnym przygotowaniem obiadów i w związku z tym narażone są na niedożywienie. W naszym mieście posiłki otrzyma 30. seniorów.

Program potrwa pięć miesięcy, w czasie których do uczestników projektu raz w tygodniu będzie przyjeżdżał specjalny kurier z obiadami na dwa dni. Każdy zestaw składa się z zupy oraz drugiego dania, a do wyboru są dwie wersje menu: standardowe i lekkostrawne.

Uczestnik programu otrzymuje wsparcie wolontariusza, który pozostaje w kontakcie z seniorem i sprawdza czy odbiera on posiłki (obiady są dostarczane do „rąk własnych”, nie są zostawiane pod drzwiami). W razie gdyby uczestnik programu nie odbierał obiadów, wolontariusz ma za zadanie zweryfikować przyczynę. Wolontariusz pomaga seniorowi także w sprawach organizacyjnych programu, np. odwołanie dostawy posiłku w przypadku planowanej nieobecności (jak wyjazd seniora do sanatorium) czy zmiany rodzaju diety.

Informacje oraz regulamin programu "Poczta obiadowa" TUTAJ.

Program "POCZTA OBIADOWA" jest organizowany i finansowany przez Fundację Biedronki. Stowarzyszenie Sursum Corda jest partnerem programu.

Podoba Ci się to, co robimy?

Wspieraj Stowarzyszenie SURSUM CORDA przez wpłaty online. Dzięki Tobie możemy czynić dobro każdego dnia! 

×
Skip to content