> Rozgrzewamy polskie serca > Rusza projekt „Festiwal Nauki pod patronatem Ignacego Łukasiewicza”

Rozgrzewamy polskie serca

rozgrzewamy-polskie-serca-grafika-01

15 czerwca 2022

Rusza projekt „Festiwal Nauki pod patronatem Ignacego Łukasiewicza”

Stowarzyszenie SURSUM CORDA rozpoczyna realizację projektu "Rozgrzewamy polskie serca" w ramach zgłoszonego programu pn. „Festiwal Nauki pod patronatem Ignacego Łukasiewicza”. Celem inicjatywy jest promocja wiedzy przez doświadczenie oraz popularyzację polskich naukowców i ich wynalazków, a w szczególności osoby Ignacego Łukasiewicza.

Projekt zaangażuje społeczność szkolną oraz lokalną Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 6 – Szkoły Podstawowej nr 18 w Nowym Sączu oraz przedszkola Jaś i Małgosia, z którymi Stowarzyszenie od lat współpracuje.

Najważniejsze cele projektu będą realizowane poprzez:

  • wycieczkę Uczniowskiego Koła Naukowego ATOM z SP 18 do Muzeum Przemysłu Naftowego i Gazowniczego w Bóbrce i. I. Łukasiewicza,
  • 2 dniowy FESTIWAL NAUKI, który obejmie m.in. pokazy naukowe animatorów Centrum Nauki Kopernik z Warszawy, Laboratorium Pana Korka, Cudotwórni Events, Juniora Odkrywcy.
    Podczas Festiwalu będziemy eksperymentować i odkrywać fascynujący świat nauki poprzez doświadczenia fizyczne oraz chemiczne. Udowodnimy, że nauka wcale nie musi być nudna i niezrozumiała, a zdobytą wiedzę sprawdzimy z edukacyjnym Escape Roomie.
  • plenerową wystawę wielkoformatową pt. „Siedem twarzy Ignacego”.

Projekt jest realizowany w ramach programu grantowego z okazji roku Ignacego Łukasiewicza i jest finansowany przez Fundację PGNiG S.A. im. Ignacego Łukasiewicza.

„Sfinansowano ze środków Fundacji PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza w ramach programu Rozgrzewamy Polskie Serca”.

Podoba Ci się to, co robimy?

Wspieraj Stowarzyszenie SURSUM CORDA przez wpłaty online. Dzięki Tobie możemy czynić dobro każdego dnia! 

×
Skip to content