> Bez kategorii > Rekordowy Bieg św. Wawrzyńca

Aktualności

Rekordowy Bieg św. Wawrzyńca

17 czerwca 2019

Rekordowy Bieg św. Wawrzyńca

15 czerwca na stadionie KS Biegoniczanka odbył się IV Bieg św. Wawrzyńca pod hasłem „Biegniemy dla Krzyśka i Darka”, który zgromadził rekordową liczbę 798 biegaczy. Jak zapewnia Renata Gajdosz, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 14 i główny organizator biegu, pieniądze jeszcze spływają, a liczenie cały czas trwa, a do chwili obecnej udało się zebrać 28 837 zł! Partnerem biegu i fundatorem numerów startowych było Stowarzyszenie Sursum Corda, które zapewniło również atrakcje dla najmłodszych. 

Biegi odbywały się na kilku dystansach, a rywalizację rozpoczęli najmłodsi biegacze, którzy mieli do pokonania odległość 50 metrów. Kolejne biegi odbywały się na dystansach 150 i 300 metrów. Główna rywalizacja dla uczestników uroczonych w 2003 roku lub wcześniej była najbardziej wymagająca, a długość trasy wynosiła 1800 metrów. Zadania nie ułatwiała jednak bardzo wysoka temperatura, przekraczająca momentami 30 stopni Celsjusza.

Podczas Biegu św. Wawrzyńca nie mogło zabraknąć głównych bohaterów, czyli Krzysztofa Chebdy, podopiecznego Stowarzyszenia Sursum Corda, i Dariusza Frączka, którzy podczas dekoracji mieli okazję pogratulować najszybszym zawodnikom. To dla nich biegacze pokonywali swoje słabości, a dochód z charytatywnego wydarzenia zostanie przekazany na ich leczenie i rehabilitację. Dodatkowo podczas biegu zbiórkę publiczną na rzecz Darka i Krzyśka prowadziło Stowarzyszenie Sursum Corda.

Fotogaleria z IV Biegu św. Wawrzyńca jest dostępna na naszym fanpage’u:

Podoba Ci się to, co robimy?

Wspieraj Stowarzyszenie SURSUM CORDA przez wpłaty online. Dzięki Tobie możemy czynić dobro każdego dnia! 

×
Skip to content