> Aktualności > Racjonalna i konkretna pomoc. Do 400 seniorów trafiły KARTY DOBRA

Aktualności

KARTY DOBRA

02 marca 2023

Racjonalna i konkretna pomoc. Do 400 seniorów trafiły KARTY DOBRA

Pani Stanisława chciałaby przestać martwić się, czy wystarczy Jej pieniędzy na opłacenie rachunków… po prostu na godne życie.  Pani Teresa byłaby szczęśliwa mogąc zjeść ciepły posiłek, chociaż trzy razy w tygodniu. Pan Witold marzy o jednym – rozmowie z drugim człowiekiem i życzliwym uśmiechu. Tak niewiele, a może tak wiele?  To tylko wybrane marzenia seniorów, którzy zostali obdarowani Kartami Dobra, dystrybuowanymi za pośrednictwem Stowarzyszenia Sursum Corda.

Dzięki współpracy z Fundacją Biedronki, w ramach programu „Karty Dobra – edycja 2022/2023” konkretna pomoc w postaci kart zakupowych do sieci sklepów Biedronka trafiła do 400 seniorów, znajdujących się w trudnej sytuacji socjalno-bytowej.

Aby skutecznie dotrzeć do najbardziej potrzebujących, w akcję włączyło się 36 liderów oraz 42 wolontariuszy. To właśnie oni przeprowadzali wywiady dot. sytuacji i potrzeb osób starszych, odwiedzali seniorów w domach, niejednokrotnie pomagali i nadal pomagają w zrobieniu zakupów oraz służą dobrym słowem.

Istotne dane dot. Kart Dobra – edycja 2022/2023:

  • 400 seniorów obdarowanych Kartami Dobra;;
  • 60% Kart Dobra trafiło do osób z niepełnosprawnością, z czego 190 osób posiada I lub II grupę inwalidzką;
  • 76% seniorów, którzy otrzymali Karty Dobra nie potrafi samodzielnie zrobić zakupów;
  • 250 seniorów objętych wsparciem nie ma możliwości samodzielnego przemieszczana się.

Te dane wskazują jak racjonalnie i trafnie skierowaliśmy naszą pomoc, a wybór seniorów objętych wsparciem na podstawie przeprowadzonych ankiet okazał się stosowny. Dziękujemy każdemu, kto włączył się w akcję dystrybucji Kart Dobra i bezinteresowną pomoc drugiemu człowiekowi - mówi Marcin Kałużny, prezes Stowarzyszenia Sursum Corda.

Po raz kolejny, podziękowania kierujemy do liderów i wolontariuszy zaangażowanych w pomoc, a także do każdego, kto zauważył potrzebującą osobę wokół siebie i zgłosił ją do programu. Dziękujemy za udział w spotkaniu dot. Kart Dobra, zorganizowanym przez Stowarzyszenie Sursum Corda. Jesteśmy przekonani, iż dyskusja, owocne rozmowy i podsumowania przyniosą piękne efekty. Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji ze spotkania liderów i wolontariuszy.

Więcej o Kartach Dobra – Tutaj.

Podoba Ci się to, co robimy?

Wspieraj Stowarzyszenie SURSUM CORDA przez wpłaty online. Dzięki Tobie możemy czynić dobro każdego dnia! 

×
Skip to content