> Aktualności > Program „Na Ratunek” zmienia się w Chcepomagac.org

Aktualności

20220214-na-ratunek-zmienia-sie-w-chcepomagac

14 lutego 2022

Program „Na Ratunek” zmienia się w Chcepomagac.org

Swoją działalność w nowej odsłonie rozpoczął serwis zbiórkowy Chcepomagac.org, który zastępuje działający do końca 2021 roku Program "Na ratunek". Prowadzony przez SURSUM CORDA serwis umożliwia dalszą pomoc chorym Podopiecznym Stowarzyszenia w jeszcze szerszym zakresie.

Chcepomagac.org to jeden z pierwszych serwisów zbiórkowych w Polsce, który od początku swojej działalności umożliwiał organizację zbiórek dobroczynnych. Od teraz zmieniają się zasady funkcjonowania serwisu, a szczegóły wyjaśnia prezes Stowarzyszenia SURSUM CORDA Marcin Kałużny.

- Nowa odsłona serwisu, to nowe zasady funkcjonowania Chcepomagac.org, gdzie od teraz prowadzone są zbiórki podopiecznych naszego Stowarzyszenia Sursum Corda, objętych dotychczas programem "Na ratunek". Wraz z uruchomieniem nowej wersji serwisu, program zmienia nazwę na Chcepomagac.org i staje się częścią nowego projektu, który mamy nadzieję, wprowadzi nas na szerokie wody pomagania w każdej części Polski - podkreśla Marcin Kałużny i dodaje, że osoby potrzebujące wsparcia i pomocy w każdej chwili mogą zgłosić się do zespołu Chcepomagac.org i dołączyć do grona podopiecznych dobroczynnego serwisu.

Realizacja nowego wyzwania przez Stowarzyszenie Sursum Corda było możliwe dzięki ANIOŁOWI Serwisu, którym jest Jaś Hryc! Jaś od samego początku był Super Bohaterem. Zdiagnozowano u Niego porażenie mózgowe, miał problemy z tarczycą, padaczkę oraz wodogłowie. Przeżył dwie reanimacje, dwie sepsy, zapalenie płuc i transfuzję krwi. Mało kto miałby siłę, aby wytrzymać tak wiele. Ale on miał dla kogo żyć! Z pewnością dlatego nie poddawał się i walczył o każdy kolejny dzień. Jaś odszedł 17 marca 2019 roku i choć nie ma go wśród nas, to zostawił po sobie jasny promyk nadziei. Zostawił otwarte serca ludzi, którzy kiedyś gotowi pomagać Jemu, dziś pomagają innym osobom, walczącym o zdrowie i życie. Teraz to Jaś pomaga nam, jako ANIOŁ serwisu.

Pomaganie z Chcepomagac.org jest bardzo proste. Wystarczy odwiedzić nasz serwis, wybrać konkretną historię naszego podopiecznego i wesprzeć wskazany cel akcji zbiórkowej. W ten sposób pomagamy chorym i niepełnosprawnym osobom, będącym pod stałą opieką Stowarzyszenia Sursum Corda.

Wraz ze zmieniającymi się potrzebami zmianie będą ulegać także cele realizowanych zbiórek. W ten sposób razem z naszymi Darczyńcami będziemy odpowiadać na aktualną sytuację chorych podopiecznych, informując także wszystkich użytkowników serwisu o efektach naszych wspólnych działań.

Podoba Ci się to, co robimy?

Wspieraj Stowarzyszenie SURSUM CORDA przez wpłaty online. Dzięki Tobie możemy czynić dobro każdego dnia! 

×
Skip to content