> Aktualności > Program „Na Ratunek” zmienia się w Chcepomagac.org

Aktualności

20220214-na-ratunek-zmienia-sie-w-chcepomagac

14 lutego 2022

Program „Na Ratunek” zmienia się w Chcepomagac.org

Swoją działalność w nowej odsłonie rozpoczął serwis zbiórkowy Chcepomagac.org, który zastępuje działający do końca 2021 roku Program "Na ratunek". Prowadzony przez SURSUM CORDA serwis umożliwia dalszą pomoc chorym Podopiecznym Stowarzyszenia w jeszcze szerszym zakresie.

Chcepomagac.org to jeden z pierwszych serwisów zbiórkowych w Polsce, który od początku swojej działalności umożliwiał organizację zbiórek dobroczynnych. Od teraz zmieniają się zasady funkcjonowania serwisu, a szczegóły wyjaśnia prezes Stowarzyszenia SURSUM CORDA Marcin Kałużny.

- Nowa odsłona serwisu, to nowe zasady funkcjonowania Chcepomagac.org, gdzie od teraz prowadzone są zbiórki podopiecznych naszego Stowarzyszenia Sursum Corda, objętych dotychczas programem "Na ratunek". Wraz z uruchomieniem nowej wersji serwisu, program zmienia nazwę na Chcepomagac.org i staje się częścią nowego projektu, który mamy nadzieję, wprowadzi nas na szerokie wody pomagania w każdej części Polski - podkreśla Marcin Kałużny i dodaje, że osoby potrzebujące wsparcia i pomocy w każdej chwili mogą zgłosić się do zespołu Chcepomagac.org i dołączyć do grona podopiecznych dobroczynnego serwisu.

Realizacja nowego wyzwania przez Stowarzyszenie Sursum Corda było możliwe dzięki ANIOŁOWI Serwisu, którym jest Jaś Hryc! Jaś od samego początku był Super Bohaterem. Zdiagnozowano u Niego porażenie mózgowe, miał problemy z tarczycą, padaczkę oraz wodogłowie. Przeżył dwie reanimacje, dwie sepsy, zapalenie płuc i transfuzję krwi. Mało kto miałby siłę, aby wytrzymać tak wiele. Ale on miał dla kogo żyć! Z pewnością dlatego nie poddawał się i walczył o każdy kolejny dzień. Jaś odszedł 17 marca 2019 roku i choć nie ma go wśród nas, to zostawił po sobie jasny promyk nadziei. Zostawił otwarte serca ludzi, którzy kiedyś gotowi pomagać Jemu, dziś pomagają innym osobom, walczącym o zdrowie i życie. Teraz to Jaś pomaga nam, jako ANIOŁ serwisu.

Pomaganie z Chcepomagac.org jest bardzo proste. Wystarczy odwiedzić nasz serwis, wybrać konkretną historię naszego podopiecznego i wesprzeć wskazany cel akcji zbiórkowej. W ten sposób pomagamy chorym i niepełnosprawnym osobom, będącym pod stałą opieką Stowarzyszenia Sursum Corda.

Wraz ze zmieniającymi się potrzebami zmianie będą ulegać także cele realizowanych zbiórek. W ten sposób razem z naszymi Darczyńcami będziemy odpowiadać na aktualną sytuację chorych podopiecznych, informując także wszystkich użytkowników serwisu o efektach naszych wspólnych działań.

Podoba Ci się to, co robimy?

Wspieraj Stowarzyszenie SURSUM CORDA przez wpłaty online. Dzięki Tobie możemy czynić dobro każdego dnia! 

Niepoprawny numer telefonu
Wiadomość została wysłana na twój nr.
Dziękujemy za pomoc.
×
Skip to content