> Aktualności > Pomoc socjalna trafiła do 45 rodzin, które uciekły z Ukrainy!

Aktualności

Pomoc socjalna dla Uchodźców z Ukrainy

02 stycznia 2023

Pomoc socjalna trafiła do 45 rodzin, które uciekły z Ukrainy!

Zakończyliśmy wydawanie pomocy socjalnej dla matek z dziećmi z Ukrainy. Od 1 września do 30 grudnia 2022 r. wsparliśmy pomocą 45 rodzin, w tym 83 dzieci. Wszystkie rodziny zostały zakwalifikowane do pomocy (skierowane) przez instytucje zewnętrzne, znające najlepiej sytuację każdej rodziny, dzięki czemu pomoc została przyznana najbardziej potrzebującym.

Udzielona pomoc miała charakter bezgotówkowy i była przekazywana w formie bonów, usług, zakupów rzeczowych. Osoby korzystające ze wsparcia doceniały tę formę pomocy, gdyż samodzielnie mogły wybrać produkty, które są im w danym czasie najbardziej potrzebne, co wzmacniało u nich poczucie godności.

Wśród zgłaszanego zapotrzebowania - największym oczekiwaniem była pomoc w zakupie odzieży i obuwia zimowego, artykułów spożywczych, środków czystości oraz wyprawki szkolnej.
W pojedynczych przypadkach zgłaszano zapotrzebowanie na posiłki w stołówkach, bilety komunikacji zbiorowej (dojazd dzieci do szkół), urządzenia wspomagające edukację (tablet do nauki zdalnej w ukraińskiej szkole), leki i artykuły medyczne. Pomoc była udzielana do wyczerpania puli środków.

Wartość udzielonej pomocy socjalnej to 9.250,58 euro.

Więcej informacji o projekcie TUTAJ.

Projekt jest realizowany w ramach programu pn. „Wsparcie integracji społecznej oraz sytuacji socjalnej uchodźców z Ukrainy” finansowanego przez  Kindermissionswerk "Die Sternsinger" .

Podoba Ci się to, co robimy?

Wspieraj Stowarzyszenie SURSUM CORDA przez wpłaty online. Dzięki Tobie możemy czynić dobro każdego dnia! 

×
Skip to content