> Aktualności > Pomoc socjalna trafiła do 45 rodzin, które uciekły z Ukrainy!

Aktualności

Pomoc socjalna dla Uchodźców z Ukrainy

02 stycznia 2023

Pomoc socjalna trafiła do 45 rodzin, które uciekły z Ukrainy!

Zakończyliśmy wydawanie pomocy socjalnej dla matek z dziećmi z Ukrainy. Od 1 września do 30 grudnia 2022 r. wsparliśmy pomocą 45 rodzin, w tym 83 dzieci. Wszystkie rodziny zostały zakwalifikowane do pomocy (skierowane) przez instytucje zewnętrzne, znające najlepiej sytuację każdej rodziny, dzięki czemu pomoc została przyznana najbardziej potrzebującym.

Udzielona pomoc miała charakter bezgotówkowy i była przekazywana w formie bonów, usług, zakupów rzeczowych. Osoby korzystające ze wsparcia doceniały tę formę pomocy, gdyż samodzielnie mogły wybrać produkty, które są im w danym czasie najbardziej potrzebne, co wzmacniało u nich poczucie godności.

Wśród zgłaszanego zapotrzebowania - największym oczekiwaniem była pomoc w zakupie odzieży i obuwia zimowego, artykułów spożywczych, środków czystości oraz wyprawki szkolnej.
W pojedynczych przypadkach zgłaszano zapotrzebowanie na posiłki w stołówkach, bilety komunikacji zbiorowej (dojazd dzieci do szkół), urządzenia wspomagające edukację (tablet do nauki zdalnej w ukraińskiej szkole), leki i artykuły medyczne. Pomoc była udzielana do wyczerpania puli środków.

Wartość udzielonej pomocy socjalnej to 9.250,58 euro.

Więcej informacji o projekcie TUTAJ.

Projekt jest realizowany w ramach programu pn. „Wsparcie integracji społecznej oraz sytuacji socjalnej uchodźców z Ukrainy” finansowanego przez  Kindermissionswerk "Die Sternsinger" .

Podoba Ci się to, co robimy?

Wspieraj Stowarzyszenie SURSUM CORDA przez wpłaty online. Dzięki Tobie możemy czynić dobro każdego dnia! 

Niepoprawny numer telefonu
Wiadomość została wysłana na twój nr.
Dziękujemy za pomoc.
×
Skip to content