> Sursum Corda i pomoc postpenitencjarna

Sursum Corda i pomoc postpenitencjarna

pomoc_postpenitencjarna_fot_01

Stowarzyszenie Sursum Corda powstało w 2000 roku w grupie osób tworzących od 1994 roku grupę wsparcia dla działającego w Mszanie Dolnej Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego. Jesteśmy pozarządową, apolityczną organizacją non profit, zajmująca się szeroko rozumianą pomocą społeczną, profilaktyką i edukacją. Postanowieniem Sądu Rejonowego w Krakowie z 2004 roku, uzyskaliśmy status Organizacji Pożytku Publicznego.

Nasza działalność

Od 2014 r. w Stowarzyszeniu Sursum Corda w Nowym Sączu działa Ośrodek Pomocy Postpenitencjarnej. Jest to miejsce, w którym osoby zwolnione oraz ich bliscy a także bliscy osób osadzonych, mogą korzystać z różnych form wsparcia, w okresie do 3 miesięcy od zwolnienia z zakładu karnego lub aresztu śledczego. Dodatkowo, bliscy osób osadzonych mogą skorzystać z pomocy w okresie do 3 miesięcy od ich osadzenia. 

Podstawowym warunkiem formalnym, niezbędnym dla uzyskania pomocy jest okazanie dowodu osobistego oraz oryginału świadectwa zwolnienia. Warto zabrać na spotkanie również inne dokumenty dotyczące własnej sytuacji życiowej, materialnej, zdrowotnej itd.  

W ramach pomocy postpenitencjarnej, klienci Ośrodka mogą korzystać z różnych form wsparcia materialnego oraz specjalistycznego. O rodzaju i wysokości przyznanej pomocy decydują specjaliści pełniący dyżur w każdy wtorek w godz. 15.30-18.30 oraz w każdy piątek w godz. 16.00-19.00.  

 

Doradzają oni również, gdzie warto skierować pierwsze kroki na wolności i jakie w danej sytuacji warto przedsięwziąć działania, ale także prowadzą spotkania dla osadzonych na terenie wybranych jednostek penitencjarnych w Małopolsce.

Aby otrzymać pomoc, konieczne jest wcześniejsze umówienie się na wizytę pod nr tel. 18 44 11 994 czynnym od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 – 16.00. Możesz skontaktować się z nami również mailowo: centrumpomocy@sc.org.pl.

Siedziba Ośrodka mieści się w Nowym Sączu przy ul. św. Małgorzaty 3 (tuż przy placu Bazyliki św. Małgorzaty w Rynku).

Chcesz dowiedzieć się więcej? Pobierz ulotkę lub zajrzyj na www.codalej.info albo sprawdź czy przysługuje Ci pomoc społeczna.

Pamiętaj! Najważniejsze to wyciągnąć wnioski z przeszłości i nigdy nie wrócić do więzienia.

Podoba Ci się to, co robimy?

Wspieraj Stowarzyszenie SURSUM CORDA przez wpłaty online. Dzięki Tobie możemy czynić dobro każdego dnia! 

×
Skip to content