> Podopieczni > Zofia Kosakowska
zosia_kosakowska_2021_01

Zofia Kosakowska

Cześć! Jestem Zosia. Zosia-Samosia - tak mówi moja mama, bo wszystko chcę robić sama. Lubię się bawić, tańczyć, śpiewać i bardzo dużo rysuję. Bardzo lubię chodzić do przedszkola, ale nie jestem tam codziennie, bo często jeżdżę na różne badania i kontrolę do lekarzy. Od urodzenia walczę z nieuleczalną chorobą uwarunkowaną genetycznie zwaną zespołem Recklinghausena. Noszę też gorset ortopedyczny, choć wcale mi się to nie podoba. Muszę dużo ćwiczyć podczas rehabilitacji, która niestety dużo kosztuje. Pomożesz?

 

Zofia Kosakowska - ur. 2013 r.
Zespół Recklinghausena
Bilsko,
woj. małopolskie
KRS 00000 20 382
Cel szczegółowy:
5164 Zofia Kosakowska

Więcej o mnie

Zosia skończyła już 7 lat, jest bardzo energiczną i uśmiechniętą dziewczynką. Ze względu na problemy z nauką Zosia zmieniła szkołę na integracyjną. Szybko przyzwyczaiła się do nowego miejsca i osób. W kwestii choroby NF1 też zaszły zmiany. Na szczęście nerwiakowłókniak w kręgosłupie nie ,,rośnie’’ jest stabilny, ale wytrzeszcz lewego oka który zaniepokoił nas i lekarza pokazał z czym nowym musimy się zmierzyć. Diagnoza to “Glejak nerwu wzrokowego”. Po konsultacjach z lekarzami na razie nie podejmujemy leczenia tylko czekamy i obserwujemy Zosię. Jest to bardzo trudne, ale konieczne. Zosia nadal musi nosić gorset ortopedyczny (zmieniła go właśnie na większy). Uczęszcza na rehabilitacje i dużo czasu poświęca na naukę czytania i pisania. Mamy nadzieję że wszystko będzie dobrze. Trzymajcie za nas kciuki. Pozdrawiamy!

Rodzice


***

Zosia od urodzenia zmaga się z nieuleczalną chorobą uwarunkowaną genetycznie, zwaną zespołem Recklinghausena. Z uwagi na wielonarządowy przebieg choroby Zosia wymaga stałej opieki wielospecjalistycznej, jak również intensywnej rehabilitacji ruchowej.

Dziewczynka jest pod opieką poradni genetycznej, laryngologicznej, okulistycznej, kardiologicznej, neurologicznej, neurochirurgicznej, ortopedycznej i onkologicznej. Przeszła już kilka razy badanie rezonansu magnetycznego głowy oraz kręgosłupa. Podczas ostatniego badania wykryto w jej rdzeniu kręgowym zmianę – nerwiakowłókniaka. Postępująca skolioza wymaga noszenia przez Zosię gorsetu ortopedycznego i częstej rehabilitacji.

Zosia wymaga systematyczne rehabilitacji, a na to potrzebne są środki. Możesz pomóc!

Przekaż 1%

1proc_white

W deklaracji PIT wpisz nasz nr KRS 00000 20382
W polu "Cel szczegółowy" dopisz "5164 Zofia Kosakowska"

Darowizna dla podopiecznego

skarbonka

Wpłać darowiznę: Stowarzyszenie Sursum Corda
26 8805 0009 0018 7596 2000 0080
Tytuł płatności: "5164 Zofia Kosakowska"


Dla wpłacających z zagranicy: Stowarzyszenie Sursum Corda
Kod SWIFT/BIC: POLU PLPR
PL26 8805 0009 0018 7596 2000 0080
Tytuł płatności: "5164 Zofia Kosakowska"

×
Skip to content