> Podopieczni > Tomasz Filipowicz
tomasz filipowicz zdjęcie

Tomasz Filipowicz

Hej, to ja Tomek! Choruję na Zespół Aspergera i mam zaburzenia integracji sensorycznej. Systematycznie uczęszczam na specjalną terapię neuropsychologiczną, terapię integracji sensorycznej oraz grupową terapię psychologiczną z treningiem umiejętności społecznych. Najbardziej jednak uwielbiam chodzić na zajęcia z piłki nożnej. W przyszłości chciałbym zostać bramkarzem. Wierzę, że choroba nie przeszkodzi mi spełnić mojego marzenia. Dziękuję za przekazany 1% podatku!

 

Tomasz Filipowicz - ur. 2012 r.
Zespół Aspergera
Gołkowice Górne,
woj. małopolskie
KRS 00000 20 382
Cel szczegółowy:
5960 Tomasz Filipowicz

Więcej o mnie

Tomuś urodził się w październiku 2012 roku, niestety podczas porodu nastąpiły komplikacje, gdyż jak się okazało był owinięty pępowiną dwa razy wokół szyi, tracił tętno. Jednak dzięki Bogu poród zakończył się szczęśliwie. Tomuś rozwijał się prawidłowo, był bardzo spokojnym i pogodnym chłopcem. Problemy zaczęły się, gdy zaczął chodzić do szkoły. Nie potrafił panować nad swoimi emocjami, nie integrował się z grupą, zdarzały się zachowania agresywne albo długotrwałe napady płaczu, gdy coś go przerosło.


Zaczęliśmy szukać pomocy u psychologów, udaliśmy się na kompleksową diagnozę psychologiczną i okazało się, że Tomuś ma Zespół Aspergera oraz zaburzenia integracji sensorycznej . Bardzo chcielibyśmy, aby nasze dziecko miało szanse na szczęśliwe życie. Tomuś wymaga długotrwałej terapii psychologicznej grupowej z treningiem umiejętności społecznych, by móc normalnie funkcjonować w społeczeństwie. Konieczna jest także terapia neuropsychologiczna oraz terapia integracji sensorycznej. Niezbędna jest również terapia logopedyczna, gdyż posiada trudną do zniwelowania wadę wymowy – opowiada mama Tomasza.

Tomuś jest bardzo wrażliwym chłopcem o dobrym sercu. Niestety Zespół Aspergera bardzo utrudnia mu codzienne życie oraz kontakty z rówieśnikami. Nawet najbardziej oczywiste rzeczy stwarzają mu nieraz ogromne problemy. Uwielbia piłkę nożną, może o niej opowiadać godzinami. Marzy by zostać bramkarzem.

Przekaż 1%

1proc_white

W deklaracji PIT wpisz nasz nr KRS 00000 20382
W polu "Cel szczegółowy" dopisz "5960 Tomasz Filipowicz"

Darowizna dla podopiecznego

skarbonka

Wpłać darowiznę: Stowarzyszenie Sursum Corda
26 8805 0009 0018 7596 2000 0080
Tytuł płatności: "5960 Tomasz Filipowicz"


Dla wpłacających z zagranicy: Stowarzyszenie Sursum Corda
Kod SWIFT/BIC: POLU PLPR
PL26 8805 0009 0018 7596 2000 0080
Tytuł płatności: "5960 Tomasz Filipowicz"

Podoba Ci się to, co robimy?

Wspieraj Stowarzyszenie SURSUM CORDA przez wpłaty online. Dzięki Tobie możemy czynić dobro każdego dnia! 

×
Skip to content