> Podopieczni > Stanisław Jojczyk
stanislaw_jojczyk_portret

Stanisław Jojczyk

Witaj Mam na imię Stanisław. 1 października 2018 r. spadłem z dużej wysokości. Wypadek pozostawił po sobie dramatyczną pamiątkę: niedowład nóg, będący konsekwencją urazu rdzenia na poziomie dwunastego kręgu kręgosłupa. Przed wypadkiem byłem bardzo aktywny, tym bardziej, że zajęć w domu i gospodarstwie nie brakowało. Z żoną wychowaliśmy wspólnie trójkę dzieci. Zarabiałem jako kierowca międzynarodowy i bardzo lubiłem swoją pracę. Ale teraz to ja potrzebuję pomocy. Przede mną długa rehabilitacja, zakup niezbędnego sprzętu oraz dostosowanie domu do niepełnosprawności. Pomożesz?

 

Stanisław Jojczyk - ur. 1957 r.
Stan po złamaniu kręgów odcinka piersowego kręgosłupa, niedowład kończyn dolnych
Gostwica,
woj. małopolskie
KRS 00000 20 382
Cel szczegółowy:
5150 Stanisław Jojczyk

Więcej o mnie

1 października 2018r. Stanisław spadł z dużej wysokości. Wypadek pozostawił po sobie dramatyczną pamiątkę: niedowład nóg, będący konsekwencją urazu rdzenia na poziomie dwunastego kręgu kręgosłupa.
Przed wypadkiem Staszek żył bardzo aktywnie. Zajęć w domu i w gospodarstwie nie brakowało, więc budował, majsterkował, łapał się różnych zajęć, aby zapewnić godziwe warunki życia rodzinie, a dzieciom – wykształcenie.

Od kilkunastu lat zarabiał na życie jako kierowca międzynarodowy. Bardzo lubił swoją pracę. Wychował wspólnie z żoną trójkę dzieciaków. Jednak paraliż zmienił jego życie. Dziś to on potrzebuje pomocy bliskich w codziennych czynnościach.

Czeka go ciężki czas odnalezienia się w nowej rzeczywistości, co na pewno nie będzie łatwe zarówno dla niego, jak i jego najbliższych. Przed nim długa rehabilitacja, wydatki na zakup sprzętu (wózek inwalidzki, specjalistyczne łóżko), a także na dostosowanie domu do niepełnosprawności, co ułatwi jego codzienne funkcjonowanie. Jednak to wszystko kosztuje.

Bliscy wierzą, że znów zobaczą go w pełni radości, a on sam znów chce czuć się potrzebnym. Przed wypadkiem był bardzo uczynny, chętnie pomagał sąsiadom. Był też duszą towarzystwa i do dnia wypadku – okazem zdrowia.
Nie jest łatwo prosić o pomoc dla kogoś, kto do tej pory sam o wszystko dbał. Jednak sytuacja, w której znalazł się Stanisław nie pozostawia wyboru. Możesz pomóc!

Przekaż 1%

1proc_white

W deklaracji PIT wpisz nasz nr KRS 00000 20382
W polu "Cel szczegółowy" dopisz "5150 Stanisław Jojczyk"

Darowizna dla podopiecznego

skarbonka

Wpłać darowiznę: Stowarzyszenie Sursum Corda
26 8805 0009 0018 7596 2000 0080
Tytuł płatności: "5150 Stanisław Jojczyk"


Dla wpłacających z zagranicy: Stowarzyszenie Sursum Corda
Kod SWIFT/BIC: POLU PLPR
PL26 8805 0009 0018 7596 2000 0080
Tytuł płatności: "5150 Stanisław Jojczyk"

×
Skip to content