> Podopieczni > Stanisław Gołąb
Hisilicon Balong

Stanisław Gołąb

Mam na imię Staś. Bardzo chciałem przyjść na świat, choć okazało się, że trochę za wcześnie, bo urodziłem się w 37. tygodniu ciąży. Zaskoczyłem tym całą rodzinę, ale sprawiłem im też dużo radości. Niestety pojawił się problem w momencie karmienia - miałem ogromne trudności z ssaniem, a dodatkowym objawem było ulewanie i wymioty. Konieczne było założenie sondy, a później także wykonanie operacji antyrefluksowej oraz wyłonienie gastrostomii laparoskopowej, przez którą jestem głównie karmiony. Moje leczenie dużo kosztuje, dlatego potrzebuję wsparcia innych. Pomożesz?

 

Stanisław Gołąb - ur. 2014 r.
Zespół Kabuki
Strzeszyce,
woj. małopolskie
KRS 00000 20 382
Cel szczegółowy:
5151 Stanisław Gołąb

Więcej o mnie

Staś obudził swoją mamę wczesnym rankiem 9 sierpnia 2014 r. Bardzo chciał przyjść na świat, jednak stało się to trochę za wcześnie bo w 37. tygodniu ciąży, co było zaskoczeniem dla całej rodziny, a jednocześnie wielką radością. Niestety pojawił się problem w momencie karmienia. Staś miał ogromne trudności z ssaniem. Z każdym dniem potęgowało to ulewanie i wymioty. Często słyszał od lekarzy, że słabo przybiera na masie, dlatego konieczne było założenie sondy, a w późniejszym etapie wykonanie operacji antyrefluksowej oraz wyłonienie gastrostomii laparoskopowej, przez którą jest głównie karmiony.

Gdy Staś miał prawie roczek stwierdzono u niego rzadką chorobę genetyczną – zespól Kabuki. Diagnostyka genetyczna nie jest obecnie dostępna w Polsce, a poza jej granicami bardzo kosztowna. Dzieci z tym zespołem maja zwiększoną podatność na infekcję, z tego powodu często bywa ze swoją mamą w szpitalu.

Poddano go wielu badaniom i okazało się również, że nie może przełykać płynnych posiłków. Codzienna nauka jedzenia polega na tym by mógł przełknąć choć dwie, trzy łyżeczki zupki. Jest to dla niego bardzo trudne. Mimo tego nie poddaje się i z uporem pokonuje wszystkie przeszkody.

Staś jest radosnym chłopcem, lubi się bawić. Ma dwóch fajnych braci, z którymi bardzo chciałby zagrać w piłkę. Ma nadzieję, że poprzez codzienną rehabilitację jego marzenie się spełni. Musi być pod stałą opieką lekarzy, co wiąże się to z wieloma konsultacjami specjalistów. Czeka go także kolejna operacja i szereg badań.

Możesz pomóc w sfinansowaniu leczenia Stasia tak, aby mógł kiedyś bawić się jak inne dzieci.

Przekaż 1%

1proc_white

W deklaracji PIT wpisz nasz nr KRS 00000 20382
W polu "Cel szczegółowy" dopisz "5151 Stanisław Gołąb"

Darowizna dla podopiecznego

skarbonka

Wpłać darowiznę: Stowarzyszenie Sursum Corda
26 8805 0009 0018 7596 2000 0080
Tytuł płatności: "5151 Stanisław Gołąb"


Dla wpłacających z zagranicy: Stowarzyszenie Sursum Corda
Kod SWIFT/BIC: POLU PLPR
PL26 8805 0009 0018 7596 2000 0080
Tytuł płatności: "5151 Stanisław Gołąb"

×
Skip to content