> Podopieczni > Stanisław Chrobak
stanislaw_chrobak_01

Stanisław Chrobak

Mam na imię Stanisław i marzę o tym, aby kiedyś móc zaopiekować się rodziną, która dziś z poświęceniem opiekuje się mną. Bardzo chciałbym też znów usiąść za kierownicą samochodu. Wierzę, że to możliwe. 
W 2007 roku podczas prac remontowych spadłem z rusztowania i złamałem kręgosłup. Od wypadku poruszam się na wózku inwalidzkim. Najbardziej dokucza mi przewlekły ból tułowia i nóg. Ale nie poddaję się. Znalazłem pracę, bo chcę czuć się potrzebny. Nie rezygnuję z ćwiczeń, bo przecież trzeba o siebie walczyć. Jedyna nadzieja to kosztowna rehabilitacja. Pomożesz?

 

Stanisław Chrobak - ur. 1971 r.
Uraz rdzenia kręgowego, paraliż kończyn dolnych
Ochotnica Dolna,
woj. małopolskie
KRS 00000 20 382
Cel szczegółowy:
5147 Stanisław Chrobak

Więcej o mnie

Stanisław we wrześniu 2007 r. miał wypadek, spadł z rusztowania, podczas pomagania koledze w remoncie domu.

Zdiagnozowano u mnie uraz rdzenia kręgowego w przebiegu złamania wybuchowego th 5-6 z porażeniem kończyn dolnych oraz złamanie kręgów odcinka piersiowego kręgosłupa. Dawano mi jednak duże nadzieje na wyzdrowienie, powrót do sprawności i poruszania się o własnych siłach. Jednak od wypadku poruszam się na wózku inwalidzkim. Cały czas odczuwam przewlekły, odśrodkowy, neuropatyczny ból tułowia i kończyn dolnych.

Stanisław to energiczny, żywotny i uśmiechnięty mężczyzna, który chciałby kontynuować rehabilitację, by w przyszłości odczuwać chociaż mniejszy ból i być bardziej samodzielnym. Wysokie koszty rehabilitacji nie pozwalają mu jednak na stałą rehabilitację. Jest zależny od żony, córki i reszty rodziny. Mimo wszystko mocno wierzy w to, że jeszcze kiedyś uda mu się usiąść za kierownicą samochodu.

– Staram się być zaradny, jestem jedynym żywicielem rodziny. W niewielkiej odległości od mojego domu znalazłem przyjazną firmę, która zdecydowała sie mnie zatrudnić. Wykonuję proste czynności. Chciałbym znaleźć rehabilitanta, który podejmie się pracy ze mną oraz lekarza, który pomoże chociaż trochę uśmierzyć ten ciągły ból, który odczuwam. Marzę też o nowym wózku.

Mocno wierzymy, że dzięki determinacji i postępowi medycyny Stanisław będzie mógł spełnić swoje marzenia. Pomożesz?

Przekaż 1%

1proc_white

W deklaracji PIT wpisz nasz nr KRS 00000 20382
W polu "Cel szczegółowy" dopisz "5147 Stanisław Chrobak"

Darowizna dla podopiecznego

skarbonka

Wpłać darowiznę: Stowarzyszenie Sursum Corda
26 8805 0009 0018 7596 2000 0080
Tytuł płatności: "5147 Stanisław Chrobak"


Dla wpłacających z zagranicy: Stowarzyszenie Sursum Corda
Kod SWIFT/BIC: POLU PLPR
PL26 8805 0009 0018 7596 2000 0080
Tytuł płatności: "5147 Stanisław Chrobak"

×
Skip to content