> Podopieczni > Sonia Rejowska
Sonia R3

Sonia Rejowska

Cześć! Tu Sonia! Już w pierwszych dniach życia zdiagnozowano u mnie zespół wad wrodzonych oraz głuchotę czuciowo-nerwową. Bardzo często korzystam z zajęć rehabilitacyjnych i terapii. Mama powtarza, że to dla mojego dobra. Wierzę, że kiedyś wszystko będzie dobrze. Teraz potrzebuję Waszej pomocy! Rehabilitacja i terapia jest bardzo skuteczna ale zarazem kosztowa. Proszę o wsparcie finansowe mojego leczenia. Dziękuję za życzliwość!

 

Sonia Rejowska - ur. 2019 r.
Zespół wrodzonych wad rozwojowych, głuchota, zaburzenia psychomotoryczne
Nowy Sącz,
woj. małopolskie
KRS 00000 20 382
Cel szczegółowy:
5964 Sonia Rejowska

Więcej o mnie

W dniu porodu lekarzy zaniepokoiły nieprawidłowości w Soni wyglądzie, zwłaszcza w obrębie twarzy. Po licznych badaniach neurologicznych i genetycznych stwierdzono wrodzone wady rozwojowe na podłożu genetycznym, powodujące dysmorfię twarzy, macrocefalię, zaburzony rozwój psychomotoryczny, nieprawidłowe napięcie mięśniowe, opóźnienie rozwoju i niepełnosprawność intelektualną.

Obecnie rozwój psychomotoryczny Soni oceniany jest na 4 miesiące. Zespół genetycznych wad wrodzonych uniemożliwia prawidłowy rozwój. Dodatkowo zdiagnozowano u Soni głuchotę czuciowo-nerwową obustronną, przez co musi stale korzystać z aparatów słuchowych. Dziewczynka wymaga stałej opieki i intensywnej rehabilitacji, by w przyszłości móc samodzielnie funkcjonować.

Sonia uczęszcza na zajęcia Wczesnego Wspomagania Rozwoju (neurologopedia, rehabilitacja, psycholog) oraz terapię neurofizjoloficzną metodą Vojty. Rehabilitacja w ramach Wczesnego Wspomagania Rozwoju to jedna wizyta tygodniowo. Niestety taka ilość zajęć jest niewystarczająca, dlatego Sonia zmuszona jest korzystać z prywatnej rehabilitacji, od dwóch do pięciu razy w tygodniu. Miesięczny koszt samej rehabilitacji to 2000 złotych. Niestety, koszty te przewyższają możliwości finansowe rodziców Soni.

Sonia jest bardzo spokojnym i grzecznym dzieckiem. Jej cudowny uśmiech daje nam siłę i motywację, by o Nią walczyć. Wszystko co mamy, oddajemy córeczce, by mogła lepiej się rozwijać. Jednak bardzo boimy się, że nasze starania spełzną na niczym, z powodu braku funduszy. Dlatego zwracamy się z prośbą do wszystkich ludzi dobrej woli o pomoc finansową i wsparcie duchowe, by zapewnić naszej kochanej córeczce dostęp do jak najlepszej rehabilitacji i innych form wspomagania rozwoju – mówią rodzice Soni.

Przekaż 1%

1proc_white

W deklaracji PIT wpisz nasz nr KRS 00000 20382
W polu "Cel szczegółowy" dopisz "5964 Sonia Rejowska"

Darowizna dla podopiecznego

skarbonka

Wpłać darowiznę: Stowarzyszenie Sursum Corda
26 8805 0009 0018 7596 2000 0080
Tytuł płatności: "5964 Sonia Rejowska"


Dla wpłacających z zagranicy: Stowarzyszenie Sursum Corda
Kod SWIFT/BIC: POLU PLPR
PL26 8805 0009 0018 7596 2000 0080
Tytuł płatności: "5964 Sonia Rejowska"

Podoba Ci się to, co robimy?

Wspieraj Stowarzyszenie SURSUM CORDA przez wpłaty online. Dzięki Tobie możemy czynić dobro każdego dnia! 

Niepoprawny numer telefonu
Wiadomość została wysłana na twój nr.
Dziękujemy za pomoc.
×
Skip to content