> Podopieczni > Sonia Rejowska
Sonia R3

Sonia Rejowska

Cześć! Tu Sonia! Już w pierwszych dniach życia zdiagnozowano u mnie zespół wad wrodzonych oraz głuchotę czuciowo-nerwową. Bardzo często korzystam z zajęć rehabilitacyjnych i terapii. Mama powtarza, że to dla mojego dobra. Wierzę, że kiedyś wszystko będzie dobrze. Teraz potrzebuję Waszej pomocy! Rehabilitacja i terapia jest bardzo skuteczna ale zarazem kosztowa. Proszę o wsparcie finansowe mojego leczenia. Dziękuję za życzliwość!

 

Sonia Rejowska - ur. 2019 r.
Zespół wrodzonych wad rozwojowych, głuchota, zaburzenia psychomotoryczne
Nowy Sącz,
woj. małopolskie
KRS 00000 20 382
Cel szczegółowy:
5964 Sonia Rejowska

Więcej o mnie

W dniu porodu lekarzy zaniepokoiły nieprawidłowości w Soni wyglądzie, zwłaszcza w obrębie twarzy. Po licznych badaniach neurologicznych i genetycznych stwierdzono wrodzone wady rozwojowe na podłożu genetycznym, powodujące dysmorfię twarzy, macrocefalię, zaburzony rozwój psychomotoryczny, nieprawidłowe napięcie mięśniowe, opóźnienie rozwoju i niepełnosprawność intelektualną.

Obecnie rozwój psychomotoryczny Soni oceniany jest na 4 miesiące. Zespół genetycznych wad wrodzonych uniemożliwia prawidłowy rozwój. Dodatkowo zdiagnozowano u Soni głuchotę czuciowo-nerwową obustronną, przez co musi stale korzystać z aparatów słuchowych. Dziewczynka wymaga stałej opieki i intensywnej rehabilitacji, by w przyszłości móc samodzielnie funkcjonować.

Sonia uczęszcza na zajęcia Wczesnego Wspomagania Rozwoju (neurologopedia, rehabilitacja, psycholog) oraz terapię neurofizjoloficzną metodą Vojty. Rehabilitacja w ramach Wczesnego Wspomagania Rozwoju to jedna wizyta tygodniowo. Niestety taka ilość zajęć jest niewystarczająca, dlatego Sonia zmuszona jest korzystać z prywatnej rehabilitacji, od dwóch do pięciu razy w tygodniu. Miesięczny koszt samej rehabilitacji to 2000 złotych. Niestety, koszty te przewyższają możliwości finansowe rodziców Soni.

Sonia jest bardzo spokojnym i grzecznym dzieckiem. Jej cudowny uśmiech daje nam siłę i motywację, by o Nią walczyć. Wszystko co mamy, oddajemy córeczce, by mogła lepiej się rozwijać. Jednak bardzo boimy się, że nasze starania spełzną na niczym, z powodu braku funduszy. Dlatego zwracamy się z prośbą do wszystkich ludzi dobrej woli o pomoc finansową i wsparcie duchowe, by zapewnić naszej kochanej córeczce dostęp do jak najlepszej rehabilitacji i innych form wspomagania rozwoju – mówią rodzice Soni.

Przekaż 1%

1proc_white

W deklaracji PIT wpisz nasz nr KRS 00000 20382
W polu "Cel szczegółowy" dopisz "5964 Sonia Rejowska"

Darowizna dla podopiecznego

skarbonka

Wpłać darowiznę: Stowarzyszenie Sursum Corda
26 8805 0009 0018 7596 2000 0080
Tytuł płatności: "5964 Sonia Rejowska"


Dla wpłacających z zagranicy: Stowarzyszenie Sursum Corda
Kod SWIFT/BIC: POLU PLPR
PL26 8805 0009 0018 7596 2000 0080
Tytuł płatności: "5964 Sonia Rejowska"

Podoba Ci się to, co robimy?

Wspieraj Stowarzyszenie SURSUM CORDA przez wpłaty online. Dzięki Tobie możemy czynić dobro każdego dnia! 

×
Skip to content