> Podopieczni > Sabina Trojanowicz
sabina_trojanowicz_portret

Sabina Trojanowicz

Jestem Sabinka. Kiedy się urodziłam nic nie wskazywało na to, że jestem chora. Problemy zaczęły się kiedy miałam pół roczku. Wtedy moja mamusia zauważyła, że słabo trzymam główkę i nie jestem w stanie sama siedzieć. Lekarze nie bardzo wiedzieli, co się dzieje. Jednak kiedy miałam 1,5 roku okazało się, że choruję na zespół piramidowo-pozapiramidowy i zaburzenia migracji neuronalnej. Teraz jestem już nastolatką i aby wracać do sprawności potrzebuję specjalistycznego sprzętu do rehabilitacji w domu oraz ćwiczeń z terapeutą. Niestety to sporo kosztuje. Pomożesz?

 

Sabina Trojanowicz - ur. 2001 r.
Zespół piramidowo-pozapiramidowy
Ropa,
woj. małopolskie
KRS 00000 20 382
Cel szczegółowy:
5144 Sabina Trojanowicz

Więcej o mnie

Gdy Sabinka urodziła się, nic nie wskazywało na to, że jest chora. Problem uwidocznił się gdy miała pół roku. Mama zauważyła, że dziecko słabo trzyma główkę i nie jest w stanie samodzielnie siedzieć. Lekarze wstrzymywali się przed postawieniem diagnozy bacznie obserwując Sabinkę. Do 13. miesiąca życia mówili o opóźnionym rozwoju psychoruchowym oraz o zaburzeniach neurologicznych. W 18. miesiącu przeprowadzono szczegółową diagnostykę. Okazało się, że dziecko cierpi na zespół piramidowo-pozapiramidowy i zaburzenie migracji neuronalnej.

Sabinka jest już nastolatką, lecz nadal jest uzależniona od pomocy innych osób, zwłaszcza rodziców. Pomimo choroby jest bardzo pogodnym dzieckiem. Ogromną radość sprawiają jej codzienne zajęcia w szkole specjalnej, gdzie ma kontakt z rówieśnikami. W czasie zajęć poddawana jest zabiegom rehabilitacyjnym. Jednak rehabilitacja prowadzona w szkole to niestety zbyt mało. Dziewczynka potrzebuje specjalistycznego sprzętu rehabilitacyjnego do wykorzystywania w warunkach domowych oraz ćwiczeń z terapeutą.

Rodzice Sabinki żyją bardzo skromnie. Mają na utrzymaniu pięcioro dzieci. Starsze siostry pomagają mamie w zabiegach pielęgnacyjnych przy chorej siostrzyczce, a młodsze rodzeństwo wymyśla przeróżne zabawy, które również są formą nauki i rehabilitacji.

Tata gromadki dzieci pracuje prowadząc gospodarstwo rolne lub podejmuje zajęcia dorywcze by podreperować rodzinny budżet. Domem zajmuje się mama, która dba o utrzymanie porządku, przygotowanie posiłków, pomoc dzieciom w nauce, a przede wszystkim sprawuje opiekę nad niepełnosprawną córką.

– Zwracamy się z gorącą prośbą o wsparcie dla naszego dziecka. Zbieramy pieniądze na zakup sprzętu rehabilitacyjnego oraz na rehabilitację domową naszej córki. Za okazane serce z góry serdecznie dziękujemy – mówią Trojanowiczowie.

Przekaż 1%

1proc_white

W deklaracji PIT wpisz nasz nr KRS 00000 20382
W polu "Cel szczegółowy" dopisz "5144 Sabina Trojanowicz"

Darowizna dla podopiecznego

skarbonka

Wpłać darowiznę: Stowarzyszenie Sursum Corda
26 8805 0009 0018 7596 2000 0080
Tytuł płatności: "5144 Sabina Trojanowicz"


Dla wpłacających z zagranicy: Stowarzyszenie Sursum Corda
Kod SWIFT/BIC: POLU PLPR
PL26 8805 0009 0018 7596 2000 0080
Tytuł płatności: "5144 Sabina Trojanowicz"

×
Skip to content