> Podopieczni > Oliwier Kasperowicz
oliwier_kasperowicz_01

Oliwier Kasperowicz

Hej! Jestem Oliwier. Chciałbym cieszyć się wszystkim, co się wokół mnie dzieje. Dziś jest z tym problem, bo jestem chory. Gdyby to była jedna choroba, nie byłoby źle, ale mam cały komplet: astmę, alergię i najgorsze ze wszystkiego - atopowe zapalenie skóry. Lekarze nie znaleźli przyczyn moich kłopotów. Mam problem z jedzeniem, bo prawie na wszystko jestem uczulony, do tego nie mogę spać, bo budzi mnie ból. Szansą dla mnie jest zagraniczne leczenie, ale to bardzo dużo kosztuje. Jeśli uda się zebrać pieniążki na moją terapię, jest szansa, że będę mógł się bawić i spać bez bólu.

 

Oliwier Kasperowicz - ur. 2013 r.
Ciężkie atopowe zapalenie skóry, erytodermia
Krynica-Zdrój,
woj. małopolskie
KRS 00000 20 382
Cel szczegółowy:
5124 Oliwier Kasperowicz

Więcej o mnie

Oliwier urodził się jako zdrowy chłopiec. Dopiero w 3. miesiącu życia choroba dała o sobie znać. Na początku były to tylko nieliczne zmiany skóry na ciele. Obecnie syn ma zajęte całe ciało tzw. erytodermię. Syn choruje na AZS – atopowe zapalenie skóry oraz na powiązane z atopią choroby tj. astma, alergia (pokarmowa, kontaktowa), alergiczny nieżyt nosa.

Oliwier leczony był w wielu klinikach w Polsce, ale niestety nigdzie nie leczono i nie szukano przyczyny atopii tylko jej skutek jakim jest swędząca, sucha, czerwona skóra. Syn musi być pod opieką wielu specjalistów: alergologa, dermatologa, okulisty, immunologa, laryngologa, pulmonologa, gastrologa, dietetyka. Ponieważ atopia to bardzo przebiegła choroba i nie wiadomo kiedy może zaatakować różne narządy ciała.

Leczenie u Oliwiera polega na stosowaniu diety eliminacyjnej, gdyż jest uczulony m. in. na gluten, mleko, jajka, ziemniaki. To bardzo kosztowna dieta. Dostaje również leki na wszystkie powyższe choroby. Syn wymaga stałej opieki jednego z rodziców, ponieważ jego skóra wymaga ciągłej pielęgnacji w postaci stosowania tzw. mokrego opatrunku oraz smarowania maściami, kremami co 2 godziny zarówno w dzień, jak i w nocy. Maści i kremy wystarczają synowi na dwa dni z powodu zajęcia chorobą całego ciała, a są to bardzo drogie preparaty.

Oliwier próbuje być pogodnym dzieckiem, ale niestety choroba zdominowała całe jego młodziutkie życie. W zabawie przeszkadza mu swędząca skóra oraz zmęczenie spowodowane niewyspaniem, ponieważ choroba zakłóca również jego sen. W nocy świąd jest tak mocny, że wybudza go ze snu. Niestety leki i maści które przyjmuje na świąd na niego nie działają i szybko się uodparnia.

Jest szansa na to aby złagodzić objawy choroby, ale do tego potrzebne są specjalistyczne, kosztowne badania oraz terapia za granicą, które pomogą znaleźć przyczynę atopii u Oliwiera. Na razie niestety nie znamy przyczyny i leczymy tylko objawy, które nie maleją, a wręcz się nasilają, dlatego zwracamy się do Państwa o wsparcie leczenia naszego Synka. Będziemy wdzięczni za każdą wpłaconą złotówkę.

Przekaż 1%

1proc_white

W deklaracji PIT wpisz nasz nr KRS 00000 20382
W polu "Cel szczegółowy" dopisz "5124 Oliwier Kasperowicz"

Darowizna dla podopiecznego

skarbonka

Wpłać darowiznę: Stowarzyszenie Sursum Corda
26 8805 0009 0018 7596 2000 0080
Tytuł płatności: "5124 Oliwier Kasperowicz"


Dla wpłacających z zagranicy: Stowarzyszenie Sursum Corda
Kod SWIFT/BIC: POLU PLPR
PL26 8805 0009 0018 7596 2000 0080
Tytuł płatności: "5124 Oliwier Kasperowicz"

×
Skip to content