> Podopieczni > Oliwia Gajda
www_OliwiaGajda

Oliwia Gajda

Cześć, tu Oliwka. W styczniu 2021 roku dostałam ataku padaczki, a po kilku miesiącach moi rodzice dowiedzieli się, że cierpię na bardzo rzadka chorobę Ceroidolipofuscynozę Neuronalną typu II, która znana jest także jako demencja dziecięca. Choroba niestety bardzo szybko postępuje i mam już problemy z mową, chodzeniem i utrzymywaniem równowagi, a za jakiś czas przestanę też widzieć. Moja mamusia dzielnie się mną opiekuje, gdy tatuś jest w pracy. Mam teraz bardzo dużo wizyt u różnych lekarzy, które są bardzo kosztowne. Abym mogła dalej walczyć o lepsze jutro potrzebuję wsparcia. Pomożesz?

 

Oliwia Gajda - ur. 2018
Neuronalna ceroidolipofuscynoza CLN2, zespół Dandy-Walkera
Trzetrzewina,
woj. małopolskie
KRS 00000 20 382
Cel szczegółowy:
6377 Oliwia Gajda

Więcej o mnie

Oliwka urodziła się z pozoru jako zdrowe dziecko. Do 2,5 roku rozwijała się prawidłowo. Była bardzo wesołą i energiczną dziewczynką. Lubiła kopać piłkę, biegać, jeździć na rowerku trójkołowym. Kocha zwierzęta i uwielbia spędzać z nimi czas.

Wszystko wydawało się być w porządku, aż do czasu kiedy to w styczniu pierwszy raz dostała ataku padaczki. Rozpoczęliśmy leczenie, jednak było ono bezowocne. – Po pół roku gdy nie zauważono żadnej poprawy, a wręcz nastąpiło pogorszenie stanu zdrowia zostaliśmy skierowani do Warszawy, gdzie po wykonaniu serii badan otrzymaliśmy diagnozę, która okazała się również wyrokiem – mówi mama dziewczynki. Okazało się, że Oliwka choruje na ceroidolipofuscynozę neuronalna typu II. U dzieci z takim zaburzeniem dochodzi do cofania w rozwoju. Przestają chodzić, mówić, widzieć a w końcu oddychać.

– Na początku było załamanie, rozkładaliśmy ręce , dlaczego spotkało to akurat nasze dziecko? Ciężko było nam się z tym pogodzić, ale wiedzieliśmy, że musimy walczyć o jedyną córeczkę. Już w tym momencie Oliwka ma duże problemy z chodzeniem, utrzymaniem równowagi i mową. Wymaga stałej pomocy w podstawowych czynnościach oraz regularnych wizyt u specjalistów. Leczenie i koszty z tym związane są bardzo wysokie, dlatego prosimy wszystkich ludzi dobrego serca o wsparcie dla Oliwki – dodaje mama.

Przekaż 1%

1proc_white

W deklaracji PIT wpisz nasz nr KRS 00000 20382
W polu "Cel szczegółowy" dopisz "6377 Oliwia Gajda"

Darowizna dla podopiecznego

skarbonka

Wpłać darowiznę: Stowarzyszenie Sursum Corda
26 8805 0009 0018 7596 2000 0080
Tytuł płatności: "6377 Oliwia Gajda"


Dla wpłacających z zagranicy: Stowarzyszenie Sursum Corda
Kod SWIFT/BIC: POLU PLPR
PL26 8805 0009 0018 7596 2000 0080
Tytuł płatności: "6377 Oliwia Gajda"

Podoba Ci się to, co robimy?

Wspieraj Stowarzyszenie SURSUM CORDA przez wpłaty online. Dzięki Tobie możemy czynić dobro każdego dnia! 

×
Skip to content