> Podopieczni > Oliwia Gajda
www_OliwiaGajda

Oliwia Gajda

Cześć, tu Oliwka. W styczniu 2021 roku dostałam ataku padaczki, a po kilku miesiącach moi rodzice dowiedzieli się, że cierpię na bardzo rzadka chorobę Ceroidolipofuscynozę Neuronalną typu II, która znana jest także jako demencja dziecięca. Choroba niestety bardzo szybko postępuje i mam już problemy z mową, chodzeniem i utrzymywaniem równowagi, a za jakiś czas przestanę też widzieć. Moja mamusia dzielnie się mną opiekuje, gdy tatuś jest w pracy. Mam teraz bardzo dużo wizyt u różnych lekarzy, które są bardzo kosztowne. Abym mogła dalej walczyć o lepsze jutro potrzebuję wsparcia. Pomożesz?

 

Oliwia Gajda - ur. 2018
Neuronalna ceroidolipofuscynoza CLN2, zespół Dandy-Walkera
Trzetrzewina,
woj. małopolskie
KRS 00000 20 382
Cel szczegółowy:
6377 Oliwia Gajda

Więcej o mnie

Oliwka urodziła się z pozoru jako zdrowe dziecko. Do 2,5 roku rozwijała się prawidłowo. Była bardzo wesołą i energiczną dziewczynką. Lubiła kopać piłkę, biegać, jeździć na rowerku trójkołowym. Kocha zwierzęta i uwielbia spędzać z nimi czas.

Wszystko wydawało się być w porządku, aż do czasu kiedy to w styczniu pierwszy raz dostała ataku padaczki. Rozpoczęliśmy leczenie, jednak było ono bezowocne. – Po pół roku gdy nie zauważono żadnej poprawy, a wręcz nastąpiło pogorszenie stanu zdrowia zostaliśmy skierowani do Warszawy, gdzie po wykonaniu serii badan otrzymaliśmy diagnozę, która okazała się również wyrokiem – mówi mama dziewczynki. Okazało się, że Oliwka choruje na ceroidolipofuscynozę neuronalna typu II. U dzieci z takim zaburzeniem dochodzi do cofania w rozwoju. Przestają chodzić, mówić, widzieć a w końcu oddychać.

– Na początku było załamanie, rozkładaliśmy ręce , dlaczego spotkało to akurat nasze dziecko? Ciężko było nam się z tym pogodzić, ale wiedzieliśmy, że musimy walczyć o jedyną córeczkę. Już w tym momencie Oliwka ma duże problemy z chodzeniem, utrzymaniem równowagi i mową. Wymaga stałej pomocy w podstawowych czynnościach oraz regularnych wizyt u specjalistów. Leczenie i koszty z tym związane są bardzo wysokie, dlatego prosimy wszystkich ludzi dobrego serca o wsparcie dla Oliwki – dodaje mama.

Przekaż 1%

1proc_white

W deklaracji PIT wpisz nasz nr KRS 00000 20382
W polu "Cel szczegółowy" dopisz "6377 Oliwia Gajda"

Darowizna dla podopiecznego

skarbonka

Wpłać darowiznę: Stowarzyszenie Sursum Corda
26 8805 0009 0018 7596 2000 0080
Tytuł płatności: "6377 Oliwia Gajda"


Dla wpłacających z zagranicy: Stowarzyszenie Sursum Corda
Kod SWIFT/BIC: POLU PLPR
PL26 8805 0009 0018 7596 2000 0080
Tytuł płatności: "6377 Oliwia Gajda"

Podoba Ci się to, co robimy?

Wspieraj Stowarzyszenie SURSUM CORDA przez wpłaty online. Dzięki Tobie możemy czynić dobro każdego dnia! 

Niepoprawny numer telefonu
Wiadomość została wysłana na twój nr.
Dziękujemy za pomoc.
×
Skip to content