> Podopieczni > Nikodem Kosmydel
nikodem_kosmydel_01

Nikodem Kosmydel

Hej! Jestem Nikodem. Choć jestem jeszcze mały, wszyscy mówią, że jestem bardzo silny. Gdy się urodziłem, bardzo ciężko zachorowałem i mało brakowało, aby stało się najgorsze. Na szczęście kryzys minął i cieszę się, że żyję! To coś, co chciało mnie pokonać nazywa się martwicze zapalenie jelit. Miałem już kilka operacji, po których jest ze mną coraz lepiej, ale to jeszcze nie koniec leczenia. Mam również problemy z mową, jednak wierzę, że pomogą mi ćwiczenia logopedyczne, które cały czas wykonuję. Na to wszystko potrzeba niestety sporo pieniędzy. Pomożesz?

 

Nikodem Kosmydel - ur. 2012 r.
Martwicze zapalenie jelit
Gołkowice Dolne,
woj. małopolskie
KRS 00000 20 382
Cel szczegółowy:
5120 Nikodem Kosmydel

Więcej o mnie

Nikodem urodził się w sierpniu 2012 r. To był cud! Gdy przyszedł na świat lekarze zdiagnozowali u maleństwa martwicze zapalenie jelit i nie dawali mu szans, że przeżyje. A jednak okazał się bardzo silnym dzieciątkiem i przetrwał najgorsze wbrew rokowaniom. Czy będzie zdrów? To zależy od tego ilu dobrych ludzi przejmie się jego losem.

– Synek przeszedł już dwie operacje i jeden zabieg. Czekamy na kolejną operację. Trudno powiedzieć czy będzie to ostatnia, czy następne przed nami. Najważniejsze, że jest silny, a lekarze podjęli walkę o jego życie – mówi mama chłopczyka, pani Anita z Gołkowic Dolnych.

Nikodem musi być pod stałą opieką chirurgów, przyjmować kosztowne leki, witaminy, mleko antyalergiczne. Wymaga bardzo troskliwej opieki. Przez cały czas zajmuje się nim mama z pomocą swoich rodziców. Tata na wszelkie możliwe sposoby próbuje zarobić na utrzymanie rodziny i leczenie synka.

– Nikuś jest wspaniałym, kochanym dzieckiem, często się uśmiecha, bardzo dzielnie znosi chorobę. Bardzo lubi przebywać w towarzystwie innych osób – opowiadają rodzice.

Jest szansa, że chłopiec wyzdrowieje. Aby tak się stało, nie wolno zaniedbać leczenia i rehabilitacji, a więc nie ma mowy o oczekiwaniu na terminy jakie obowiązują przy zabiegach refundowanych przez NFZ. Dlatego prosimy o pomoc dla Nikodema.

Przekaż 1%

1proc_white

W deklaracji PIT wpisz nasz nr KRS 00000 20382
W polu "Cel szczegółowy" dopisz "5120 Nikodem Kosmydel"

Darowizna dla podopiecznego

skarbonka

Wpłać darowiznę: Stowarzyszenie Sursum Corda
26 8805 0009 0018 7596 2000 0080
Tytuł płatności: "5120 Nikodem Kosmydel"


Dla wpłacających z zagranicy: Stowarzyszenie Sursum Corda
Kod SWIFT/BIC: POLU PLPR
PL26 8805 0009 0018 7596 2000 0080
Tytuł płatności: "5120 Nikodem Kosmydel"

×
Skip to content