> Podopieczni > Marta Myśliwiec
martarita

Marta Myśliwiec

Witaj! To ja – mała Marta. Urodziłam się zespołem Downa, z wadą serca i chorobą krwi. Moje życie było delikatne jak iskierka. Mogło zgasnąć, ale tak się nie stało. Może dlatego, że moi rodzice bardzo mnie kochają. Cieszę się, że żyję, chociaż jestem bardzo chora. Niedawno okazało się, że oprócz problemów, o których już wiesz, mam jeszcze epilepsję. To przykra choroba, ale wierzę, że jeśli udało się mojemu serduszku to i epilepsję pokonam. Mam nadzieję, że kiedyś rodzice będą ze mnie dumni. Bardzo chciałabym nauczyć się chodzić. Możesz mi pomóc?

 

Marta Myśliwiec - ur. 2011 r.
Zespół Downa, wada serca
Ptaszkowa,
woj. małopolskie
KRS 00000 20 382
Cel szczegółowy:
5108 Marta Myśliwiec

Więcej o mnie

Marta urodziła się zespołem Downa, siniczą wadą serca i małopłytkowością. Dzielne maleństwo od pierwszych dni musiało walczyć o życie. Z wadą serca organizm poradził sobie sam. Regresja, a później całkowite ustąpienie wady dało nadzieję, że przed Martą kolejne zwycięstwa.

Pozostało uporać się z problemami związanymi z zaburzeniami odporności organizmu, ze wzrokiem i słuchem oraz z tymi, które pojawiają się w miarę rozwoju dziecka.

– W tym roku wskutek wrodzonej trombocytopenii (małopłytkowości) doszło u Marty do krwawienia do komór mózgu. Spowodowało to lewostronny niedowład ciała. Zdiagnozowano ponadto padaczkę – mówi tata dziewczynki.

– Pomimo intensywnej rehabilitacji Marta jeszcze nie chodzi samodzielnie i nie mówi. Jesteśmy w trakcie uczenia jej porozumiewania się przy pomocy gestów – dodaje.

Martunia potrzebuje leczenia hematologicznego, neurologicznego i endokrynologicznego. Choć jescze nie mówi, potrafi jednak pięknie uśmiechać się, tulić do bliskich, okazywać miłość. Sama także potrzebuje dużo miłości, troski i pomocy życzliwych ludzi, dzięki którym nie braknie funduszy na bardzo kosztowne leczenie i rehabilitację.

– Nasza córeczka wymaga ciągłej rehabilitacji, aby mogła wykorzystać swoją szansę, aby nie była skazana na wózek inwalidzki i osiągnęła maksimum samodzielności – mówi tata. – Robimy wszystko, co w naszej mocy aby pomóc Marcie, jednak nasze możliwości są ograniczone. Dlatego prosimy o pomoc.

Dzielnej dziewczynce można pomóc przekazując na jej leczenie i rehabilitację 1% podatku.

Przekaż 1%

1proc_white

W deklaracji PIT wpisz nasz nr KRS 00000 20382
W polu "Cel szczegółowy" dopisz "5108 Marta Myśliwiec"

Darowizna dla podopiecznego

skarbonka

Wpłać darowiznę: Stowarzyszenie Sursum Corda
26 8805 0009 0018 7596 2000 0080
Tytuł płatności: "5108 Marta Myśliwiec"


Dla wpłacających z zagranicy: Stowarzyszenie Sursum Corda
Kod SWIFT/BIC: POLU PLPR
PL26 8805 0009 0018 7596 2000 0080
Tytuł płatności: "5108 Marta Myśliwiec"

×
Skip to content