> Podopieczni > Marlena Sroka
marlenka1

Marlena Sroka

Urodziłam się z genetyczną wadą, która sprawia że jestem inna. Wszystkie umiejętności zdobywam znacznie wolniej niż moi rówieśnicy. Gdy miałam sześć lat, osiągnęłam poziom rozwoju odpowiedni dla dwulatków. Umiem już samodzielnie chodzić, choć wcale nie jest to dla mnie łatwe. Nie umiem jeszcze mówić, ale bardzo chciałabym się nauczyć i powiedzieć wszystkim, którzy mi pomagają jak bardzo jestem im wdzięczna. Potrzebuję systematycznej rehabilitacji. Czekam też na operację serca i operację stópek. Jeśli nie braknie życzliwych ludzi to mam szansę na szczęśliwe dzieciństwo.

 

Marlena Sroka - ur. 2012 r.
Aberracja chromosomowa, wada serca
Limanowa,
woj. małopolskie
KRS 00000 20 382
Cel szczegółowy:
5107 Marlena Sroka

Więcej o mnie

Marlenka jest bardzo ruchliwym i wesołym dzieckiem, lubi się uczyć, chodzić na spacery, tańczyć, oglądać bajki. Choruje od urodzenia. Najpierw wykryto u niej wrodzoną wadę serca. Póżniej – dzięki badaniom genetycznym – zdiagnozowano aberrację chromosowową.

Genetyczna wada wrodzona ma swoją konsekwencję – spowodowała opóźnienie w rozwoju psychoruchowym Marlenki. Gdy miała sześć lat osiągnęła poziom rozwoju dwuletniego dziecka. Od urodzenia dziewczynka jest rehabilitowana, dzięki temu nauczyła się samodzielnie chodzić, jednak jest to jeszcze chód niezgrabny. Niestety, dotąd nie umie mówić.

Konieczna jest bardzo intensywna terapia logopedyczna, codziennie zabiegi i masaże. Zajęcia wczesnego wspomagania rozwoju to tylko 1 godzina z logopedą w tygodniu. Aby nastąpił przełom, potrzeba minimum pięć godzin takich zajęć w tygodniu, co miesięcznie kosztuje ok. 960 zł.

Oprócz mozolnej rehabilitacji dziewczynkę czeka skomplikowane leczenie: między innymi operacja serca i operacja stóp. Marlenka potrzebuje stałej opieki kardiologa, neurologa, gastrologa, audiologa, ortopedy.

Tata dziewczynki pracuje, natomiast mama musiała zrezygnować z pracy, aby móc opiekować się i uczestniczyć w procesie leczenia, rehabilitacji i edukacji Marlenki.

– Naszym największym marzeniem jest, aby córka zaczęła mówić i nadrobiła swoje braki w rozwoju – mówi mama dziewczynki. Aby było to możliwe potrzebna jest pomoc życzliwych ludzi.

Przekaż 1%

1proc_white

W deklaracji PIT wpisz nasz nr KRS 00000 20382
W polu "Cel szczegółowy" dopisz "5107 Marlena Sroka"

Możesz wspierać dobre rzeczy

Wesprzyj projekty Stowarzyszenia SURSUM CORDA przez wpłaty online. Każda przekazana w ten sposób złotówka to wiele szans dla naszych podopiecznych.

×