> Podopieczni > Marcelina Prusak
PRUSAK Marcelina_2

Marcelina Prusak

Mam na imię Marcelina. Urodziłam się w 2007 roku z dziecięcym porażeniem mózgowym. Ostatnio zdiagnozowano u mnie również przewlekłą chorobę układu pokarmowego. Systematyczna rehabilitacja sprawiła, że chodzę, chociaż nie powróciłam do pewnej sprawności. Dalej potrzebuję systematycznej rehabilitacji, by utrzymać to co zostało wypracowane przez lata. Potrzebuję też leczenia przewodu pokarmowego. W wolnym czasie lubię czytać książki. Dziękuję za dotychczasowe wsparcie i liczę na Waszą dalszą pomoc.

 

Marcelina Prusak - ur. 2007 r.
Mózgowe porażenie dziecięce
Łososina Dolna,
woj. małopolskie
KRS 00000 20 382
Cel szczegółowy:
5100 Marcelina Prusak

Więcej o mnie

Marcelinka ma śliczne duże oczy, głowę pełną marzeń i plan: pokonać chorobę. Urodziła się z Mózgowym Porażeniem Dziecięcym. Dzielna dziewczynka ma problem z utrzymaniem równowagi i koordynacją wzrokowo-ruchową, musi pokonywać wzmożone napięcie mięśniowe, które bardzo przeszkadza w chodzeniu i w każdej codziennej czynności, ale mimo trudności nie poddaje się.

– O jej chorobie dowiedzieliśmy się dopiero w trakcie jej rozwoju, gdy miała problemy z samodzielnym siadaniem, nie mówiąc już o wstawaniu czy chodzeniu – mówi pani Renata, mama Marceliny. 

Leczenie w Klinice Ortopedii i Rehabilitacji w Zakopanym, codzienna praca z terapeutami oraz turnusy rehabilitacyjne przynoszą piękne efekty: Marcelinka chodzi, chociaż jeszcze jest to chód niestabilny. Nie zraża się upadkami i potknięciami – próbuje dalej. Potrzebuje nieprzerwanej rehabilitacji, aby w jak największym stopniu zniwelować skutki choroby.

Dom Marceli jest frontem walki z dwiema ciężkimi chorobami. Oprócz niej choruje też tata. Zdiagnozowano u niego chorobę nowotworową. Z tej przyczyny bardzo trudno jest zapewnić obojgu leczenie, pozwalające wykorzystać szansę na zdrowie i sprawność. Prosimy o pomoc.

Wierzymy, że śliczna panna Marcelina kiedyś zatańczy i udowodni wszystkim, że jeśli wokół są życzliwi ludzie, a w sercu odwaga, to sukces zależy już tylko od determinacji.

Przekaż 1%

1proc_white

W deklaracji PIT wpisz nasz nr KRS 00000 20382
W polu "Cel szczegółowy" dopisz "5100 Marcelina Prusak"

Darowizna dla podopiecznego

skarbonka

Wpłać darowiznę: Stowarzyszenie Sursum Corda
26 8805 0009 0018 7596 2000 0080
Tytuł płatności: "5100 Marcelina Prusak"


Dla wpłacających z zagranicy: Stowarzyszenie Sursum Corda
Kod SWIFT/BIC: POLU PLPR
PL26 8805 0009 0018 7596 2000 0080
Tytuł płatności: "5100 Marcelina Prusak"

×
Skip to content