> Podopieczni > Krzysztof Jargiło
krzysztof_jargilo_01

Krzysztof Jargiło

Mam na imię Krzysztof. Moje życie to dwie pasje: książki oraz piłka nożna. Można powiedzieć, że książki pochłaniałem dziesiątkami, ale w młodości grałem też w piłkę nożną, ostatnio w Klubie Lubań Tylmanowa. Wszystko zmienił zawał mózgu! Przez pół roku przebywałem w szpitalu, gdzie najpierw walczyłem o życie, a później w szpitalu rehabilitacyjnym, gdzie starałem się odzyskać sprawność i samodzielność. Dzięki mojemu uporowi walczę o sprawność i obecnie poruszam się o lasce. Jednak największy problem sprawia mi mowa. Dlatego bardzo potrzebuję dalszej rehabilitacji. Pomożesz?

 

Krzysztof Jargiło - ur. 1979 r.
Zawał mózgu
Tylmanowa,
woj. małopolskie
KRS 00000 20 382
Cel szczegółowy:
5087 Krzysztof Jargiło

Więcej o mnie

Krzysztof miał dwie pasje w życiu, były to książki oraz piłka nożna. Książki pochłaniał dziesiątkami. Kiedy dostał na Gwiazdkę czytnik, potrafił przeczytać w ciągu miesiąca z 15 książek. Wspierał polskich pisarzy wydając na ich pozycje setki złotych, które teraz leżą na półkach w jego domu. W piłkę nożną grał od młodości, najpierw w klubie sportowym Janowianka Janów Lubelski, gdzie odnosił z nią lokalne sukcesy grając jako czołowy obrońca, a ostatnio w Klubie Lubań Tylmanowa. Nigdy nie opuszczał treningów czy była zima, czy lato.

Zawał mózgu przerwał te dwie pasje. Przez pół roku przebywał w szpitalu, gdzie najpierw walczył o życie, a później w szpitalu rehabilitacyjnym, gdzie starał się odzyskać sprawność i samodzielność.

Dzięki jego charakterowi i ciężkiej pracy chodzi o lasce, ale cały czas musi ćwiczyć. Jego największą trudnością jest mowa, niestety nie może też czytać. Jego cała rodzina chciałaby, aby wrócił do swych pasji. Dlatego Krzysztof potrzebuje ciągłej rehabilitacji w wyspecjalizowanych ośrodkach i pracy z neurologopedą. To wszystko niestety sporo kosztuje, a jego zdrowie zależy od pieniędzy. Nie pozwólmy, aby Krzysztof musiał przerwać rehabilitację.

Przekaż 1%

1proc_white

W deklaracji PIT wpisz nasz nr KRS 00000 20382
W polu "Cel szczegółowy" dopisz "5087 Krzysztof Jargiło"

Darowizna dla podopiecznego

skarbonka

Wpłać darowiznę: Stowarzyszenie Sursum Corda
26 8805 0009 0018 7596 2000 0080
Tytuł płatności: "5087 Krzysztof Jargiło"


Dla wpłacających z zagranicy: Stowarzyszenie Sursum Corda
Kod SWIFT/BIC: POLU PLPR
PL26 8805 0009 0018 7596 2000 0080
Tytuł płatności: "5087 Krzysztof Jargiło"

×
Skip to content